foto

Roman Buťa

  • nar. 6.6.1987 (32 let)
    Praha, Československo

Biografie

Roman Buťa začínal ve svých 13 letech na dabingu pro TV Nova, později jako moderátor televizních a rozhlasových pořadů (Óčko, TV Fun1, ČT, Fanda, Prima COOL, TV Prima). Ve svých 20 letech se stal ředitelem programu nově vzniklé internetové televize Ambrosia TV, odkud směřoval do TV Public, kde působil jako moderátor a vedoucí dramaturg společnosti, kultury a hudby. Během této doby režíroval několik televizních přenosů, televizních pořadů a show. Krom režie se začal věnovat také výkonné produkci, kreativní produkci a dramaturgii.

V roce 2011 se stal moderátorem prvního pořadu vlastní tvorby na TV Prima COOL s názvem Těžká dřina, který se současně stal nejsledovanějším pořadem vlastní tvorby této stanice. Současně byl i výkonným producentem pořadu, jelikož nikdo z oslovených moderátorů se nechtěl do natáčení pořadu o nejtěžších zaměstnáních v ČR pustit na vlastní kůži. Těžká dřina odvysílala 3 úspěšné série a je reprízovaným pořadem na Prima COOL dodnes.
 
Později nastoupil do řad vývojové centra TV Nova, kde adaptoval pro české vysílání několik zahraničních formátů, jako například Hollywood Game Night (Hvězdná Párty) či StarAcademy.
 
Roman Buťa stál také za realizačním a dramaturgickým vznikem všech formátů nové TV Mňam, mezi které patřila také první late night show v ČR s názvem Show Leoše Mareše, jejímž byl výkonným producentem.

Od roku 2015 je posilou v týmu RnE vývojového a dramaturgického centra FTV Prima, kde působí jako kreativní producent, producent vývoje nových formátů, dramaturg a režisér. V jeho kompetencích je také dramaturgické vedení kanálu Prima COOL.

Roman "Roman.RB" RB

Režijní filmografie

Dokumentární

2014 Runway 06-24 (TV film)

TV pořady

2013 Zpátky na vrchol (TV pořad)

Producentská filmografie

TV pořady

2016 Pevnost Boyard (TV pořad)
2014 Applikace (TV pořad)

Host

TV pořady

2018 COOLfeed (TV pořad)
2014 COOL TRAIN aneb 5 let na COOLu (TV pořad)
2012 Srdce pro děti 2012 (TV pořad)
2011 Těžká dřina (TV pořad)
2009 Pelíšky slavných (TV pořad)

Scenáristická filmografie

TV pořady

2016 Pevnost Boyard (TV pořad)