Na cestě po Karlovarském kraji (S09E03) (epizoda)

Na ceste po Karlovarskom kraji

Dokumentární

Česko, 2010, 26 min

David Sís

David Sís

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
  • Paity

Prostě kraj Becherovky a ruských nápisů. Bez urážky k lidem, co tam žijí. Ale takhle to prostě vidí většina republiky.(15.5.2013)

Nádherný kraj, bohužiaľ som nemala to šťastie naživo vidieť všetky miesta, ktoré mi boli ponúknuté počas 26 minút. Ale raz to isto napravím. P.S. Spoznal ešte niekto na konci hudbu z Pána Prsteňov? :)(27.7.2010)

Tak pěkný kraj nešlo zkazit, blbě by to natočil snad jenom Tomáš Magnusek a ten normální věci stejně nerežíruje. Jen bych se obešel bez zasvěcených řečí místních znalců, což platí pro každý díl tohoto cyklu.(6.8.2013)

Někdo tu v komentářích psal, že jde o kraj Becherovky a ruských nápisů. Z toho je poznat, že tenhle díl vůbec neviděl. V tomto kraji je rozhodně více než dost zajímavostí (zejména historických - hradů je tady jako naseto), které stojí za to navštívit. P.S.: v titulcích je uveden jako režisér David Sís.(14.3.2014)

A teď budu hodně chválit. A to nejsem místní. Pocházím z Jindřichohradecka, které je mimochodem taky nádherné. Každopádně Karlovarský kraj jsem měl možnost procestovat s naší fakultou na dějepisné exkurzi a drtivou většinu míst, které se v pořadu vyskytly, jsem tehdá navštívil, takže pro mě to byla filmová procházka po místech, které už trochu znám a opět jsem byl očarovaný... Loket, Karlovy Vary, Mariánky, Cheb, Teplá nad Bečvou, Kynžvart a mnoho dalších nádherných míst plus Ohře, kterou jsem sjížděl s kámošema na kánoích až do Kadaně vytváří opravdu krásné prostředí plné historie a divoké přírody. Samotnému pořadu není moc co vytknout. Snaha byla pojmout co největší prostor, sice se nedočkáte žádných detailnějších informací, ale to se nedá nic dělat. Určitě doporučuji navštívit tento úžasný kraj a alespoň si sjet tu Ohři :-)))(26.7.2010)