Největší zlo (TV seriál)

Most Evil

Dokumentární / Krimi

USA, 2006, 38x44 min

• Fleinka

Seřazovat trestnou činnost vražd do škatulek 22 stupňů? Naprostá "volovina". Děsivé případy, při kterých zůstal rozum stát jsou završeny tím, že si je přiřadí dle zloby? Mám pocit,že kdyby tento dokumentární seriál nevznikl, asi by se nic nestalo. Subjektivní pohled na závažnost činu, která v mém případě byla vždy 22 stupeň.(4.6.2014)

Asi nejfundovanější seriál od Discovery prod. Přestože fenomén sériových vrahů mě už dávno nezajímá, zastávám totiž názor, že člověk by se ve sračkách neměl zbytečně přehrabovat, protože se ničeho nedobere a pak se stává sám nemocným. Dr. Michael Stone zde ale zasvěceně a celkem srozumitelně rozebírá zlo a sadismus v lidské bytosti. Navíc je zde vyřčeno spoustu nových, vědeckých poznatků z psychologie zločinu. Každý díl je věnován jednomu profilu vrahů, dokonce zde figuruje určitá stupnice zla. Pamatuji se, že tenhle seriál mi kdysi poskytl spoustu impulzů k přemýšlení.(15.5.2012)

Po odsledovaní prvej série musím uviesť, že "Most Evil" je vďaka forme spracovania rozhodne lepší dokument ako "Born To Kill?". Kým v druho spomínanom sa tvorcovia poväčšine opierajú "iba" o výpovede detektívov, či členov rodiny pozostalých, v tomto má divák možnosť vzhliadnuť viacero záberov z miest činov či vypočúvaní samotných vrahov. Malá "pikoška" na záver komentáru - Arthur Shawcross sa v dokumente "Interview s masovým vrahem" z roku 2008 vyjadril, že keď sedel v podniku, kde chodili policajti v utajení, pričom sa mu údajne zverovali o prípade či postupoch pri vyšetrovaní, v podvedome sa im smial, lebo netušili že sa rozprávajú s páchateľom. V tomto dokumente z roku 2006 ale tvrdí (piata časť prvej série), že keď sedel v totožnom podniku a ľudia rozprávali o daných činoch, upozorňoval iné ženy, aby boli na uliciach opatrné, nakoľko vonku riadi šialený vrah, pričom si pre duševnú chorobu neuvedomoval, že ním bol práve ON. Pre mňa viac ako rozporuplné, odlišné výpovede. Zaujímalo by ma, či si to mali možnosť všimnúť, a hlavne všimli, aj samotní tvorcovia dokumentov na čele so psychiatrami.(17.11.2015)

Zábavný televizní seriál, ve svém žánru dokonce velmi nadprůměrný, svěží, hodně dějový, a sledovatelný hlavně díky přídomku dokumentární. Vždy, když si na něj (a podobné) vzpomenu, musím se hlasitě smát. Proč? Kvůli tomuto: https://www.youtube.com/watch?v=sxlr6LAjx-E(10.1.2018)

Tohle je přesně to, co hledám a co mě zajímá.... Most Evil je výbornej dokument o zlu, vrazích, sektách, kanibalech a dalších věcech, které se týkají tohoto tématu. Jediné co mi přišlo divné a zbytečné byla ta stupnice zla. Dávám Charlieho Mansona na 15 stupeň z 22 jen kvůli tomu, že vlastně sám nikoho nezabil, mi přijde ujeté. Manson byl stejně frajer (svým způsobem)(26.12.2012)