Špinavé práce (TV pořad)

• Austrálie

Dirty Jobs with Mike Rowe

Dokumentární / Reality-TV

USA, 2005, 164x44 min

Vybrané práce sú jednak špinavé a "druhak" zaujímavé. Človek sa dokonca s radosťou dozvie o útrapách tých, čo ich bežne robia. No ale v tom prípade je už iba jeden element, ktorý to príjemno môže rušiť. Po zbežnom prečítaní ostatných komentárov sa cítim až divne, že mi ten Majk Rou nie je vždy po chuti. Ale nepomôžem si. Tie jeho zaksichtenia a reakcie vedia byť otravne hrané.(29.5.2014)

Trochu nablbé, mírně přehnané a typicky americké. Ale na druhou stranu celkem švanda sledovat jak se moderní přetechnizovaná společnost vypořádá s všemožným sajrajtem. Pokud si snad někdo myslel, že se extrémní špína dnes uklízí bezkontaktními čistícími mechanizmy, Mike Rowe ho přesvědčí, že na kupu svinstva furt platí eném stará dobrá lopata. Semtam se povede i vtipná poznámka a tak se člověk na Dirty Jobs vydrží dívat.(7.7.2011)

Chlapík Mike,moderátor a hrdina v jednej osobe je mi veľmi sympatický.Už len preto,že má guráž,nebojí sa ,,vziať do rúk" aj tú najšinavšiu prácu a ide do toho na plný plyn.A teda,že má odvahu.U mňa má plus a boduje na plnej čiare.Relácia ktorá nás privádza k myšlienke,že nie každá práca je podľa našich predstáv a nie každý má na výber čomu sa v živote bude venovať.Nepriamo poukazuje na fakt vážiť si viac toho čo máme a byť trocha skromnejšími v rámci práce.Vždy sa na ňu rada pozriem,ak mám čas v pohodlí môjho domova.(31.7.2013)

Fakt supr "dokument". Není to vůbec o tom, že Mike vleze do kupy hoven a na kameru řekne: "Tak ameriko, ted stojím po kolena v kupě hoven." Každá práce je popsáná odborníky, kteří se tou prací živí, tak aby to pochopil i lajk. Což pro mě, jako pro někoho, kdo má obě ruce levý je hodně zajímavý. Mika obdivuju, že má žaludek a odvahu na to, si na vlastní kůži, a to doslova, vyzkoušet všechny možný profese. Jako bonus jsou Mikovi hlášky, které ze sebe chrlí i když z něho stříká pot a po nohách mu tečou splašky a exkrementy.(5.8.2011)

Už to bude z mé strany obehraná písnička, ale přece - kdy už někoho v Česku napadne zkusit točit věci do televize stejně, jako to dělají v USA (nebo kdekoliv jinde, na západ od nás). Malý, autorský štáb. Dobře vybraný moderátor. A hlavně scénář, tak pečlivě napsaný, že každé slovo vás dostane do kolen! Hlavně poslední dvě jsou největší devizou Dirty Jobs. Moc bych si přál, abych se něčeho takového dočkat taky u nás.(1.7.2012)

• - Mike Rowe často tvrdil, že táto relácia by bez neustáleho posielania nápadov od divákov nefungovala, avšak už pred začatím si spravil dlhý zoznam pracovných miest, ktoré by stačili na prvé tri série. (Greenpeacak)

• - Několik z nejsmrdutějších míst, kde Mike pracoval, je vepřín, továrna na recyklaci ryb, jeskyně se 40 miliony netopýrů, kompost na krocaní farmě nebo dodávka sbírající přejetá zvířata ze silnic. (konvax)

• - Pořad byl třikrát nominován na cenu Emmy pro nejlepší reality program. (konvax)