Barney a jeho přátelé (TV seriál)

Barney & Friends

Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1992, 30 min

Tak tohle je neskutečný mazec. Americká klasika, ze které si mnoho lidí tak rádo utahuje konečně navštívila jeden z nespočetných dětských kanálů (asi JimJam, ale nejsem si jistý) a "vysloužila si" český dabing. A to je ultimátní zábava. Seriál, ve kterém se takřka v jednom kuse zpívají jednoduché písničky mají sice fajnový překlad, ale úporná snaha některých dabérů o vyluzování zvuků alespoň vzdáleně připomínajících zpěv je úžasná. Především ve chvíli, když chlap zvýšeným hlasem zpívá text malé holčičky. Ty tři hvězdy dávám proto, že už se mi dlouho nestalo, abych smíchy spadl pod stůl (ne, alkohol v tom opravdu nehrál roli). P.S.: První dvě zde uvedené "herečky" si pak pod svá bezpohlavní křídla vzal Disney Channel. Bůh s nimi.(24.5.2009)

Nechápu ty, co to tu hodnotí jako pořad pro ně. Přitom je to pořad pro děti a mělo by se tak na něj nahlížet a nehodnotit ho jako infantilnost nebo pedofilní uchylárnu. Naše dítě kupříkladu po pár sledováních začalo broukat melodie, napodobovat tancování dětí na obrazovce a když mu to pustím v autě na tabletu, tak o něm celou cestu nevím. Snaha někoho být vtipný a mektat tam něco o jehovistech je taky celkem mimo mísu.. Že bych svým hodnocením vymáčkl ze 36% 37%, ale mohl bych alespoň dalším hodnotičům ukázat méně subjektivní pohled na věc..(18.6.2017)

Ano, můžete se tomu smát, a říkat, že je to píčovina. Pravdou je, že až budete mít děti, a tohle bude jediný pořad, který je dokáže udržet na půl hodiny v klidu, budete tvůrcům blahořečit. Tohle a Potkali se u Kolína spolehlivě zabere vždy. Kdyby jste byli malí, tak by jste tomu dali 5 a ani by jste nemrkli, tak tady nedělejte chytráky, intelektuální elito. Sami beztak sjíždíte kdejakou akční sračku, a pak to v hospodě u piva a utopenců vynášíte do nebe, jakoby jste v tom hráli sami. Takže: Vyndat hlavu z prdele a nedělat ze sebe mistry světa!(15.8.2014)

Od toho dne, co se z našeho bytu co pár hodin line ,,mám tě rád, ty zas mě, žijem v šťastné rodině, pojď mě obejmout, malou pusinku mi dej, nám je spolu vždycky hej", se po partajích rozkřiklo, že jsme utajení jehovisté a připravujeme svůj potěr na službu. Snaha o kontraakci v podobě nenápadných náznaků, že máme jen pederastní sklony, tedy děti skutečně! milujeme, nevyšla, budu si tedy muset počíhat třeba na listonošku a ukřižovat ji nad schránky hlavou dolů, aby ta dehonestační kampaň umlkla. K samotnému utrpení s gejoidním plazem - růžovoučký plyšmoň předává dětem i nějaké ty správné vzorce chování, rozvíjí jejich kreativ.... ale šit, jde-li vám o to, aby pinďa chvíli seděl bez kravení a konečně držel hubu, pak Bárný docela funguje.(14.10.2015)

Jak kdy a jak co. Některé díly jsou mravně naučné, jiné jen naučné, nutností je alespoň jedna písnička. Barney i ten zelený dinosaurus (Dorotka?) vypadají poněkud pedofilně, co se výrazu týče, ale tak dejme tomu. Někdy jsou však díly velmi trapné až neskutečně blbé. za tu mravní osvětu hvězda navíc.(14.3.2013)