Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

Dubro

Príchodom Brúsky Willisa a jeho Smrtonosnej pasce skončila éra hrdinu, ktorému počas celého filmu nikto nerozkope sandále a tuším začiatkom treťohôr sa prestala točiť automobilová naháňačka pred pozadím. Ak tieto skutočnosti pánko Števko, ktorého zrejme prikrmuje eMcé Donald, dodnes netuší, mohla by sa nájsť nejaká dobrá duša, ktorá mu to napíše na Facebook, inak aj naďalej budú z obézneho Seagala vypadávať hrubé bulšity určené akurát tak pre jeho skamenelých fanúšikov. 40 hamburgerov. ()

Tommassi3

"Chtělo by to víc respektu, dědku !!" - "Ty mi můžeš políbit prdel, svině.." To by si dědek Saegal s Keonim Waxmanem ten respekt nejdřív museli vydobýt nějakým slušným bijákem, za něhož však Hlídače považovat nelze ani náhodou.. Já viděl jen akční břečku s typicky waxmanovskými dialogy, které nezřídka fungují téměř jako (sebe)parodie tvůrčích záměrů.. Mně osobně v akci zběsile střihaný Štefan navíc zdejší chvále navzdory téměř uaikidoval a ublábolil k smrti.. K smrti uchechtáním !! Rolland býval policajtem.. A Saegal bejval hubenej !! To je zkrátka život..;) ()

Zejf3da

no ty vole. Takhle stupidní scénář se jen tak nevidí. SPOILER.Starej kokot Seagal je propuštěnej do důchodu, a tak se strašně nudí. Místo co by chodil na ryby, tak asi půlku filmu čistí bouchačky nebo na dvorku háže nožíky do rohožky. Ještě že mu zavolá starej kámoš z Texasu, že s nim potřebuje mluvit a vypraví pro něj letadlo. No nebyl by to Seagal kdyby si do letadla nepřibalil slovy pět obrovskejch kufrů bouchaček (na co hadry vole, stačí mi tohle kožený sáčko). Úkol ten zněl jasně, kamarádovu dceru se pokusili unést a Seagal ji má chránit. No samozřejmě to posere a stejně ji unesou a potom posere i výměnu od únosců. Zkrátka všechno totálně zmastí, ale stejně se na konci tváří jak kdyby zachránil půlku světa (a možná taky jo, protože se tam mihla nějaká zmínka o uranu.) Ovšem přestože je starej a tlustej jak prase, tak pořád docela zvládá chvaty a je to místama docela prdel. ()

Smok

Mám silný dojem, že 56% tu zatiaľ (16. 11. 2009) naháňajú len Štefanovi ortodoxní fanúšikovia, pre ktoých sú všetky jeho filmy už klasicky za 5. Tvrdenia v niektorých komentároch, že "příběh je důmyslný a propracovaný" mi privádza na tvár chápavý úsmev učiteľky materskej školy. Ale jedno sa musí nechať, že Steven sa pokúša hrať a natáčanie si užíval (usudzujem podľa toho, že sa asi 2 krát usmial) a ak to pôjde takto ďalej, tak v roku 2075 bude z neho popredný charakterový herec. Mám veľmi rád akčné filmy, ale v tomto žánri existujú rozhodne aj o moc lepšie kúsky. ()

korbitch22 odpad!

čau stevene,ahoj jak je?ále jde to,co děláš?nic moc,teď sem se jen trochu nasnídal bacon burgerem a kouká na svoje starý fláky.hmmm hmmmm a nechceš natočit novej film?no já ti nevim,ješte tu mám mléčnej šejk a trochu hranolků....hele v pohodě,vem si to sebou do letadla,neboj už sem ti rezervoval 2 letenky,aby nebyl nějakej trapas,jako minule.No já ti nevim a kam mi to letí,hele první cesnou do hvaštamsitrliájarukutu v rumunsku.No ty vole to je zase název...Neboj máš tu rezervovanej pokoj na pěkný farmě,stará bábá žvaratkovská už kvůli tobě pokrátila 2 krávy...Nó tak asi jó....ale co tam budu dělat???hele stevene neboj,všechno už je vošéfovaný,banda rumuskýho komparzu bude jezdit,mluvit,chodit a střílet a ty se mezi všim tim budeš pomalinku pohybovat...hlavně v klídečku žádnej stres..víš jak to s tebou naposled seklo,tak vole nevi jestli nám hasiči znova půjčej jeřáb,aby sme tě mohli přesunout do upravený sanitky pro slony....no ale zase ktématu....jen párkrát něco řekněš...to je jedno,ti rumuni ti stejně nebudou rozumět,no a pak kdyby se na tebe náhodou někdop blbě podíval,tak ho hned musíš nahlásit kaskadéroj,jo?a ten ho za tebe pár krát stluče,no pak jen pár krát popojedeš v autě,jo ale steve,steve...žádný hranolky s kečupem,minule jsme půjčovně museli platit úklidovku jo,to fakt nejde,neměli bysme potom zase peníze na titulky...jo?no pak teda,až dojedeš k nějakýmu domu,tak 2krát vystřelíš z brokovnice a bude hotovo jo?se všim souhlas????No to by šlo,ale ty krávy ať ta babka pokrátí 3:-)DDDD TAK TAKHLE VYPADAL ROZHOVOR REŽISÉRA A SEAGALA 2 DNY PŘED NATÁČENÍM. ()

• Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)
  • V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)