poster

Umírající detektiv (TV film)

 • Velká Británie

  The Memoirs of Sherlock Holmes: The Dying Detective

 • Slovensko

  Zomierajúci detektív

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1994, 50 min

Režie:

Sarah Hellings
 • liquido26
  ****

  Oproti povídce je tam přidáno docela dost navíc. Jeremy Brett opravdu nevypadá moc dobře i když hraje zdravého Holmese, ale na hereckém umění mu to neubralo. Jeho výkon je možná jeden z nejlepších z těch dílů, co jsem měl možnost vidět. Jo a jinak mě teda nemocnej Holmes nepřipomínal Drákulu, ale spíš Alice Coopera :-)))(13.9.2010)

 • Rodriguez
  ****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

 • B!shop
  ***

  No tak tohle mi misty spis pripominalo komedii, navic se tady nedeje ani zadny patrani a Sherlock, kdyby nevymyslel jednu ochcavku, tak by ani nic nevyresil. Navic dej je prvnich 30 minut zbytecne rozvlacnej a Brett tu vypada jak Dracula, ale porad to neni nic oproti tomu, jak se vymodi na konci. Nicmene i pres vsechny tyhle nedostatky jsem se docela bavil.(22.11.2008)

 • filmmovier
  *****

  Ten Brett vypadá neuvěřitelně špatně, až mě z toho mrazilo v zádech. Nemoc tady už pokročila. Jinak povídka je děsivá a nejinak je tomu i tady, i když až od druhé poloviny. Je tady dost změn, většina věcí je přidaných, ale vůbec to není na škodu. Jinak i do této povídky autoři vložili vtip, je tu vtipná scéna, kdy paní Hudsonová donáší Sherlockovi poštu. Záporák je velmi dobře obsazen. Povídka je ze Sherlockova cyklu jedna z těch nej a tahle epizoda je děsivá už jen z toho, když vidíte chudáka Jeremyho a to, jak blouzní... Opravdu výtečný díl. Ale ve Zlatém skřipci už vypadal aspoň o něco lépe. 100%.(2.2.2012)

 • DocBrown
  ****

  Tahle epizoda mi hrozně připomíná Colomba jdoucího pod gilotinu. Bohužel, Brett už toho smrtelně nemocného moc hrát nemusel, on sám byl těžce nemocný a zbýval mu jen rok života.(21.2.2016)

 • Jeremy Brett

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace