Ester to rozčísne

Cathy Randall

Cathy Randall

Guy Gross

Dany Cooper

Ano, filmů z podobným příběhem je mraky, přesto mi Ester Blueburger utkvěla v mysli a příjemně v ní hlodala. Film jsem si sehnal samozřejmě kvůli Keishe, a nezklamala... ona je taková přirozená a hodně hraje očima a pohledem. Hodně věcí bylo opravdu hodně velký klišé, nejen, co se týče příběhu, ale i jeho vystavění, střihových sekvencí apod. Zajímavé byly ale hrátky s obrazem, kompozicí... Rozhodně to není žádný odpad a jako odpočinkový film nemohu než doporučit. HUDBA: Guy Gross - vcelku zajímavý hlavní motiv s akordeonem připomene Tiersena. Pro film vzniklo i několik písní s potenciálem stát se u australských teenagerů hity :-) podařená záležitost(10.12.2008)

Takových příběhů o dospívající dívce je mnoho. Zpestřuje to fakt, že se děj odehrává v jižní autrálii a to že divenka je židovka na kterou tlačí její spolužačky. Jinak film se drží klasické línie, kdy se snaží dospívajícího diváka polidštit a vychovat k dobrému, samozřejmě. Viděno na zlínském festivalu 2008.(5.6.2008)

• Vikki

Dílo patrně pedofilně-feministické autorky ZAJÍMAVÉ, ŽE TO JE JEJÍ PRAKTICKY JEDINÉ "DÍLO" ( VE KTERÉM SI BRUTÁLNĚ LÉČÍ TĚŽKÉ KOMPLEX, ASI Z PUPÍNKŮ) -nezletilá holčička tu hraje nepřímé porno scény, které kdysi patřily jen do filmu pro dospělé a s dopělými!!!!! - ukazuje na výchovu v tzv "vyspělé" západní civilizaci, kdy se z dívek vychovávají od velmi útlého věku pomocí takovýchto filmů a úchylných dívčích časopisů (BR..WO) plných penisů a návodů co s nimi, obyčejné načančané prostitutky a z chlapců spotřební otroci, kteří nic nesmí a naopak si musí nechat vše líbit včetně sexuálního ponižování a zesměšňování a ještě musí makat a zadlužovat se, aby tyto Ku..vy živili. To je rovnoprávnost? Pokud něco dělají dívky je to vpořádku, pokud přesně totéž dělají chlapci jsou prasáci a úchylové, a tak je to se vším!! Je to hrubá diskriminace chlapců od malička. Pak se divte výsledkům. Je to obyčejná podofilně-feministická zvrácenost. tento film a celý způsob tzv volné výchovy!! A mimochodem PRO FILMAŘSKÉ DEVIANTKY A DEVIANTY: LIDSKÉ TĚLO DEFINITIVNĚ DOSPÍVÁ bez ohledu na to jaká je doba AŽ MEZI PŘIBLIŽNĚ 24 - 27 ROKEM ŽIVOTA. NÉ V 21, NÉ V 18ti rozhodně né v 15 či dokonce ještě dříve!!! Toto umělé ostaršování bude mít-resp. už má kruté následky. Kam až vůbec povede? Dříve točili erotické scény herci minimálně nad 20 let a pak to začalo klesat a dnes točí erotické scény skoro nezletilé děti. Pedofilně degenerovaná společnost hce stále víc!(4.6.2011)

Dokonale vykreslené fašistické prostredie elitárskej súkromnej školy, perfektne vykreslená psychika názorovo slabého dieťaťa ktoré sa ohýba tým smerom ktorým cíti silnejší impulz a samozrejme výkon Keishy Castle - Hughes. Menej ako 4 dať nejde, pretože síce to navonok vyzerá ako detsko/komediálny film, tak sa v tomto filme skrýva toľko hlbokých myšlienok "že až" :-).(19.3.2010)

Zlinfest 2008: Typický film pro mládež. Rebelující dívka Esther, spoutaná přísnými pravidly doma i ve škole, se jednoho dne seznámí s nezávislou a pohodovou Sunni. Spolu s ní uniká před každodenními stereotypy a dokonce s její pomocí na pár dní přejde z jedné školy(židovské) na druhou(veřejná). Film pohodový a odpočinkový.(6.6.2008)