Na cestě po Barceloně (S12E18) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2012, 26 min

Hrají:

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
 • Marek1991
  **

  Ozaj by ma zaujímalo, prečo tie mestá vždy tak odfláknu. Dozvedel som sa niečo ohľadom trhov, niečo ohľadom ich najväčšej pamiatky, ktorú asi väčšina z vás pozná, no som zvedavý, či kvôli tej obrovskej hospodárskej kríze, ktorú tam majú, to stihnú dostavať. Tiež som sa dozvedel pár drobností o alternatívnej mládeži, no opäť keby som sa napríklad sem chcel vybrať, tak mi toto takmer nič nedá.(16.6.2013)

 • castor
  ****

  Znovu moc dobré, díky za to. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním a uklidňujícím komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tvůrci navíc téměř každý díl stihnou ovonět jídlem, atmosférou ulic, pamětihodnostmi a zvyklostmi lidí.(16.11.2013)

 • troufalka
  *****

  Osobně bych vyměnila fotbal za Gaudího.(21.2.2018)

 • duklak2
  *****

  Těšil jsem se na tento díl. Dojal mě, poněvadž Barcelona je místem, kam se chci v budoucnu odstěhovat. Bohužel je k tomu potřeba spousta peněz. A ty momentálně nemám:-( V Barceloně jsem byl v létě roku 2010 a dodnes na to město nemohu zapomenout. Vše je tam krásné a dokonalé. Potěší vidět taxikáře v Octavii:) Procházka luxusní ulicí La Rambla zaujme každého. Vidíte tam živé sochy, které se na Vás usmívají. Kdo na vlastní oči neviděl nejznámější dílo slavného architekta Antonia Gaudího, chrám Sagrada Familia, může jenom litovat. Sportovní příznivci si nenechají ujít návštěvu fotbalového stadionu Nou Camp. Vstupenka stojí 20 eur, což se hodně lidem zdá jako přehnaná cena, ale stadion projdete téměř celý. Vidíte muzeum s trofejemi. Prohlídnete si šatnu hráčů. Můžete se vyfotit s replikou poháru pro vítěze ligy mistrů. A dojdete dokonce až na hřiště! Doporučuji si zakoupit jízdenku na turistický autobus. Celodenní cenově vyjde na 20 eur. Sedíte na střeše autobusu a řidič u každé památky přizastaví, aby si ji turisté mohli vyfotit. Nesmím zapomenout ani na akvárium, které je největší v Evropě. Pro rodiny s dětmi je povinností ho vidět! Pro romantické páry doporučuji návštěvu zpívající fontány na kopci Montjuic. Návštěvu ZOO jsem bohužel nestihl:-( Jediné co městu vytýkám je to, že metro i vlak vypadají skoro stejně. A díky tomu se mi stala taková úsměvná příhoda. Taxíkem jsem dojel od Nou Campu na vlakové nádraží, což je nějaký ten kilometr. No a tam jsem sedl jakože na vlak. Bylo velmi nemilé překvapení, když jsem dojel znovu na to místo, odkud mě dovezl ten taxík:) Město Barcelona je právem zvané “španělský New York“.(30.1.2012)

 • LadyRainier
  ****

  Moc hezké ,-) Barcelona si mě dlouho získávala ..nakonec se jí to povedlo. Byla jsem tu zatím 3x a v dokumentu je přesně zastižena atmosféra města. Je tam mnoho krásného, profláknuté věci, i zapadlé městské části, kam turisté skoro nechodí ..Každý si najde to svoje ..Navštivte ji, a zklamáni nebudete .-)(23.10.2015)