Největší zlo (TV seriál)

Most Evil

Dokumentární / Krimi

USA, 2006, 38x44 min

Po odsledovaní prvej série musím uviesť, že "Most Evil" je vďaka forme spracovania rozhodne lepší dokument ako "Born To Kill?". Kým v druho spomínanom sa tvorcovia poväčšine opierajú "iba" o výpovede detektívov, či členov rodiny pozostalých, v tomto má divák možnosť vzhliadnuť viacero záberov z miest činov či vypočúvaní samotných vrahov. Malá "pikoška" na záver komentáru - Arthur Shawcross sa v dokumente "Interview s masovým vrahem" z roku 2008 vyjadril, že keď sedel v podniku, kde chodili policajti v utajení, pričom sa mu údajne zverovali o prípade či postupoch pri vyšetrovaní, v podvedome sa im smial, lebo netušili že sa rozprávajú s páchateľom. V tomto dokumente z roku 2006 ale tvrdí (piata časť prvej série), že keď sedel v totožnom podniku a ľudia rozprávali o daných činoch, upozorňoval iné ženy, aby boli na uliciach opatrné, nakoľko vonku riadi šialený vrah, pričom si pre duševnú chorobu neuvedomoval, že ním bol práve ON. Pre mňa viac ako rozporuplné, odlišné výpovede. Zaujímalo by ma, či si to mali možnosť všimnúť, a hlavne všimli, aj samotní tvorcovia dokumentov na čele so psychiatrami.(17.11.2015)

Celkem jsem se dostal ke čtyřem dílům. Podle mého dobře zpracovaný dokument. Neřeším 22 stupňů tabulky řadících vrahy. Tu tabulku si vytvořil Dr. Stone pro sebe v rámci své studie. Chtěl si rozlišit jedince, který zabije a pozře 10 lidí a jedince, který přepadne obchod a zastřelí prodavače. V seriálu použity autentické fotografie, filmové záběry od soudů a z vyšetřování, rozhovory se svědky i vrahy, jak s Dr. Stonem, tak s vyšetřovateli. Díl "Kanibalové" - A. Meiwes, A. Chikatilo, J. Danmer, R. Chase, R. Ferrell. Díl "Mason" - Charles Mason a jeho rodina následníků. Odsouzen na doživotí. Již 12 x žádal o podmínečné propuštění - zamítnuto. Další žádost až v roce 2027 v jeho 93 letech. Díl "Vrazi" - věnován možné nápravě, B. W. Sinclair, vražda prodavače, trest smrti, doživotí a propuštěn po 41 letech. Díl "Úkladní vrazi" - Swango, Robinson, Johnson. Např. matka postřelí sebe a své tři děti z nichž jedno zabije a to jen proto, aby přitáhla pozornost svého milence.(23.8.2014)

Asi nejfundovanější seriál od Discovery prod. Přestože fenomén sériových vrahů mě už dávno nezajímá, zastávám totiž názor, že člověk by se ve sračkách neměl zbytečně přehrabovat, protože se ničeho nedobere a pak se stává sám nemocným. Dr. Michael Stone zde ale zasvěceně a celkem srozumitelně rozebírá zlo a sadismus v lidské bytosti. Navíc je zde vyřčeno spoustu nových, vědeckých poznatků z psychologie zločinu. Každý díl je věnován jednomu profilu vrahů, dokonce zde figuruje určitá stupnice zla. Pamatuji se, že tenhle seriál mi kdysi poskytl spoustu impulzů k přemýšlení.(15.5.2012)

Zábavný televizní seriál, ve svém žánru dokonce velmi nadprůměrný, svěží, hodně dějový, a sledovatelný hlavně díky přídomku dokumentární. Vždy, když si na něj (a podobné) vzpomenu, musím se hlasitě smát. Proč? Kvůli tomuto: https://www.youtube.com/watch?v=sxlr6LAjx-E(10.1.2018)

Tohle je přesně to, co hledám a co mě zajímá.... Most Evil je výbornej dokument o zlu, vrazích, sektách, kanibalech a dalších věcech, které se týkají tohoto tématu. Jediné co mi přišlo divné a zbytečné byla ta stupnice zla. Dávám Charlieho Mansona na 15 stupeň z 22 jen kvůli tomu, že vlastně sám nikoho nezabil, mi přijde ujeté. Manson byl stejně frajer (svým způsobem)(26.12.2012)