poster

Stromy umírají vstoje (TV film)

Komedie

Česko, 1998, 88 min

 • R.E.M.
  *****

  Působivá divadelní inscenace... Neoznačila bych ji za stoprocentní komedii, ale nedivím se škatulce. Když si produkce neví rady s žánrem filmu, tak tam, pokud to je jen trošku možné, vpálí slovo "komedie". Nic to nemění na perfektních hereckých výkonech - Vlasty Fabiánové, Ladislava Lakomého, Zuzany Slavíkové, Igora Bareše... Nic to nemění ani na mém zážitku, který mi ozvěnou zůstal i po mnoha letech.(13.12.2015)

 • Přemek
  ****

  Skvělá divadelní inscenace se strhujícím výkonem Vlasty Fialové, Ladislava Lakomého a Igora Bareše je zde degradována nedobrým televizním přenosem do umělých kulis. Originální záznam divadelního představení s publikem by byl funkčnější.(12.4.2011)

 • wictoria
  *****

  Tuhle hru jsem byla "nucena" shlédnout, když jí na poslední chvíli hráli v divadle místo plánovaného Shakespeara. A nelitovala jsem. Líbil se mi příběh, Petr Halberstadt i hudba, která se moc povedla. Jsem moc ráda, že je tato hra zachycena i v televizním archivu a já jsem si tak mohla pořídit její nahrávku...(21.2.2009)

 • - Hra se sestává ze dvou pomyslných dílů, přičemž v prvním díle vystupoval pouze Ladislav Lakomý, jakožto dědeček a babička v podání Vlasty Fialové se k němu přidala až v díle druhém. Režisér chtěl inscenaci natočit chronologicky, tedy nejdříve první díl pouze s Lakomým a až bude tento hotov, začít točit i s Fialovou. Toto řešení se nakonec ukázalo jako nemožné, protože strojovna divadla, ve které se měl první díl natáčet, byla, kvůli vrcholícím přípravám premiéry jiné hry, neustále v permanenci a tedy nepoužitelná. Štáb byl tedy nucen přistoupit k „otočení“ natáčecího plánu a natočil nejdříve díl, ve kterém vystupuje i Vlasta Fialová. Tato náhoda se, ve světle pozdějších smutných okolností, ukázala jako šťastná. Herečka dva dny po skončení natáčení zemřela a při původním plánu by tedy nebylo možné inscenaci dokončit. (cundak)

 • - 11. leden 1998 byl posledním natáčecím dnem pro Vlastu Fialovou i celý filmový štáb. O pouhé dva dny později Fialová zemřela. (Jakopo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace