poster

Vnitřní poušť

 • Mexiko

  Desierto adentro

 • anglický

  Desert Within, The

Drama

Mexiko, 2008, 112 min

Režie:

Rodrigo Plá
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • docmen
  ****

  Dosti náročný film vypráví o muži, jehož poznamenal zákaz náboženství v Mexiku, a jeho rodině. Následkem násilí spáchaném na jeho rodině se z něj stane trýznitel a jeho děti trpí.(7.7.2008)

 • Terva
  ****

  Kvóty a zvláštní požadavky na ministry náboženství....... aneb " až si tě Bůh najde ". CITÁT - Náboženství, nebo více specificky náboženský fanatismus, to je jedno z témat filmu. Ateisté i věřící ti všichni v některý okamžicích musí zaujmout postoj k Bohu, nebo svolit k jeho existenci. Na druhé straně, náboženství je kulturní determinant, ať se nám to líbí nebo ne. Žijeme v židovsko-křesťanské společnosti a naše morálka je do velké míry strukturován na tomto základě. Ale ponětí o hříchu a vině se dotkne nás všech. Náboženství je kontroverzní a obtížné, právě proto, že je hluboce lidské. "(4.8.2011)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - OPEN EYES - Otevřené oči, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.77/145(22.8.2009)

 • d-fens

  ocenenia : Mar del Plata Film Festival 2008 - nominácia na 1. cenu(24.2.2010)

 • Sarkastic
  ****

  Náročný, pomalu ubíhající, ale zároveň svou prazvláštní atmosférou přitažlivý film. Zaujme jak stylem (upoutají zvláště animace a opravdu magická hudba), tak i vyprávěním, které diváka napíná při čekání na Znamení a také další smrt jednoho z Elíasových dětí (nemyšleno cynicky). A díky tomu je publikum (nebo alespoň v mém případě tomu tak bylo) schopné/ochotné i nějakým způsobem překousnout postavu fanatického otce, který byl opravdu, lidově řečeno, na přes držku. Celkově slabší 4*.(8.4.2014)

 • - Režisér Rodrigo Plá dostal nápad na film po přečtění několika knih a deníku filozofa Soreena Kierkegaarda. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace