Helvetica

Velká Británie, 2007, 80 min

Gary Hustwit

Shelby Siegel
  • Wifinus

Tento dokument je velice těžké (alespoň pro mě) jakkoliv hodnotit. Jako většina dokumentů se totiž snaží vypadat nestranně, problém je ale v tom, že tento nestranný je. Tajně jsem doufal v nějaké poselství nebo odpověď, ale je spíše výčtem mnoha různých pohledů na věc. A teď ani nevím co si mám myslet. Cítím to na 3*, to ale neznamená, že nemá smysl se na to podívat.(23.8.2015)

I'am F.man, the Helvetica admirer. Moc příjemný dokument, postavený kolem písma Helevetica, která od padesátých let dvacátého století prodělala celou řadu vzestupů a pádů a stala se v podstatě tím nejdiskutovanějším na typografickém poli. Pohledy obou stran, příklady použití, vynikající téma ... Za čtyři. You have to breathe, so you have to use Helvetica.(28.4.2013)

3* Ze zvědavosti i z dávného zájmu o typografii jsem zkoukl tento výroční dokument a opravdu ta Helvetica se objevuje všude. A nikdy bych neodhadnul, kolik se toho dá napovídat o jednom typu písma. Téma zajímavé, ale rozhodně jen pro zasvěcené do grafiky a designu - pro ostatní nuda. Za mě průměrné 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](17.12.2015)

Ok, prave jsem videl celovecerni dokument o fontu. A svete div se, bylo to zajimave a bylo to zabavne dost na udrzeni pozornosti celych 80 minut. Pro divaky bez kladneho vztahu k designu to asi bude utrpeni, ale me bavilo sledovat profesionalni designery, jak zapalene mluvi o jejich vztahu k pismu Helvetica a tom, jak toto pismo menilo designovy svet.(24.6.2015)

Někdo by řekl soustředěný, někdo jiný monotematický. Někdo by řekl volně plynoucí, někdo jiný zdlouhavý. Ano, místy jsem se nudil. Ano, domnívám se, že font Helvetica není natolik nosné téma, aby udržel divákovu pozornost po celých 80 minut. Přesto je na tomto snímku něco nenuceného a klidného. Normální lidé v něm mluví na téma, kterému z titulu své profese rozumějí.(10.7.2013)