Na cestě po Bangkoku (S12E02) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2011, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Čím víc se město zvětšovalo, tím víc se zkracovalo jeho jméno. Město andělů s mnoha velkolepými stavbami, tradiční jídlo, červené lucerny, říční autobusy, symbolické mytí soch, lidé živořící nejen ve slumech, keramická dílna. Znovu nevtíravý pohled do kultury, o které se většině z nás může, co se osobní návštěvy týče, jen zdát. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou.(12.4.2014)

Fakt je, že na to, že byl Bangkok založen před 231 lety se lidé v něm dost rychle rozmnožili. Jedna ze Zemí, kde bych opravdu nechtěla žít. Vše je přeplněné, staré, zborcené, většina lidí jsou chudých poměrů a bída vládne všude kolem. Stačil mi pohled na ty barabizny kolem řek, kde bydlí tisíce lidí a už mně přešla chuť se kdykoliv vydat navštívit toto místo a nebo místo Bangkoku podobné. Na druhou stranu věřím tomu, že lidé si zde váží věcí kolem sebe mnohem více, než třeba my a znají tu hodnotu peněz. Proto, že Bangkok opravdu nepatří mezi mé oblíbené města, tak hodnotím jen skvělé zpracování dokumentu s příjemným doprovodem v podání Bartošky a Donutila.(29.12.2013)

• Paity

Na mě město nijak zvlášt nezapůsobilo, Bída si tu podává ruku s neskutečným bohatstvím a to já skutečně nemusím. Matky žebrající s několikaměsíčním kojencem v náručí ve dvě v noci. Nevím nevím, ale to není nic pro mě.(21.5.2013)