Krásy evropského pobřeží

(TV seriál)
  • Francie Tour d'Europe du littoral vu du ciel (více)
Dokumentární
Francie, 2005, 30x6 min

Yannick Charles

Slartibarkfast

Občas na tento několika minutový spot narazím jako na vsuvku mezi pořady a moc se mi líbí letmé seznámení s evropským pobřežím. Krátké, nenucené a rozhodně lepší než reklama nebo teleshoping s Horstem Fuchsem. Víc takových drobných dokumentů, které vás alespoň malinko nalákají k návštěvě těchto míst. 90% ()

Dragoni

Vždy jsem měl slabost pro letecké záběry krajiny, které tak divákovi ukázaly pro něj netypické panoramatické záběry. Krátké, pěkné a výstižné. ()

Tommassi3

Opravdu krásné záběry, zajímavé informace, krátká stopáž, která však seriálu dodává na dokument cestopisného typu neobvyklou svěžest. Pavel Rímský se svými dabérskými kvalitami a hlasovou dispozicí u nás momentálně nemá konkurenci.. ()

prkalil

Je to jen 6 – 7 minut. Ale každý díl je malým klenotem, který zaujme a překvapí, nadchne. A člověk užasne, jak je ta naše planeta krásná a co všechno lidi dokázali vytvořit. K tomu výborně ladící meditativní hudba a vlídný komentář v podání Pavla Rímského, to všechno je báseň, která ve mně vždy ještě dlouho doznívá. Přesto v ČT zařazují tento pořad zcela nahodile a nepravidelně, a přitom by si zasloužil hlavní vysílací čas. ()