Deprivační staniol

(amatérský film)
Krátkometrážní
Česko, 2007, 10 min

Krátký příběh o mladém muži uvězněném ve vlastním světě paranoje a vnitřního děsu, který se vydává na banální cestu do města, která je však pro něj neskutečným vnitřním utrpením. Film z produkce ZNK. (n.destroy)

H34D

Na rozdíl od následující Pohlovy tvorbvy, tohle je opravdu pouze studentský filmek, který nenese hlubší poselství než jen to, že tenhle člověk docela umí točit. Atmosféra je vykreslena přesvědčivě, na obrazovce se střídají ponuré obrazy a vhodně je doplňuje podivný hlas vypravěče... 6/10 ()

Frajer42

Zcela na rovinu vám povím, že amatérské filmy téměř nesleduji a nebudu ani předstírat, že jim rozumím. Moje výsledné hodnocení tedy bude dost zkreslené a za žádných okolností ho neberte vážně. Vlastně jsem se na film podíval pouze proto, abych se dověděl, jestli je Martin Pohl multitalentovaný. Když vezmu v potaz, že se jedná o vůbec první počin autora(pozn. jeho úplná prvotina nesoucí název ,,Beer Strory" a nízké hodnocení, nějak zmizela z povrchu zemského i ze sítí internetu), tak je potřeba pochválit kameru a hlavně střich. Atmosféra mi připadala navozena dobře, ale to pouze odhaduji podle toho, jak si takového člověka představuji, neboť nikoho takového ve svém okolí neznám. Mnoho uživatelů negativně hodnotí hlas vypravěče. Já rozhodně ne. Docela mi tam seděl. Zcela upřímně mohu říct, že raději bych v TV vídal amatérské filmy, než ty nesmysly ve stylu ordinací a dalších podobných sraček. Možná bych se v ní potom díval i na něco více než pouze na sporty. Na můj vkus to celé bylo málo naturalistické, ale jak tak tvorbu Martyho znám, tak v dalších filmech, na které se brzy chystám, bude naturalismu přibývat. 3* ()

playboxguest

Producíruje se mi v tom bejvalej spolužák a stálej kámoš a navíc po Rumburku, na kterej kamenem dohodim, tudíž tam musím šoupnout z prvotního nadšení tři, ačkoli story jako taková není nad dvě, ale já amáterskejm kouskům stejně prd rozumim... :) A hereckej výkon nesuďte, jeho budoucnost je beztak ve strojařině XD ()

MontyBrogan

Trochu mi tam haprovala logika. Nedozvedel som sa, odkiaľ mal Tomáš na všetko dosť peňazí, keďže bol 5 mesiacov nezamestnaný. Tiež som nechápal, prečo po vybratí hotovosti z bankomatu nešiel vyzdvihnúť balík, ktorý ňou mal zaplatiť. Naopak vyslovene spomenul, že teraz už len stačí ísť domov. Sú to detaily, ale bijúce do očí. Zaujímavý názov, ale... je to skôr jeden z tých horších študentských filmov. To som chcel len silou-mocou parafrázovať, ináč je to skôr priemerný počin. Žiadna deprivácia sa nekoná. ()

Jara.Cimrman.jr

"Každej večer se modlím, abych chcípnul ve spánku, ale ono to nějak nevychází." Zchátralec Tomáš Patolka papá pilulky, chlastá Fernet, vypaluje si zobák cigáry, snaží se vyhýbat čerstvému vzduchu, nerozezná halucinaci od reality a při jeho odvážné cestě do bankomatu jsem mu ze srdce přál, aby jeho večerní modlitba došla naplnění. Tak moc mu nerozumím a nechci rozumět. ()

• Marty Pohl je autor počítačové adventure serie ZNK (život není krásný) a spousta hlášek z jeho filmů pochází právě z této série. (galba)
  • Peter Grimm povie vo filme iba 5 slov. (LV.Helter)
  • Film vyhrál hlavní cenu v kategorii CITY ON/OFF LINE na filmovém festivalu Ostrava-Picture. (n.destroy)