poster

Legenda o Červeném draku

 • Hong Kong

  Hung Hei Kwun: Siu Lam ng zou

 • Hong Kong

  洪熙官

 • Hong Kong

  Hung Hei Kwun: Siu Lam ng jo

 • anglický

  The New Legend of Shaolin

 • anglický

  Legend of the Red Dragon

 • Slovensko

  Legenda o Červenom drakovi

Akční / Historický / Drama / Romantický

Hong Kong, 1994, 80 min

Kamera:

Tom Lau, Edmund Fung
 • Haymar
  **

  Vzhledem k tomu, že jde o film z ještě "ranné éry" Jet Liho, nebyl to zas až takovej průser. Tvůrci sice trochu zaspali dobu ("shaolin-kung-fu-masakr-style" už tu byl dávno před tím), na druhou stranu - naštestí to nebrali příliš važně a je to právě velká dávka humoru a nadsázky, která Legendu o Červeném draku zachraňuje(31.10.2008)

 • majo25
  ****

  Príjemný akčňák s Jet Lim, ktorému nechýba priamočiary a akciou nabitý príbeh a atraktívne súboje s variabilnou kopijou v podaní hlavného hrdinu. Početnejší humor je na hongkonské pomery vkusný, baví a viackrát sa vydarily i hlášky. Občas to s wuxia prvkami bolo prehnané, privítal by som toho humoru možno o kúsok menej, ale celkovo ma to aj vďaka rýchlo ubiehajúcej stopáži bavilo. Divím sa trochu preto tunajšiemu relatívne nižšiemu hodnoteniu.(16.8.2018)

 • M.a.t.t.
  **

  Reklama sa mi snažila nanútiť, že ide o ázijskú klasiku. A potom, že reklame sa dá veriť. Podpriemerný kung-fu film, pri ktorom sa budete pri vážnych scénach sem-tam aj smiať a tiež mám pochybnosti, či stál za bojovými scénami áčkový choreograf. Toto by nezachránil ani Chow, Yun-Fat, nieto ešte Jet Li.(17.2.2007)

 • seba
  odpad!

  Předem se omlouvám všem, kteří dali nějakou hvězdičku, ale tento film je naprostý kung-fu shit. I průměrný žák třetí třídy by vymyslel lepší příběh a možná i napsal lepší scénář. Co to proboha bylo? Jakýsi nesmrtelný kovový člověkoještěr, malí buřtíci kung-fu bojovníci, teleskopické kopí....... Herectví které vypadalo jako parodie a bohužel nebylo. A celkový dojem nezachránila ani akce s Jetem Li. Dokoukal jsem jen silou vůle a už dlouho netravala hodina a půl tak dlouho. Být jetem Li, tak hrábnu do kasičky a odkoupím všechny kopie této zrůdnosti.(24.5.2005)

 • lennyd
  **

  Kwun (Jet Li) nedokázal zachránit svoji vesnici (a ani svoji ženu) ze spárů císařských vojáků, podařilo se mu zachránit jen svého synka. Již od malých krůčků jej učí tajnému bojovému umění, a spolu se protloukají kde můžou. Než dorazí do města, kde se seznámí s tulačkou Red Bean a pěti malými chlapci, vyučenými v chrámu Shaolinu, kteří mají na zádech vytetovánu mapu k tajnému pokladu. A po tom pasou také bývalí nepřátelé Kwuna, takže se všichni musí spojit a zabránit padouchům v jejich temných cílech .... Nějak mi ušel celý smysl celého filmu (jestli vůbec nějaký měl mít). Docela zajímavé bojové scény (malí klučíci jsou docela dobře pohybliví, Jet Li také), ale to je tak vše. Nějak scénáristi zapomněli vysvětlit proč, kdy, kdo a jak (ale nakonec, co je nám po tom)....(22.1.2005)