Komédia o mladých ľudoch, žijúcich na najväčšom bratislavskom sídlisku, ktorí hľadajú kúsok svojho šťastia. Nerozluční kamaráti Peter a Mišo sa spolu potĺkajú, snažia sa zistiť, ako zapôsobiť na baby a odovzdávajú si "životné múdrosti". Petrovi sa páči Michalova mladšia sestra Veronika. Tá má však oči pre iného... Zhodou okolností sa im do života pripletie okradnutý maďarský turista Zoltán. Snažia sa mu pomôcť, ako vedia. Situácia sa však skomplikuje a v ich životoch sa udeje niekoľko nečakaných zvratov... (oficiální text distributora)

pierre9

Úprimne povedané, keby som hodnotil tento film nejakými objektívnymi kritériami, skončil by podstatne horšie. Na druhej strane, ak sa naň pozerám ako na film, ktorý s akýmsi nadhľadom ukazuje život v Petržalke, tak sa dá, pretože v ňom nechýbajú svieže vtipné momenty. Samozrejme prevedenie je lacné, ale Maďar z Budapešti prichádzajúci na aute so slovenskou ŠPZ?! To už zaváňa skôr lajdáctvom. ()

Der Jaaasne

Esteze sa jedna o žáner komedia, kedze u nasich tvorcoch zámer vacsinou nekoresponduje s obsahom :) Za zmienku stoji choreografia chodze Stanislava Staška, psi kus Pomajba alias Obdachlosa a Rodinne pripady Landla s Martinovicom :) P.S.: kto ma chut na volne pokracovanie Velkeho respektu, ponuka sa film Vojtech skoro s tym istym osadenstvom, s tym istym Obdachlosom (Pomajbovi sa tu vsak dostalo raz tolko metráže ako predtym) a s tymi istymi upekmi v Petržalke pritomnymi skoro v kazdej klapke :) Hoci oba filmy deli zhruba 7 rokov, dejova linka na seba nadvazuje asi po tyzdni. ()

Zombiepod

Na prvý pohľad študentská amatérska práca, no na prekvapenie a porovnanie s ostatnými súčasnými slovenskými gýčmi, ktoré dokonca pchajú aj do kín, vcelku pozerateľná komédia. Ono to v podstate nemá ani hlavu ani pätu, len nejaké tie kamarátske romániky a prihlúple skeče z Petržalky s nehercami z ulice, na ktorých sa dá občas aj fajn zasmiať. Bohužial sa to celé rozvinie len v tupú zmes dialógov bez pointy s množstvom zbytočných vulgarizmov, no treba uznať že v národnom archíve máme aj omnoho horšie kusy. ()

Santino7

Je z toho až príliš cítiť amatérsky rukopis, tvorcovia sa ešte musia veľa učiť. Taktiež výkony hlavných postáv neboli nijak zvlášť oslnivé, kontrast medzi ich výkonmi a výkonmi ostrieľanejších slovenských hercov je viditeľný, čo sa však dá pochopiť. Oceňujem v prvom rade snahu natočiť film pre mládež, i keď podľa môjho názoru to nie je skutočne nič extra, povedal by som dokonca že silný podpriemer. Tadeto cesta asi nevedie, takýto projekt sa s úspechom jednoducho v takomto prevedení nestretne. 15% ()

Marek1991

Kedže je to komédia, pozerám sa na to inak ako na Bratislavafilm, či Lóve, ale napriek tomu to nevytrhlo filmy tejto doby a našej tvorby z obrovskej krízy, naopak sa to zaradilo medzi ostatné takéto diela. Bolo to veľmi primitívne a hlúpe, dokonca jednoduché v mnohých dialógoch, deji, či postavách. Avšak som sa celkom dobre niekedy na tej hlúposti pobavil. Dáša Šarkózyová bola vo filme v zaujímavých pózach a najmä v plavkách bola dosť pekná, ale aj tak veľa zbytočných vulgarizmov, veľa náhod, v niektorých scénach ako keby chýbal zvuk, najmä pri tom telefonovaní, veľké časové prestrihy. Napriek tomu, že to pôsobí amatérsky, najmä tí gangstri pobavia, celkovo je to uletené a netradičné v mnohých smeroch, ale ešte raz prízvukujem zábavné. Vulgarizmov je tam niekedy priveľa, celkovo však film vypovedá o dobe a dobre ju paroduje. Pri tom vracaní som sa zabavil, taktiež Pomajbo v roli bezdomovca bol bezchybný a pokiaľ by neprehovoril ani by som možno nevedel, kto to je. Nemám rád ak v každom diele našej kinematografie je nejaký súvis s Maďarmi, najmä tam kde nemusel byť, ale dalo sa to zniesť, nechápem však prečo vo viacerých situáciách použili toho istého fanúšika Slovanu Bratislava, z ktorého urobili ožrana a navyše po prebudení zdvíhal ruky hore a spieval chorál, to bolo troška prehnané, aj keď aj na tom som sa zabavil ako fanúšik tohto klubu. Nebolo to až také hrozné, katastrofa to určite nebola, ale aj od dobrých diel to má ďaleko. ()

• Úvodnú pieseň k tomuto filmu napísal slovenský rapper DNA, člen skupiny Drvivá Menšina a taktiež legendárneho zoskupenia Názov Stavby. Pesnička sa volá "Naše mesto" a nachádza sa na jeho prvom sólo albume nazvanom "Lóve - penaze/laska". K pesničke bol natočený aj klip. (Lubkoko)
  • Prípravné práce trvali režisérovi Viktorovi Csudaiovi dva roky. Samotné natáčanie potom trvalo iba 20 dní. (toi-toi)
  • Všetci herci vo filme pracovali bez nároku na honorár. (toi-toi)