• Česko

Fabrice du Welz

Benoît Debie

Michael Gentile

Colin Monie

Uprimne povedane, strasne rada by som napisala nieco zmysluplne ohadom tohto filmiku, ale momentalne to musim este stravit, pretoze ma to neuveritelne dostalo. Uz obrovske titulky na zaciatku davaju tusit, ze nepojde len tak o priemerny snimok a bude si musiet najst svoje publikum. Prva hodina plynie vcelku rychlo, s tym, ze ocakavame, ako sa to bude vyvijat dalej, ci sa im podari syna najst, podotykam, ze sa skor prikladam ku drame, ale posledna pol hodina dala filmu korunu. Film je o manzelskom pare, ktoreho znici vlastna (bez)nadej po hladani svojho strateneho syna, kedy sa ich usilie postupne preklapa do pomalej, ale istej cesty do "pekla". Tajomno Thajska, psychicke rozpolozenie zo straty dietata, tuzba po jeho najdeni a obetovanie vsetkeho, co pre vas bolo kedy vzacne... Rozhodne stoji za videnie.(26.3.2009)

• bassator

Pro mne asi největší zklamání poslední doby. Film na kterým jsem se neuvěřitelně těšil skončil totálním fiaskem... Čekal jsem mysteriózní thriller, pořádné drama, hororové scény, napětí od začátku do konce místo toho slátanina první kategorie. A dále k filmu? Asi bych řekl - za dobrotu na žebrotu. To mluvím o Rusufu Sewellovi. To jak dopadl, to bylo jediné co mě trochu šokovalo... Jediné co se na filmu (k filmu) opravdu povedlo je plakát - NÁDHERA!!!... - 22. 5. 2011 - 10%(22.5.2011)

• Kangaxx

Tento snímok môže slúžiť jedine ako odstrašenie pre mužov, aby si nebrali škaredé, psychicky labilné a hlúpe ženské, pretože ak s nimi budú mať dieťa tak je zle. Ale to muži vedia, čím stráca táto groteska akúkoľvek hodnotu. Veľmi ťažko môže divák priať hlavnej hrdinke nalezenie potomka, keď by do nej po celý film najradšej pustil plnú dávku z brokovnice, prípadne ju odtlačil z móla do vody počas spánku. U nás za komunistov pristála jedna Majka z Gurunu, v Barme 400 bylinožravých detí (ako inak by tam toľkí prežili :) ). OMG takú blbosť som fakt dlho nevidel. P.s. : keby to malo aj 5 skrytých významov tak tomu nedám ani hviezdičku, pretože celý film je neuveriteľný nezmysel.(6.4.2009)

Kamera na cestách, Smradi a špetka Predátora, zamícháme, a máme Vinyan. Celkově nuda, až ten konec je dá se říct překvapivý, což Fabrice Du Welz umí (jak již předvedl v Kalvárii). Co mi na tom ještě vadilo - depresivnost. U hororů bývá spíše kladem, u Vinyanu však zapůsobila jak kocovina po pařbě. No a jakožto horor je to hodně light, na tohle se s klidem můžete dívat i o půlnoci a sami ;-)(21.9.2014)

Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, co konkrétně v tomto snímku mělo zastávat ten "hororový" prvek? Já si totiž žádného nevšimla. Vinyan má podivný a nezáživný příběh, v němž se po celou dobu neděje téměř nic. Realita se zde prolíná se sny a představami, což má zřejmě v divákovi vzbudit obavy a neklid. Ve mně to vzbudilo pouze narůstající nezájem a nudu. To nejdramatičtější se odehraje hned v úvodu a jedná se o samotné úvodní titulky. Tím je zřejmě ona "hororová" část kompletně vybrána a zbytek, co na Vás bude v Barmské džungli čekat, je jen monotónnost, šeď a nuda. Pokud Vám však k navození strachu a pocitů hrůzy stačí pár psychadelických vizí a skupina pralesních dětí s obličeji nalíčenými na bílo, Vinyan se Vám jistě postará o napjaté chvilky.(29.10.2012)

• - Scéna v go-go baru byla natočena hned první den. (Cheeker)

• - Emmanuelle Béart měla během natáčení dvakrát zánět v uchu. (Cheeker)