Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

lennyd

Rolland (Steven Seagal) je jedním z elitních detektivů v L.A. Při jedné akci jej ale zradí a postřelí jeho parťák, a i když Rolland přežije, je kvůli svým zraněním odvolán od policie. Přijímá nabídku svého dávného přítele, že bude dělat bodyguarda jeho dceři. Na první pohled jednoduchá práce, ale jen do té doby, než Rolland zjišťuje, v jakých obchodech jeho přítel jede a kdo všechno si přeje jeho smrt ... Čekal jsem obvyklou Seagalovinu, a už jsem si pomaličku připravoval nějaký hodně peprný komentář (napadaly mne fráze typu "Už zase Stevene" a podobně). Jenže musím říct, že jsem byl docela mile překvapenej - jasně, od tohoto filmu nelze čekat žádný intelektuální nářez, ale Hlídač ani nepůsobí tak stupidně jako většina ostatních Seagalových filmů, a pokud semtam zamhouříte oko nad nějakou tou nelogičností (na začátku náhodou velký Steven zachrání neteř svého řidiče, aby pak na konci mohl požádat její bratry o pomoc, kterou samozřejmě vůbec nepotřebuje) - ale to už tak bývá. Steven se taky drží trochu zpátky, a při své tělesné konstituci se nepokouší o žádné akrobatické prvky, ale efektivně likviduje jednoho protivníka za druhým, a tak to má být, že ano.. ()

Zejf3da

no ty vole. Takhle stupidní scénář se jen tak nevidí. SPOILER.Starej kokot Seagal je propuštěnej do důchodu, a tak se strašně nudí. Místo co by chodil na ryby, tak asi půlku filmu čistí bouchačky nebo na dvorku háže nožíky do rohožky. Ještě že mu zavolá starej kámoš z Texasu, že s nim potřebuje mluvit a vypraví pro něj letadlo. No nebyl by to Seagal kdyby si do letadla nepřibalil slovy pět obrovskejch kufrů bouchaček (na co hadry vole, stačí mi tohle kožený sáčko). Úkol ten zněl jasně, kamarádovu dceru se pokusili unést a Seagal ji má chránit. No samozřejmě to posere a stejně ji unesou a potom posere i výměnu od únosců. Zkrátka všechno totálně zmastí, ale stejně se na konci tváří jak kdyby zachránil půlku světa (a možná taky jo, protože se tam mihla nějaká zmínka o uranu.) Ovšem přestože je starej a tlustej jak prase, tak pořád docela zvládá chvaty a je to místama docela prdel. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 7/10/// +Steven Seagal, akce -mohlo jí však být víc, má to své pro a proti/// Není to nejhorší, ale ani ne nejlepší. Je to ale už dlouho co jsem viděl naposledy nějakou seagalovku, takže jsem se na to rád podíval i kdyby to bylo všelijaké. Zápletka velice dobrá, děj mírně nudnější. Důvodem bude asi méně akce, dlouhý rozjez na úvod a celkově menší "Seagalova zuřivost". Prostě hlídá dceru svého přítele a do toho se zapletou mafiáni nebo cosi takového. No prostě nic co by vám vyrazilo dech. Nejlepší jsou asi osobní souboje, kde Steven působí jako nepřemožitelný lamač srdcí, pardon chci říct kostí. Vadil mi však třes kamery, rychlé pohyby kamery a zoomování. Divák ze soubojů měl kulový . Tam kde se kdysi pochybovalo o tom, jestli je to ještě Seagal, tak tady se může pochybovat o tom, zda-li to jsou ještě jeho ruce./// Celkem 64%/// ()

Lacike

Moje pocity z filmu zhrniem v bodoch: Pribeh - dava zmysel, sceny na seba nadvazuju a hlavne film neobsahuje skoro ziadne sokujuce zmeny charakterov jednotlivych postav (tu jednu si film odbije nastastie na zaciatku ) - jednoznacne pokrok oproti niektorym nedavnym Seagalovkam. Namet je sice klisoidny (Osobny strazca, Man on Fire atd na x-tu), ale ja mam tento typ priamociarych pribehov rad, takze som bol zvedavy na jeho spracovanie, ktore bolo bohuzial velkym sklamanim. Tempo bolo vrazedne pomale. Tvorcovia sa asi kvoli nedostatku penazi prve 2/3 filmu sustredili na dramaticku cast plnu hroznych dialogov, ktore by nemali sancu uhrat ani kvalitni herci, nie to este Seagal. Herecke vykony - Seagal sa pocas filmu celkom dost casto usmieva, takze to moze niekoho zaujat. Potesilo ma, ze to dievca ktore Seagal strazil nebolo take rozmaznane a nesympaticke ako sa na prvy pohlad zdalo. Jej otec bol sice blbec, ale aspon sympatak. Filmu citelne chyba poriadny hlavny zaporak, alebo aspon nejaky jeho nabuchany poskok, aby sa divak mohol tesit na finalnu bitku. Niekolko krat pocas filmu proste nabehne na Seagala niekolko no name manikov, ktorych lavou zadnou Seagal bleskovo zmasakruje. Bitky - su sutredene do poslednej tretiny filmu a aj ked su natocene celkom prehladne a vacsinou fakt vidno Seagala, tak su zrychlovane aj zakladne chvaty ako svih rukou. Bohuzial su velmi kratke. O nieco dlhsie su dost zle natocene prestrelky. Kamera ma divne svenky, strih je dost chaoticky. Najvelkolepejsou akcnou scenou mala byt hrozna nahanacka dvoch aut, ktorej chyba poriadna dynamika. Dabing - plusom je, ze Seagala po dlhsej dobe dabuje Stepnicka, ktory mu dodava aspon trochu hereckeho talentu. Bohuzial dost velke postavy vo filme nadabovalo aj vsadepritomne neznesitelne daberske trio: Svarc, Mahdal, Tuma. Celkovo sa jedna asi uz o Seagalovsky klasicky hrozny standard a ja definitivne nad nim lamem palicu. Nadeje vkladam uz len do jeho cameo vystupu v Machete. ()

Xmilden

Tak Ruslan se mi dost líbil, ale Hlídač, navzdory vysokému hodnocení neskýtá žádnou chuťovku. Spíše se jedná o nepoživatelný předkrm. Opět jsem se dočkal spousty pitomin, jako třeba boxer, který vypadá že by trpěl podvýživou a po nocích šňupe kokain. Ke konci Stevenovi přibývá nový pomocník v osobě šoféra Manuela, ale jak už to tak bývá nic neumí. Mám rád tyhle týpky co se hned hrnou pomoci a při prvním výstřelu je trefí a tím pádem jsou pak už vlastně na obtíž. A to nemluvím o tom že se stejně stále někde krčí v pozadí a zabírají místo, které potřebuje Steven. Jinak na konci Steven ukážu svůj nějaký tajemný úder z říše snů, jímž protivníkovi probodne rukou krk. Taky nám tady na sebe vysype že kdysi pobýval v zemi jménem Siam, ale už se neobtěžuje nám sdělit že ta země se už dneska jmenuje Thajsko. Abych uvedl na pravou míru Siam se v roce 1939 přejmenoval na Thajsko a v letech 1945 až 1948 naposledy užíval název Siam. Takže je mi záhadou v kterém životě se tam Steven objevil :) ()

• Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)
  • V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)