poster

Legenda o Červeném draku

 • Hong Kong

  Hung Hei Kwun: Siu Lam ng zou

 • Hong Kong

  洪熙官

 • Hong Kong

  Hung Hei Kwun: Siu Lam ng jo

 • anglický

  The New Legend of Shaolin

 • anglický

  Legend of the Red Dragon

 • Slovensko

  Legenda o Červenom drakovi

Akční / Historický / Drama / Romantický

Hong Kong, 1994, 80 min

Kamera:

Tom Lau

Hudba:

Eckart Seeber
 • Phobia

  Skutečně mě zamrzelo, že tento film měl na jiném TV programu konkurenci, jejíž sledování nezavánělo zvrhlým mrháním času. Pouhých úvodních několik minut tohohle ťamanského spektáklu stačilo, abych si notně pocvičila abdomen a překontrolovala funkčnost svěračů... u takto extrémních komedií netěsní, sakra... Komické herecké výkony, podpořené tragickými dialogy, posychrované humorným dabingem a okořeněné již tradičně absurdními akčními pasážemi, kdy jeden rákosník mává jednoruč čtyřmetrovým hořícím trámem a druhý, s děckem v báglu na zádech, po oné ve vzduchu svištící kládě běhá. To vše je zakončeno obzvláště povedeným manévrem, když žluťák s fakanem svým dvoumetrovým kopím PROVRTÁ ten čtyřmetrový trám po celé DÉLCE a svého poloskinheadího soka probodne (a tehdy jsem si v záchvatu bezmocného řehotu promáčela tanga šňůrku)! Myslela jsem, že vrcholem akční komedie je "Shoot 'em up!", ale Clive měl očividně kvalitního předchůdce. Kdybych "Legendu o Červeném draku" sledovala i po úvodních titulcích, sesbíral by za tu boží srandu možná i hvězdičku.(13.4.2011)

 • Malarkey
  ***

  Tenkrát to vyšlo ve Filmagu a vím, že to byl jeden z těch klasických Hong Kong filmů, které jsem viděl, tady ještě s tehdá ne příliš známou hvězdou Jetem Li, pravda je ale, že jednu scénu jak tam trénuje, si pamatuju, a tak tomu dám průměr, protože nevím, jak jinak bych takovýhle film ohodnotil, ale rozhodně vím jedno, že tyhle filmy rozhodně nejsou pro mě.(13.5.2005)

 • Melies
  odpad!

  0 / 10 Teraz som skutočne v rozpakoch. Pretože ak to mysleli vážne, čo asi aj mysleli, tak je to absolútne strašný film - to, že je otrasne natočený a napísaný by sa ešte dalo prežiť, ale tie boje... s kamarátmi zo škôlky som sa bil lepšie. A tie Jet Liho výkriky - ako sprievod gayov zasiahnutý slzným plynom. Hrúza! Čo je však najhoršie, ako malý som takéto filmy žral, a teraz neviem, či som bol vtedy taký nenáročný divák, ale som mal len šťastie a takýmto kravinám som sa oblúkom vyhol...(1.9.2005)

 • Zeck
  **

  Při prvním sledování tohoto "skvostu", jsem měl různé pocity. Kung-fu otesánci létající vzduchem mě skutečně nenadchli a celé to vypadalo, jako reklama z dob komunismu. Pseudokrasavice, kterou bych nebral ani po deseti letech ve vězení, mi také krevní oběh nezrychlila, takže jsem měl jasno - tohle je naprostý odpad!. Podruhé jsem k tomu filmu přistupoval trochu jinak. Nálada nebyla moc dobrá, tak jsem si řekl, že se podívám na tento čínský brak. Vyplatilo se. Dlouho jsem se tak nezasmál, i pocit, že autoři tohoto filmu, to díky bohu nemysleli moc vážně a celé to bylo pojato s velkou dávkou nadsázky (alespoň doufám), mi přivodil lepší myšlenky. Proto jsem musel hodnocení zvednou z naprosté nuly na krásných 30%.(5.11.2008)

 • lennyd
  **

  Kwun (Jet Li) nedokázal zachránit svoji vesnici (a ani svoji ženu) ze spárů císařských vojáků, podařilo se mu zachránit jen svého synka. Již od malých krůčků jej učí tajnému bojovému umění, a spolu se protloukají kde můžou. Než dorazí do města, kde se seznámí s tulačkou Red Bean a pěti malými chlapci, vyučenými v chrámu Shaolinu, kteří mají na zádech vytetovánu mapu k tajnému pokladu. A po tom pasou také bývalí nepřátelé Kwuna, takže se všichni musí spojit a zabránit padouchům v jejich temných cílech .... Nějak mi ušel celý smysl celého filmu (jestli vůbec nějaký měl mít). Docela zajímavé bojové scény (malí klučíci jsou docela dobře pohybliví, Jet Li také), ale to je tak vše. Nějak scénáristi zapomněli vysvětlit proč, kdy, kdo a jak (ale nakonec, co je nám po tom)....(22.1.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace