poster

Helvetica

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 80 min

Režie:

Gary Hustwit

Střih:

Shelby Siegel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SpaceOdyseus
  ****

  Ok, prave jsem videl celovecerni dokument o fontu. A svete div se, bylo to zajimave a bylo to zabavne dost na udrzeni pozornosti celych 80 minut. Pro divaky bez kladneho vztahu k designu to asi bude utrpeni, ale me bavilo sledovat profesionalni designery, jak zapalene mluvi o jejich vztahu k pismu Helvetica a tom, jak toto pismo menilo designovy svet.(24.6.2015)

 • Angelopul
  ****

  Poetický dokument, rozebírající vše o jednom fontu ze všech možných úhlů, výkladem světových typografů. Z projekce jsem odcházel naprosto zalepen pěknými obrázky (běžné nápisy v ulicích mi připadaly odporné), rozpolcen, zdali se mi tento font a jeho používání líbí nebo ne a pobaven samotnými typografy, což jsou překvapivě vtipní a sympatičtí chlapíci. Ještě pak několik dní po shlédnutí jsem se divil, jak masivně je helvetica a její klony rozšířena. Jenom mi přišlo, že těch záběrů na počítače s nakouslým jablkem bylo v dokumentu nějak moc.(16.12.2008)

 • F.man
  ****

  I'am F.man, the Helvetica admirer. Moc příjemný dokument, postavený kolem písma Helevetica, která od padesátých let dvacátého století prodělala celou řadu vzestupů a pádů a stala se v podstatě tím nejdiskutovanějším na typografickém poli. Pohledy obou stran, příklady použití, vynikající téma ... Za čtyři. You have to breathe, so you have to use Helvetica.(28.4.2013)

 • Wifinus

  Tento dokument je velice těžké (alespoň pro mě) jakkoliv hodnotit. Jako většina dokumentů se totiž snaží vypadat nestranně, problém je ale v tom, že tento nestranný je. Tajně jsem doufal v nějaké poselství nebo odpověď, ale je spíše výčtem mnoha různých pohledů na věc. A teď ani nevím co si mám myslet. Cítím to na 3*, to ale neznamená, že nemá smysl se na to podívat.(23.8.2015)

 • easaque
  ***

  3* Ze zvědavosti i z dávného zájmu o typografii jsem zkoukl tento výroční dokument a opravdu ta Helvetica se objevuje všude. A nikdy bych neodhadnul, kolik se toho dá napovídat o jednom typu písma. Téma zajímavé, ale rozhodně jen pro zasvěcené do grafiky a designu - pro ostatní nuda. Za mě průměrné 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](17.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace