poster

Válka světů - muzikál Jeffa Waynea (divadelní záznam)

 • Velká Británie

  Jeff Wayne's Musical Version of 'The War of the Worlds'

Muzikál / Sci-Fi

Velká Británie, 2006

Režie:

David Mallet

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (7)

 • zipper111
  *****

  Já teda muzikály rád nemám, ale tohle je spíš takovej hranej koncert než muzikál. A je to neskutečná pecka! Neskutečná! 5*(6.12.2016)

 • PKD
  *****

  NIKDY jsem si nepomyslel.že bych se mohl absolutně zamilovat do muzikálu podle SF klasiky od mého miláška H.G.Wellse. Ejhle,stalo se. Muzikály též moc nemusím,ale toto a Starci na chmelu,ano!(23.5.2017)

 • Robbi
  ****

  a malé plus navíc, protože ta půlhvězdička je bohužel ovlivněna tím, co se už změnit nedá. Oproti původní verzi na dvojalbu z roku 1978 tu už nejsou Phil Lynott ze skupiny Thin Lizzy (zemřel v roce 1986), který zpíval pastora, a dále Julia Covington (Beth) a David Essex (dělostřelec). Po hudební stránce - a to tu tady především jde - jde o naprosto bezchybné dílo, které připomene ono opakované přehrávání dvojalba. Neřekl bych, že tady se jedná o klasický muzikál, spíš jde o zvláštní formu koncertu, doplněnou o hrané a vizuální sekvence. O samotné hudební verzi by se dal napsat středně dlouhý článek, ať už o účinkujících či hudebnících, sama literární předloha by si zasloužila to samé.(7.2.2009)

 • DANAT
  *****

  Je to nieco neskutocne, vzdy som si myslela, ze uz sa to nikdy nepodari. Ako bolo vidiet, spevakov mozno "nahradit", ale Richard Burton sa nikym nahradit neda. (Mam novy ciel: chcem sediet v tom hladisku :)(2.7.2011)

 • Yetikuty

  Bohužel nemůžu objektivně hodnotit,protože muzikál není můj koníček.Nicméně efekty byly myslím v tomto vystoupení na hodně slušné úrovni což mne udrželo u obrazovky... Jak jsem říkal hodnotit radši nebudu,protože mé hodnocení by nemohlo sáhnout na víc než 2*.(30.7.2008)

 • aannemer
  *****

  Myslím, že koncertní provedení tohoto velkolepého a myslím i nedoceněného díla po více neč čtvrtstoletí od vydání dvojalba je velmi důstojné. Hudební aranžmá je od originálu většinou těžko rozpoznatelné. A Justin Hayward v roli zpěváka ústřední melodie, narozdíl od svých vrstevníků jindy a jinde, rozhodně nepůsobí jako trapný stařík, který by se při každém tónu nad horní C zalykal. Zazpíval to naprosto bezchybně, až by si člověk myslel, že to bylo z playbacku. Rozhodně se zde nejedná o muzikál, mnohem blíže má toto dílo k symfonické básni nebo tak nějak.(18.1.2010)

 • Leotardboy
  *****

  K tomuto dielu nieje vobec co dodat. Uplne originalne aranzma su na nerozonanie. Spracovanie DVD je fantasticke a dokonca za prekvapivu cenu.(10.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace