Na cestě po Madridu (S14E15) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2013, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

Procházka po moderní metropoli s dlouhou historií ležící v samém srdci Pyrenejského poloostrova. Přestože se dokument opomenul zmínit o několika zajímavostech specifických pro toto velkoměsto (žádný cestopis však nemůže obsáhnout vše), jedná se o lepší standard mezi cestopisy. 70% PS: O Madridu se říká, že je nejrušnější evropské město. A to je pravda, přes den a ještě víc v noci. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit :)(15.1.2013)

• eJacques

Do Madridu se chci podívat, takže jsem od pořadu čekal to, co je zde v popisu: centrum, třídy, náměstí, stavby, El Escorial, Chinchón... Ale z 26 minut se tomuto věnovali sotva 6 minut i s úvodními a závěrečnými titulkami... Zato se 20 minut věnují jedné hospodě a vaření jakéhosi "buřtguláše", tanečnici flamenga a její skupině, čistotě řeky a výrobě anýzovky... Takže si kupte průvodce nebo načtěte turistické tipy a leťte se tam podívat osobně, tenhle pořad to za vás neudělá... Alespoň můj tip: k Madridu a El Escorialu určitě přidejte Toledo (UNESCO)...(15.1.2013)

V rámci cyklu mírně nadprůměrný film. Za pochvalnou zmínku stojí práce s výslovností španělských slov v komentáři, která je sice diskutabilní kvůli upřednostnění nespisovné varianty (např. mantilla: spisovně mantylja, nespisovně mantyja), ale na druhou stranu důsledně dodržovaná během celého filmu. A to je - přiznejme si - i ve filmech, které mají (nebo spíš: měly by mít) v sobě jakýsi vzdělávací aspekt, bohužel stále ještě věc ne zcela běžná. -------- V titulcích filmu uvedeno: režie Stanislav Škoda; rok výroby 2012.(23.1.2013)