Reklama

Reklama

Vinyan

  • Česko Dobyvatelé barmské džungle (více)
Trailer

Neschopni akceptovat ztrátu svého syna v katastrofickém Tsunami v roce 2005, Jeanne a Paul zůstávají žít v Thajsku. Jeanne, upnutá k faktu, že tělo jejich syna nikdy neobjevili, utvrzuje sama sebe, že jejich syn byl po katastrofě unesen překupníky drog a stále žije. Paul je skeptický, ale nemá sílu sebrat své ženě poslední naději. Oba se vydávají na hrozivou cestu tropickou džunglí ovládnutou piráty - ve své paranoie objevují nadpřirozenou říši, kde mrtví nejsou nikdy skutečně mrtví a kde se noční můry a posedlost protínají s hrůzostrašnou realitou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (147)

LeoH 

všechny recenze uživatele

Tady někdo dával dobrý pozor u Lynche a naučil se od něj třeba tísnivému dunění ve zvuku, malování rtěnkou na obličej v soustředných kruzích nebo zneklidňujícím abstraktním obrázkům na úvod; bohužel úplně nepochytil, jak tyhle atrakce poskládat, aby člověk za každou z nich nutkavě viděl skrytý smysl, který stojí za objevování – bohužel, protože ty symbolické hrátky mj. s děsivou stránkou ženské/mateřské energie a mužskou/otcovskou nejistotou a neurčitou vinou nejsou vůbec marné. Baví mě zvažovat možné interpretace věty „you let him go“, k přemýšlení mě ponouká i situace, kdy chlap <SPOILER>své ženě čestně zachovává věrnost a současně se jí nečestně násilnicky zmocňuje</SPOILER>, a takových štěpných momentů/rovin je tam povícero. Jenže taky dost věcí, které nejsem schopný číst jinak než jako vatu. Lepší trojka. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Podobne ako ANTIKRIST aj toto je umelecky poňatý horor. Variácia na klasické zombie horory - napr. CANNIBAL FEROX. Nečakajte však požieranie vnútorností... Film sa zameriava na odcudzenie, beznádej, šialenstvo. Artovka pre náročnejšieho diváka balansujúca medzi sugestívnosťou a nudou. Rozhodne stojí za pozretie... ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Hodnotit tento film je docela obtížné, protože pokud se na něj budu dívat z pohledu fanouška hororového žánru, tak jsem moc spokojený nebyl. Až na pár výjimek to byla docela bída, která si nezaslouží ani průměrné hodnocení. Když se však na film podívám jako celek, tak si myslím, že jde o docela solidní drama, které v sobě skrývá nevyužitý potenciál jenž ho mohl katapultovat mezi nadprůměr. Co se však musí tvůrcům nechat je fakt, že dle mého názoru si zde velice obratně poradili se speciálními efekty. V určitých pasážích to bylo sice slabší, ale jinak to zvládli celkem s přehledem. Asi nejpěknější bylo proplouvání lodí hustým mlžným oparem a potom ty děcka v džungli. Jak už jsem však podotkl výše – těchto světlých chvilek, které alespoň okrajově připomínali hororový žánr (atmosféru) bylo velice málo. ()

Radiq odpad!

všechny recenze uživatele

No teda pěkná nuda. Bylo to jak kdyby ti tvůrci točili film o hledání děcka v džnugli, ale pak si řekli, že to je hrozná nuda, tak se rozhodli, že do toho přidaj takovou trochu mysteriozní složku. Navíc Češi to nazvali Dobyvatelé barmské džungle, což zní sice skvěle, ale nikdo tam nic nedobývá, spiš se tam jenom motaji a hysterčijou. Všechno to bylo hrozně zdlouhavy, nemělo to pořádnej děj, českej dabing mi prstil prdel a když nastal konec, zalil mě pocit štěstí. A myslim, ze to by se nemělo dít. Řikal sem si, že dám aspoň hvězdičku, ale marně jsem hledal něco, za co by si to zasloužilo... ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Nejdříve je to tak nějak dobrodružně pojaté drama, pak se to začne nořit do bahna psychologického dramatu a pak začne téct krev. Nemůžu říct, že by mi některá z těchto rovin nějak vadila nebo se mi dokonce nelíbila, to opravdu ne. Ale dohromady mi to prostě nějak nesedělo. A moc tomu nepomohli ani jinak (a tady vlastně taky) výborní Emmanuelle a Rufus. Nevím, prostě mi tam něco chybělo, jako by něco zapomnělo být vyřčeno. V něčem mi to vzdáleně připomnělo Kongo – tam taky člověk nevěděl, co od toho pořádně žánrově čekat a byl trochu překvapen. Možná to bude chtít někdy po čase druhou šanci. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Emmanuelle Béart měla během natáčení dvakrát zánět v uchu. (Cheeker)
  • Scéna v go-go baru byla natočena hned první den. (Cheeker)

Reklama

Reklama