Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

ssfan

Steven Seagal je po Driven To Kill (Ruslan) zpátky s dalším skvělým akčním filmem. Tentokrát poprvé s režisérem Keoni Waxmanem a jejich film The Keeper je více než slušný. Fim má velmi zajímavý příběh, který je dost podobný filmu Man On Fire s Denzelem Washingtonem, ale to mi vůbec nevadí. Velkým kladem je slušná režie, kvalitní scénář (psal si ho sám Steven), skvělá kamera (jiný kameraman, ale kvalita jako v Pistol Whipped), vynikající exteriéry i interiéry (film se natáčel v Novém Mexiku, ale ve filmu se děj odehrává v Texasu), slušné souboje a nechybí ani přestřelky a jedna automobilová honička. Steven je ve slušné kondici a svoji postavu hraje velmi dobře. Ano, čtete dobře, STEVEN HRAJE DOBŘE. Herci ve vedlejších rolích nejsou sice moc známí, ale myslím si, že i přesto odvedli dobrý výkon a dostávali hodně prostoru. Hudba není vůbec špatná - svižná, sympatická. A teď již k samotnému ději. Na úvod jsou pěkné letecké záběry na noční město, během toho běží titulky. Poté už Rolland (Steven Seagal) se svým parťákem od policie v akci proti nějakým gangsterům. Ty zpacifikují a na místě najdou množství peněz. Protože je ale chce parťák ukrást, Rolland je postřelen. Nakonec to přežije a je převezen do nemocnice. Tam ho poté chce jeho proradný parťák dorazit, ale Rolland získá mezitím zbraň od své kolegyně, která ho přišla navštívit, a parťáka zabije. Poté je Rolland propuštěn a dostává se zpět do formy, dokonce je tam záběr, jak zvedá čínku, poté trénuje s noži. Následně mu oznámí, že musí odejít od policie, takže je Rolland naštván. Pak mu ale zavolá jeho kamarád, jestli by nemohl přiletět do Texasu dělat bodyguarda pro jeho dceru. Rolland tedy letí do Texasu. Tam pobývá u kamaráda v luxusní vile a doprovází jeho dceru na party. Ta má za přítele boxera Masona, který má nějaké problémy s mužem jménem Cross, a tak je Mason nucen pomoci Crossovi unést svou přítelkyni. Rolland je u únosu, po automobilové honičce ale nezabrání gangsterům v tomto činu. Jelikož je otec bohatá, požadují únosci vysoké výkupné. Potom Rolland dostane ale tip, kde by mohla být přítelova dcera, a tak se vydává jí hledat. Na daném místě ale potká Masona, z kterého dostane, kde má hledat. Finále se odehrává na Crossově ranči. Tam je závěrečná přestřelka a pěstní souboje. ...Během celého filmu je asi 7 soubojů, několik přestřelek a jedna automobilová honička. Steven požije trochu aikida, ale hodně se mlátí také pěstně. Je jen škoda, že soubojů nebylo více a že nebyly delší, ale jinak jsou dobré, s brutalitkou... Film je rozdělen na dvě části, první je více dějová než akční, ale je tam také pár soubojů a úvodní akční scéna z LA. Druhá část po únosu je více napínavá, akčnější. .... Film je rozhodně zaměřen i na nefandy Seagala, pro obyčejné diváky. Trochu mi to připomínalo Fire Down Below. Myslím, že objektivní kvalita někde mezi 3 a 4 hvězdami. Mně se to líbilo více než Ruslan a Zákon Ulice, ale trochu lepší pocit jsem měl z Pistol Whipped. Pro mě za pět hvězd. Objektivně tak 70%. ... Škoda, že film neměl větší rozpočet. Je vidět, že Steven na to pořád má, jen je třeba mít větší rozpočet a trhák ve stylu Lovce policajtů je schopen zvládnout. () (méně) (více)

Figu

Chtěl jsem si zpříjemnit blížící se večery nějakým novějším akčňáčkem s borcem staré školy, tak jsem pídil po těch nejlíp hodnocených a samozřejmě i po hodnocení mých oblíbenců k nim. Nejtrefnějic mi vyšly filmky Smrtící zbraň a Hlídač. Začal jsem první zmiňovanou a světe div se, já se bavil, užíval si to plnejma a měl jsem zpět toho chlapa, na kterým jsem zanechal počátky sledování akčního filmu. Proto jsem neváhal a šel i do tohoto kousku. No už z toho nejsem tak paf a už mi pár věcí vadí, vidím zde takovou tu "Vandamovsko-Lundgrenovskou" akční kuchyň novýho století, která je nedochucená a místy se nedá žrát! Ohraná písnička, která i toho nejzarputilejšího fandu nemůže ohromit. Lacinost za 50% ()

Expendable

Steven je opravdu zpět a v celé parádě.Souboje mají slušnou choreografii,nový režizér jde opravdu vidět, příběh je důmyslný a propracovaný.Je tu také jedna velmi pěkná autohonička se střelbou a ta závěrečná část,kdy Seagal příjde osvobodit tu holku od teroristů.Přestřelky jsou velmi dobře natočeny, není ani náznak po bloudivé kameře,broky z brokovnice se krásně zavrtávají do nepřátel a kulky sviští kolem zdí, je cítit napětí a strach.Opravdu perfektní film, ale na jeho starší filmy to už nemá. ()

becki_tu

Steven zhubnul, potrénoval chvaty, rozšířil svůj herecký rejstřík o úsměv a natočil film, který je jedním z těch lepších v jeho filmografii. Hlídač je v podstatě osekanou variací na Scottova Muže v ohni s tím, že příběh má nečekaně hlavu a patu a konečně zase vidíme v akci (místo šikovného střihače a dubléra) přímo Stevena Seagala. ()

eye candy

Začínám mít neblahé tušení, že nás bude Steven obšťastňovat svými filmy do konce věků a možná i pár let potom. Objektivně vzato ale nutno uznat, že je filmové ztělesnění buddhy pravděpodobně z nejhoršího venku. Některé jeho poslední filmy jsou v podstatě poměrně dívatelné, chvílmi i celkem zábavné, jinými slovy skoro průměrné. SS totiž očividně překonal menší desetiletou krizi kdy nemohl na place udělat pět kroků aniž by se nezadýchal a spíš než jako doručovatel spravedlnosti vypadal jako někdo komu musíte pomáhat do schodů. Je stále prostorově výraznější, ale už to není tak tragickej pohled jako dřív. Co se bohužel za tu dobu nezměnilo je otřesně béčkovitý scénář. Obsáhleji ho popisovat by byla ztráta času a možná i pár bodů inteligence, nablite si na papír a dostanete ekvivalentně chytrou zápletku. Taky mně stále vrtá hlavou, proč je Steven na všech bookletech svých filmů zachycenej s pistolí v ruce (a to přitom ve většíně z nich ani nestřílí), jestli to je nedostatek originality nebo to má být třeba nějaké tajné poselství. Ale jinak tento Osobní strážce v Seagalově podání nebyl zas tak špatnej, víc akčních scén (které jsou mimochodem celkem povedené) míň keců a byly by to skoro 4* (pochopitelně v kontextu kvality Seagalových filmů) ()

• Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)
  • V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)