Komédia o mladých ľudoch, žijúcich na najväčšom bratislavskom sídlisku, ktorí hľadajú kúsok svojho šťastia. Nerozluční kamaráti Peter a Mišo sa spolu potĺkajú, snažia sa zistiť, ako zapôsobiť na baby a odovzdávajú si "životné múdrosti". Petrovi sa páči Michalova mladšia sestra Veronika. Tá má však oči pre iného... Zhodou okolností sa im do života pripletie okradnutý maďarský turista Zoltán. Snažia sa mu pomôcť, ako vedia. Situácia sa však skomplikuje a v ich životoch sa udeje niekoľko nečakaných zvratov... (oficiální text distributora)

reygadas odpad!

Človek očakáva aspoň trošku umeleckého zážitku, keď sa jedná o film v produkcii VŠMU. Toto sa inak ani zhodnotiť nedá, ako len odpad! Smutne musím ešte konštatovať, že ak toto je nová vlna tvorcov, už aj tak biednej slovenskej súčasnej kinematografie, tak slovenský film sa rúti do hlbokého a trvalého úpadku. Herecké výkony stáli na bode mrazu, ak sa vôbec dá hovoriť o nejakých výkonoch. Scenár pozostávajúci len z permanentných vulgarizmov a bez akejkoľvek zaujímavej dejovej línie a obsahu pôsobil, ako ten najhorší chaos. V tomto prípade to bohužiaľ nevyšlo. ()

Dslike

Osobne si myslim ze nato kto v tom hral, za kolko to bolo spravene a ze ten film je tym cim je a na nic sa nehra, je to super. Treba si uvedomit ze to robili studenti, bez naroku na honorar a s minimom penazi a celkovo sa mi to paci, je to taky usmevny pohlad na tolko znamu Petrzalku a pseudo raperov. ()

mysiak odpad!

Čo povedať k tomuto filmu...je to jedna veľká hanba pre slovenský film...amaterizmus sršiaci z každej scény..rádoby "drsné" cool scény počastované vulgarizmami..akási Dáša Šarkózyová...syrovo podaná v tak trápnom obale, že človek si má chuť tresnúť hlavu o stôl...a proste Veľký Rešpekt sa podpísať pod tento film..lebo je tom sračka najväčšieho zrna... ()

ecceHOMMO

Svieže a vtipné dielko budiace dojem nezávislosti, odviazanosti, ale i nekomerčnosti...s dávkou irónie a paradoxu....Akurát samotný príbeh niekedy budí dojem že je poskladaný s niekoľkých skečou....Mne sa to však celkovo páčilo a na scény ( úvodná: ja som kápo ty si kápo kto je viac.....a hádka matky s dcérou za intenzívneho vŕtania ) len tak skoro nezabudnem...... ()

Santino7

Je z toho až príliš cítiť amatérsky rukopis, tvorcovia sa ešte musia veľa učiť. Taktiež výkony hlavných postáv neboli nijak zvlášť oslnivé, kontrast medzi ich výkonmi a výkonmi ostrieľanejších slovenských hercov je viditeľný, čo sa však dá pochopiť. Oceňujem v prvom rade snahu natočiť film pre mládež, i keď podľa môjho názoru to nie je skutočne nič extra, povedal by som dokonca že silný podpriemer. Tadeto cesta asi nevedie, takýto projekt sa s úspechom jednoducho v takomto prevedení nestretne. 15% ()

• Prípravné práce trvali režisérovi Viktorovi Csudaiovi dva roky. Samotné natáčanie potom trvalo iba 20 dní. (toi-toi)
  • Úvodnú pieseň k tomuto filmu napísal slovenský rapper DNA, člen skupiny Drvivá Menšina a taktiež legendárneho zoskupenia Názov Stavby. Pesnička sa volá "Naše mesto" a nachádza sa na jeho prvom sólo albume nazvanom "Lóve - penaze/laska". K pesničke bol natočený aj klip. (Lubkoko)
  • Film stál €10 000, z toho 11% prispela Vysoká škola múzických umení v Bratislave. (toi-toi)

Časové pásmo bylo změněno