poster

Zbraně SS - Hitlerova elitní bojová síla

 • anglický

  Waffen SS: Hitler's Elite Fighting Force

Dokumentární / Válečný

Velká Británie, 1990, 56 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • borsalino
  ****

  Černý řád jednotek SS představoval skutečnou bojovou elitu Třetí říše, která byla nasazována na speciální operace, měla status „státu ve státě“ a později již spadala přímo pod velení Himmlera. Před válkou a na jejím začátku byly v těchto jednotkách skutečně pouze „rasově čistí“ Němci, s jejich rychle ubývajícím počtem byly nároky postupně snižovány. Faktem však bylo, že šlo o velmi dobře organizované, disciplinované, fanatické a výkonné jednotky, které neměly špetku slitování a jejich krutost byla pověstná.(12.3.2009)

 • DruidKarel
  ****

  1202. hodnocený film:(3.4.2012)

 • Romario
  **

  Převážně složeno ze záběrů, které jste 100x viděli v jiných dokumentech.Oslovit může tento dokument jen toho, kdo o SS ještě nic neviděl, nic neslyšel a nic nečetl.Jinak téměř zbytečný film, který sází jen na atraktivní téma.(17.5.2011)

 • Johny303
  ****

  Dokument, zabývající se vojáky SS jako elitními bojovníky se skvělým výcvikem a nezaměnitelným bojovým odhodláním. Přesně takový doceněný pohled na tyto jednotky bych rád viděl i u více dokumentů, většina jich totiž naprosto zavádějícím způsobem vyobrazuje všechny vojáky SS jako sprosté vrahy - což ovšem nebylo obvyklé chování pro německé příslušníky SS nýbrž spíše pro zahraniční jednotky SS verbované např. na Ukrajině...(3.3.2014)

 • Brano
  ****

  Dokument o tretej ríše, ktorý nám približuje jej elitné jednotky Waffen SS. Okrem iného to mapuje celkový priebeh vojny. Väčšinu záberov som už videl, ale každopádne aj tento pohľad, ktorý sa viac zameriava na konkrétne jednotky zaujal. Škoda akurát, že ta hudba v pozadí je tak strašne potichu a vy počujete len komentátora.(13.9.2015)

 • TheBrain
  *****

  Trocha iný dokument o druhej svetovej vojne. Nejde len o celodenné rozpravanie o tom aký boli nemci zlí ale tuto ukazuje profesionalitu zbraní SS. Točí sa to okolo SS ale pekne to i porozpráva o udalostiach okolo. Velmi pekné. Kto čítal Kesslera si príde na svoje(8.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace