Hlídač

Ochranca

Akční

USA, 2009, 90 min

• hrona

Tomu nerozumim, jak tady čtu ty komentáře, tak jsme každý viděli asi úplně jinej film, už jen začátek, kdy je Segal prakticky zastřelen, a hned po převozu už je zase v poho a má sílu dokonce ukrást svojí kolegyni, nebo co to je, pistoli z tašky a zastřelit svého proradného parťáka - hrůza. Jedna z největších srágor, co se kdy podařila s nim natočit, a to nemluvim o dialozích - které byly ubožejší, než jakýkoli hongkongský film s kung fu tématikou. Jak už jsem psal u jednoho z jeho předešlých filmů, měl by se držet muziky, která mu jde minimálně o 100% lépe, než jeho veškeré poslední počiny.(12.11.2009)

• Jordan

Hrozne megabrakove filmy kategorie ODPAD (kam drviva vacsina Seagalovej produkcie poslednych 20 rokov patri) sa delia na viacero typov: 1) zle - skratka a jednoduche zle 2) tak zle, az su dobre [poznate to, ed wood-ovsky syndrom] 3) tak zle, az su znova zle [meta-zle ci zle na druhu - vyssia uroven prisernosti] 4) ultimatny bullshit [takmer alebo bezvyhradne nepozeratelne] a napokon 5) The Keeper [Ochranca](17.5.2014)

• Gilmour93

Dýchavičná, ledabyle zrežírovaná slátanina, v níž džejárův klobouk položený na Seagalovi hlídá jistou anorektickou fiflenu. Při střelbě se komicky pohybuje ve zcela jiném kmitočtu, než zbytek osazenstva na place (Steven, ne ten klobouk), boj na tělo zabere všehovšudy 53 sekund (v nich je 106 střihů) a nakonec jednomu protivníkovi změří tep zevnitř krku, aniž by si jako kvalifikovaný senzibil umazal ruce od krve. Je to smutné, ale mistr aikida dospěl do stavu, že i zenit své kariéry už zná jen z vyprávění.. Mimochodem, všimli jste si, že jsem se zdržel už opravdu trapných poznámek na jeho fyzickou konstituci? Žádné „mělo se to jmenovat Hlídač špajzu, nebo Hlídač s kalhotami číslo 64“, žádné „zaslouží si to méně hvězd, než je počet brad hlavního představitele“, či „tenhle bodyguard by při klusu vedle prezidentské limuzíny dostal infarkt do 30 vteřin.“ Stálo mě to hodně odříkání, ale jak je vidět, udržel jsem se..(14.1.2013)

• Dubro

Príchodom Brúsky Willisa a jeho Smrtonosnej pasce skončila éra hrdinu, ktorému počas celého filmu nikto nerozkope sandále a tuším začiatkom treťohôr sa prestala točiť automobilová naháňačka pred pozadím. Ak tieto skutočnosti pánko Števko, ktorého zrejme prikrmuje eMcé Donald, dodnes netuší, mohla by sa nájsť nejaká dobrá duša, ktorá mu to napíše na Facebook, inak aj naďalej budú z obézneho Seagala vypadávať hrubé bulšity určené akurát tak pre jeho skamenelých fanúšikov. 40 hamburgerov.(14.11.2009)

Ponechme stranou Steveho otylou postavu. Aikido mu jde pořád na jedničku a dokazuje, že i bez dubléra na to pořád ještě má. Škoda jen,že se obklopuje režisérky slabšími povahami, scénaristicky nezajímavými autory a bez-myšlenkovitými náměty. Hlídač patří rozhodně k tomu nejlepšímu ze současné Steveho tvorby! Kvalitně zpracované bojové scény, kterých nění málo a místy překvapivé dějové zvraty. Obzvlášť chválím úvod,který je na Steveho tvorbu hodně netradiční!(25.9.2011)

• - Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)

• - V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)