Bojovníci WUSHU

• Hongkong Wu shu (více)

Stali se nerozlučnými přáteli od chvíle, kdy nastoupili společně do školy bojových umění. Trénovali spolu, vyrůstali spolu a spolu také prožívali dobré i špatné chvíle. Založili si Klan zlatých medailí, které teď plánují získat. Po deseti letech výcviku na prahu dospělosti je ale čeká zkouška ohněm, která si bude žádat jejich dobrá srdce a vynikající znalosti wushu. Dojde totiž k nepříjemnému setkání s bývalým studentem jejich školy, který se živí únosy dětí. Takovou věc nemůžou bojovníci Klanu zlatých medailí prominout! Nyní, tváří v tvář zlu, budou muset ukázat, co se naučili... Film v produkci Jackieho Chana samozřejmě nepostrádá špičkové ukázky bojových umění, které ocení především fanoušci bojového umění wushu. (oficiální text distributora)

Ilhan

Pro náročnější publikum s očekáváním dobrého scénáře a všech toho, co k tomu patří, to asi nebude, ale pro milovníky akce a bojových umění jistě lahůdka. Bojové scény ať už choreografického hlediska nebo z toho filmového hlediska jsou skvělé. Ostatní tady vyčítají různé vychytávky, jako zpomalovačky, nebo naopak zrychlovačky. Mě to však vůbec nevadilo. Oproti jiným filmům, kde jsou tři střihy za vteřinu, jsou tohle mistrovské scény. Všechno jde tak jak má a já se u soubojů neskutečně bavil. Všechno ostatní ustoupilo do pozadí a je to tak správně. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný športový film. Má dobrý príbeh o skupinke nerozlučných priateľov, ktorí v detstve pomocou otca dvoch z nich nastúpili do rovnakej školy wushu, kde zostali až do dospelosti a stali sa špičkou vo svojom odbore a tak trénujú na nastávajúcu súťaž. Ale v okolí začali miznúť deti a tak to chcú vyriešiť. Spracovanie je na tom dobre, ale je potrebné ho prijať vo svojej kategórii. Toto nie je žiadny seriózny bojový film pre dospelých, ale skôr o niečo dospelejšia verzia kultových detských filmov ako Karate kid. A takto môžem povedať, že som spokojný, dej sa až prekvapivo vyhol nudným miestam, ktoré bývajú takmer vždy v tomto type samozrejmosťou, keďže mladíci tu neriešia svoje typické nudné veci a tak sa dej stále venuje len tomu hlavnému, teda tréningom, súťaži, trochu aj tým rodinným témam a samozrejme aj únosom, ale tým až prekvapivo málo, viac priestoru dostanú až ku koncu. Takže celý čas je to bez problémov pozerateľná zábava. Akcie je tu dosť a je rozhodne vydarená. Síce klasických súbojov tu až tak moc nie je, ale vynahradzujú to skvelé prezentácie wushu, ktorých je plno. Nie sú až tak dobre natočené, ako by mohli, hlavne strih im niekedy čiastočne ublíži, ale aj tak je tu toho plno na užívanie si, vidno, že do hlavných úloh vybrali skutočných odborníkov v odbore a tak je ich umenie radosť sledovať. Ani sa nedá vybrať to najlepšie, tých oku lahodiacich prvkov je tu množstvo. Herecké obsadenie je celkom dobré, najviac samozrejme upúta Sammo Hung Kam-Bo v úlohe otca a trochu aj učiteľa, ktorý už miesto v akcii prenechal mladším, ale len predsa niečo predvedie aj sám, čo poteší fanúšikov a tých päť hlavných hrdinov mi spočiatku až moc nesadlo, ani jeden mi neprišiel dostatočne charizmatický, ale časom ma to už prestalo zaujímať, všetci si získali moje sympatie a za svoje schopnosti majú môj rešpekt. Réžia a technická stránka mohli byť aj lepšie, občas film trochu pôsobí ako televízna produkcia, ale pre potreby filmu to stačí. Lepšie hodnotenie nedávam len preto, lebo si určite radšej pozriem seriózny akčný film so zápletkou, ktorá mi sedí viac, toto je len predsa skôr určené teenagerskému divákovi, ale to nič nemení na tom, že sa na to dobre pozerá, vidieť Samma Hunga v novom filme vždy poteší a tá akcia si pochvalu určite zaslúži. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 65%. ()

kikuka

Power Rangers v civile, bez kostýmov, strojov a dymu, ale s príznačným strihom, ktorý pokazí každý súboj, vrátane TV split-screenov. Povedala by som, že taká malá agitka pre mladých Číňanov (resp. rodičov), resp. nábor do wu-shu škôl, vrámci štátnej politiky národného zdravotného programu. Škoda, že tak slabunká a prvoplánová. To už Kung-fu panda musela zabrať viac :°). ()

Adrian

TV produkcia, slaby scenar, hranicu bolesti atakujuci nevhodny vyber hudby a zo strany rezisera jedna z najvacsich podlosti vo filmoch s pocetnym zastupenim MA sekvencii - potreba strihat, strihat a inak porusovat plynuly tok obrazu (zbytocneeeeee spomalovacky a zrychlovacky) v subojoch u predstaviteloch, ktori sice hereckym talentom neovplyvaju, ale tym bojovym rozhodne ano. Takto ich snaha "vdaka" reziserovym nevhodnym zasahom vychadza casto nazmar. A ano, aj ten uces Sammo Hunga pripomina to najhorsie z vlasovych kreacii Nikiho Cagea ;) ()

Chen

Je to plné ideálů, které jsou na Východě běžné a u nás na Západě těžce stravitelné, ale to neznamená, že bychom nad nimi měli ohrnovat nos. Některým to může přijít naivní a idealistické, mně příjemné a fungující. Navíc, ukázky bojových umění jsou tu skvostné a jen mě utvrzují v tom, že Wushu je jedním z nejkrásnějších sportů/umění na světě. ()