Helvetica

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 80 min

Gary Hustwit

Shelby Siegel

Helvetica, helvetica. Helvetica je všude a všude jí je dobře.(7.2.2012)

tak od poloviny je to dlouhý, dlouhý a dlouhý. Ale moc se líbilo!(1.11.2011)

Poetický dokument, rozebírající vše o jednom fontu ze všech možných úhlů, výkladem světových typografů. Z projekce jsem odcházel naprosto zalepen pěknými obrázky (běžné nápisy v ulicích mi připadaly odporné), rozpolcen, zdali se mi tento font a jeho používání líbí nebo ne a pobaven samotnými typografy, což jsou překvapivě vtipní a sympatičtí chlapíci. Ještě pak několik dní po shlédnutí jsem se divil, jak masivně je helvetica a její klony rozšířena. Jenom mi přišlo, že těch záběrů na počítače s nakouslým jablkem bylo v dokumentu nějak moc.(16.12.2008)

I'am F.man, the Helvetica admirer. Moc příjemný dokument, postavený kolem písma Helevetica, která od padesátých let dvacátého století prodělala celou řadu vzestupů a pádů a stala se v podstatě tím nejdiskutovanějším na typografickém poli. Pohledy obou stran, příklady použití, vynikající téma ... Za čtyři. You have to breathe, so you have to use Helvetica.(28.4.2013)

Ok, prave jsem videl celovecerni dokument o fontu. A svete div se, bylo to zajimave a bylo to zabavne dost na udrzeni pozornosti celych 80 minut. Pro divaky bez kladneho vztahu k designu to asi bude utrpeni, ale me bavilo sledovat profesionalni designery, jak zapalene mluvi o jejich vztahu k pismu Helvetica a tom, jak toto pismo menilo designovy svet.(24.6.2015)