Fatty sebevrahem

The Hayseed

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1919, 27 min

Elgin Lessley

Český název je opravdu záhada, neb k žádné sebevraždě se ve filmu ani neschyluje, natož aby k ní došlo. Naopak je to milá, ačkoliv ničím extra výjimečná groteska.(16.2.2015)

Česky Fatty sebevrahem (i když nevím proč). Fatty s Busterem opět pracují v obchodě, Buster jako poskok pro všechno, Fatty jako pošťák, který má svou práci opravdu v malíku. Fattyho milou Fany se ovšem snaží svést místní konstábl a tak namočí Fattyho do pěkného průšvihu. Asi nejlepší je závěrečná tancovačka, kde se vše vyřeší. I když Fattyho cibulově dojemný zpěv na mě nezapůsobil, jak by asi měl. Zato jeho umění vyrábět "sýr s těmi velkými dírami" je k nezaplacení. Průměr dvojice Arbuckle/Keaton.(27.10.2007)

Málo zábavných ( a zapamätania hodných ) gagov, čo je pre kaliber typu Roscoe feat. Buster neprípustné.(15.11.2017)

Peripetie kolem šeku a dívky a prstenu převážně nevážně. Přesto výroba sýra, hledání správné velikosti prstu a hlavně tanec s místní "krasavicí" stojí za pozornost. A také Buster Keaton, který se šklebí, směje, mračí.(7.11.2019)