Na cestě po ukrajinských Karpatech (S10E28) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2011, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

Podľa mňa výborný dokument. Na rozdiel od iných častí, tu toho stihli veľa a ozaj ma zaujali. Síce dnes možno smútime za tou oblasťou, ale predsa správanie majú skôr ukrajinské, nie sú úplne ako my, už len keď vidíte tú zabávku s miešaným alkoholovým nápojom liatím priamo do vášho hrdla. Tá píšťala trembita je ozaj krásna, ďalší symbol slovanskej kultúry. No zamrzelo ma ako oslavovali nacistického kolaboranta Banderu. Chápem, že boľševici narobili na Ukrajine veľa zla, už len ten známy hladomor a preto sa miestny neskôr pridávali k nacistom a išli bojovať proti tým, čo ich utláčali, navyše za slobodu Ukrajiny, no nacisti to v konečnom dôsledku s nimi tiež dobre nemysleli a páchali zločiny. To, čo urobil prozápadný prezident Juščenko sa tak dá považovať skôr ako provokácia Rusov, hranie na národnú nôtu, ale nič rozumné, postoj Janukovyča, ktorý sa spočiatku javil prorusky, no dnes už svojimi postojmi je mierne nestranný tak chápem. Ono predsa západ Ukrajiny sa nesie vo viac ukrajinskom duchu a východ viac v ruskom, sú tu dva vplyvy. Tiež som rád, že predstavili menšinu Huculov a že sa ľuďom v danej oblasti venovali aspoň tak, že to, že vynechali dosť miestnych krás mi až tak nevadí.(4.8.2013)

Jeden z tých vydarenejších dielov seriálu. Najzaujímavejšia bola časť o Huculoch a o lyžiarskom stredisku, ktoré vyzeralo skôr ako alpské a ktoré by som v Ukrajine veru nečakal. Škoda len, že sa nevenovali viac prírodným krásam, ktoré Karpaty na hociktorom svojom mieste skrývajú.(30.11.2016)

Čekejte zcela něco jiného, než když si představíte Karpaty. Především obdbiuji tamní lid, který tam po staletí žije.(15.5.2013)

• Mikino00

Co se to stalo s tímhle seriálem, jako cestopis mají ukazovat danou oblast, její krásy a zajímavosti a ne pořád ukazovat místní lidi, co zrovna dělají a jak se jim daří.(17.4.2011)