Vinyan

• Česko Dobyvatelé barmské džungle (více)

Neschopni akceptovat ztrátu svého syna v katastrofickém Tsunami v roce 2005, Jeanne a Paul zůstávají žít v Thajsku. Jeanne, upnutá k faktu, že tělo jejich syna nikdy neobjevili, utvrzuje sama sebe, že jejich syn byl po katastrofě unesen překupníky drog a stále žije. Paul je skeptický, ale nemá sílu sebrat své ženě poslední naději. Oba se vydávají na hrozivou cestu tropickou džunglí ovládnutou piráty - ve své paranoie objevují nadpřirozenou říši, kde mrtví nejsou nikdy skutečně mrtví a kde se noční můry a posedlost protínají s hrůzostrašnou realitou. (oficiální text distributora)

Pitryx odpad!

Pro mně blbina. Celý film čučet na lidi v pralese. Skoro bez akce, napětí, myšlenky... Jedné plus je dějiště, tedy prales. 201209098836/9222 ()

Kreznjrk

Brilantné. Nekompromisná kamera Benoîta Debieho (Irréversible) zachycujúca neuveriteľnú prírodu a perfektná noise hudba Françoisa Eudesa (À l'intérieur) dotvárajú zaujímavý príbeh, a aj Sewell sa dal vydržať. Výborná, skoro až hypnotická atmosféra. Idem zohnať Calvaire. ()

oliveros

Rozhodne zaujímavé dielko, silné predovšetkým pre matky. Nádherné prostredie a šikovní herci sú výborným predpokladom úspechu. Len ťažko možno vyčítať akúkoľvek iracionálnosť konania matky a Du Welz to samozrejme vedel, a tak sa s jej postavou parádne vyhral (veľmi mu v tom pomohol tromf menom Emmanuelle Béart). Miestami ale príbeh pokulháva, zdá sa byť až priveľmi vykonštruovaný a abnormálny. Ak by som si nemusel odmyslieť spojenie Vinyan-horror, iste by som to strávil ľahšie. ()

rodier

Zajimavej napad, ale dost nudne. Na drama se tam nic moc nedeje a na horror je tam malo lekacek. Je to proste takove nudne putovani dzungli ktere skonci tak jak skonci. 1/10 za prvni polovinu. ()

CorvusBlek

Docela intenzivní psycho trip barmskou džunglí, nečekal jsem nic, proto jsem byl příjemně překvapen. To vlhko, déšť, horko i bahno bylo cítit až u mě doma, dostalo se mi pod kůži.A konec nadmíru uspokojivý. 75% ()

Davemix

Velmi průměrný horor a ještě průměrnější příběh. Naprosto zbytečná záležitost. Dvě hvězdy dávám za drsnej konec 40% ()

jopal

Takze toto bol horor? Jedno velke sklamanie a vobec nechapem to vysoke hodnotenie u niektorych. Snad ta priroda bolo jedine, co stalo za pozeranie. SPOILER*** Lezim v jame, hadzu na mna hlinu a ja sa vobec nesnazim po tej hline dostat von...Ide na mna huf deti a ja sa len prizeram, ako ma "sejmu"...***** :( ()

uncle

Horor či thriller teda zcela určitě ne....spíše psychologické drama..určitě však jeden z nejdelších filmů, co jsem zatím viděl...:-( ()

david666

Po prvních minutách jsem čekal podstatně lepší film. Myslím, že se tvůrci tak trochu v barmské džungli ztratili a vařili vodu. Horor to teda určitě není. ()

Carnosaurus

Audiovizuálně vybroušený snímek s nápaditou kamerou a luxusními zvukovými psychohrátkami, který se bohužel po cestě někde ztratil a až do závěrečných titulků se nenašel. Musím vyzdvihnout temnou až hororovou atmosféru, která zde mění džungli na opravdové green inferno. David Lynch a Gaspar Noé na výletě v Barmě. ()

Mravcolev odpad!

Hrozna blbost. Hrozne som chcel aby sa mi to pacilo ale neslo to. Ta psycho audio-stopa mi uz tiez zacala postupne liezt na nervy. A co do pekla tam robia tie deti??? WTF??? Snazenie budovat tajomnu atmosferu roztrasenou kamerou, psycho zvukmi a psycho aziatmi. Nema to hlavu ani patu. Celkovo neuveritelne. ()

frenkie

Velmi zvláštní film, který po celkem konvenční hodince pátrání po ztraceném chlapci ujíždí do jakéhosi haluškovitého stavu, kdy si říkáte, zda jde o realitu, nebo vidiny některého z manželů. To vyústění si vysvětluju tak, že ta banda pomalovaných dětí v džungli jsou ztracené děti po zásahu tsunami, které hledají všechny svojí matku(obrazně řečeno) a najdou jí v Emmanuelle Béart. Ta naopak ve všech najde svého milovaného syna. Ujetý, já vím...:-) ()

jamall666

Tento film byl velice zvlaštní. Vcelku zajímavý a navnazující začátek a proti němu konec, který vlastne není. Jak je vidět, konec filmu se tu zdá být zvláštní snad každému. Vcelku nesympatická hl. hrdinka s naprosto nepředpokladanými reakcemi a akcemi celý film tak trochu kazí. Kdyby měl film vymyšlený konec (pokud tomu tak neni a nema nejaký promyšlený skrytý význam) tak dávám s čistým svědomím za **** ()

schindler

Myslím si, že hodnocení tohoto filmu bude velmi rozdílné. Ti co hledají oddechovou akční jízdu se špetkou humoru budou zklamáni, ale ti co hledají velmi realisticky pojatý příběh s atmosférou deštěm zmáčeným pralesem s dobrými hereckými výkony a zvláštním netradičním koncem, měli by být spokojeni. CHTĚL BYCH VŠAK UPOZORNIT NA TOHLE !!! V originále se film jmenuje Vinyan, jenže pánům z DVDedice se to zdálo dost nekomerční a tak vymysleli stupidní název Dobyvatelé barmské džungle a aby toho nebylo málo, když už tam jsou ty dobyvatelé a děj se odehrává v džungli, proč nepřipsat na obal ve stylu Indiana Jonese, třeba se toho prodá víc. Proč o tom píšu? Je to stejný jako kdyby jste na obal Greengrassova Letu číslo 93 napsaly ve stylu World Trade Center od Olivera Stonea. Přitom jediné co mají společné je 11. září (potažmo džungli), ale celkové pojetí filmu je ABSOLUTNĚ ODLIŠNÉ !!! Jen mě přišlo líto, že tak zajímavý film jakým je Vinyan je tímto způsobem znehodnocen. Takže POZOR! Vinyan aneb Dobyvatelé barmské džungle určitě není ve stylu Indiana Jonese (nic proti Indymu). UFFFF, to jsem se rozepsal. ()

Pythonator

Tohle je jeden z TOP depresivních filmů všech dob. Pokud má někdo chuť na tak depresivní film, že i hodně rozveselenému člověku dokonale zkazí náladu, tak vřele doporučuju. Takovou psychodebilitu jsem ještě neviděl. Zřejmě to mělo být jakože atmosférické a umělecky mrazivé. Já říkám, že to je jen nekonečně se táhnoucí sopel sraček, na který se dá dívat jen díky prdelce Emmanuelle Béart, která je sice starší výroby, ale pořád má co nabídnout. Vymaštěnou zmatenou krávu zahrála fakt dobře, tak kdoví, jestli není i ve skutečnosti trochu mimo. ()

Galactica)

Hodně zajímavý a povedený film, určitě stojí za stažení. Dávám 5 hvězdiček, nedá mi to dát méně. To se prostě musí vidět a udělejte si názor sami. ()

Pattrick

Jedněm se to líbí, druhým ne .. já zapadám do té druhé kategorie.. Klišé kam se podíváš, nic smysluplného jsem nenašel. Kráva, které hrábné ze ztráty dítěte (to už tu bylo na tolik způsobů), tohle je v něčem originální, proto někteří hodnotí tak jak hodnotí. Ale sledovat loď, džungle, loď atd. To mě teda nenadchlo. Od odpadu mě dělí vážně minimum věcí (trošku zajímavá atmosféra a zpracování), ale jinak? Velké WTF ()