Špinavé práce (TV pořad)

• Austrálie

Dirty Jobs with Mike Rowe

Dokumentární / Reality-TV

USA, 2005, 164x44 min

Hrozně odporné, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je to i zajímavé. Dozvěděla jsem se už spoustu nových věcí, což jsem nečekala. Mike Rowe je geniální. Umí člověka krásně poučit a přesvědčit o tom, že všechny lidi, se kterými v pořadu pracuje, bychom měli obdivovat. Proč tu práci dělají? "Někdo to udělat musí..." A je to čistá pravda.(6.7.2011)

Až překvapivě dobře ukázané práce a činnosti, které se v "normálních" filmech nějak tak neobjevují, ačkoliv jejich přínos (tedy ten neodiskutovatelně skutečný) je podstatně vyšší, než ty činnosti, které nám autoři tzv. normálních filmů vesměs nabízejí. Jediné, co mi vadí, je název. Výraz dirty se prostě nehodí. Dirty jobs jsou práce a činnosti úplně jiné, navenek uhlazené a voňavé a špinavé v pravém smyslu tohoto slova. Novináři, reklamní agenti, neschopní - zejména pak čeští filmaři, "zaměstnanci" řady naprosto zbytečných neziskovek, nejrůznější úředníci na všech stupních, většina kritiků, aktivisté ať už zelení, duhoví, nebo všichni ostatní - to jsouopravdové dirty jobs.(8.2.2019)

• gymnophiona

Neviem, mám najsmradlavejšiu prácu a baví ma, keď sa pozriem na nejaký diel z tohto seriálu, musím sa len usmievať. Je dokázané, že ľuďom naviac smrdia fekálie, zvratky a hnilé mäso - prečo neskúsi deň pracovať v nemocnici na septickom oddelení, alebo na septickom sále :D Ale to by nebola asi až taká sranda... A ešte je to nanič platené(8.1.2013)

Môj obľúbený TV seriál s nenapodobiteľnými hláškami Mika Rowa.Videl som strašne moc dielov tohto seriálu na Discovery a nikdy som sa nenudil. Nieje na ujmu ukázať podaktorým ľuďom, čím sa niektorí ľudia musia živiť, aby naša spoločnosť ako taká mohla fungovať. Všetkým, ktorý takúto prácu vykonávajú..klobúk dole.10/10(1.6.2011)

Viděla jsem tedy jen pár dílů, ale pokaždé když to vidím, fascinovaně na jakoukoliv onu práci koukám, je fakt, že většina informací co v pořadu zazní je dosti zajímavá a leckdy poučná. Nemyslím si, že zrovna špinavá práce je onen správný název pro pořad. Někdy člověka překvapí co všechno se dá dělat, když si člověk řekne, že má špatnou práci, stojí za shlédnutí nějakého dílu abyste se dozvěděli, že na tom nejste leckdy zas tak špatně. Zajímavé, neotřelé, neokoukaný námět, sympatický moderátor, mno co více dodat 4*!(6.7.2011)

• - Několik z nejsmrdutějších míst, kde Mike pracoval, je vepřín, továrna na recyklaci ryb, jeskyně se 40 miliony netopýrů, kompost na krocaní farmě nebo dodávka sbírající přejetá zvířata ze silnic. (konvax)

• - Pořad byl třikrát nominován na cenu Emmy pro nejlepší reality program. (konvax)

• - Mike Rowe často tvrdil, že táto relácia by bez neustáleho posielania nápadov od divákov nefungovala, avšak už pred začatím si spravil dlhý zoznam pracovných miest, ktoré by stačili na prvé tri série. (Greenpeacak)