Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Recenze (718)

plakát

Historie KGB (2018) (seriál) 

Ve stínu války Rusako-Ukrajina je dokument velmi zajímavý v tom, že snadno najdete paralely toho, co se dělo v devadesátých letech v Rusku - když Rusko válčilo v Čečně, počínaje záminkami, přes název, šlo o protiteroristickou akci, ne o válku, až po naprosté ignorování světového mínění. O válku samozřejmě šlo. Mrazivější je však zřejmé ovládnutí Ruska KGB, ke kterému došlo ke konci devadesátých let, takže už FSB (jako nástupnická organizace) do jehož čela se propracoval Putin. Jenže od té doby FSB neslouží státu, ale FSB má svůj první stát, jehož spičky tvoří právě bývalí agenti KGB. Některé informace v dokumentu jsou nepřesné, ale mnoho z toho je hodně nepříjemné.

plakát

Pražské orgie (2019) 

Čiré zoufalství plné patetických žvástů, hrůza a děs

plakát

V létě ti řeknu, jak se mám (2022) odpad!

Snaha o cosi snad zajímavého dopadla katastrofálně, po půl hodině jsem to vzdal. Tak asi tak...

plakát

Černobyl (2020) odpad!

Je to asi poprvé, co film hodnotím jako odpad. Ovšem tohle nepravdivé propagandistické dílo si to zaslouží. Pravda není vůbec nic. Ovšem hlavní hrdina, to vybírali v ústavu pro duševně choré?

plakát

Jack Strong (2014) 

Tedy Poláci se témat, která míří do vlastních řad a předsudků, nebojí a je to chvályhodné. Vzniklo tak dílko, které je z jedné strany ponuré, bolševicky šedé, ale také je cítit, že ne každý lampasák, musí být nutně úplná guma. Co že bychom se od Poláků inspirovali?

plakát

Poslední závod (2022) 

To mě oslovilo svým příběhem, Kaiser hrál mile civilně a celé mě to bavilo.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Na podcastu po cestě do Beskyd jsem poslouchat rozhovor s Jáklem a ač tento žánr nevyhledávám, říkal jsem si, že bych docela shlédnul. No, asi nejvíc mě nebavil ten rozpadlý příběh a tím prakticky nulové vtažené do děje. Prostě jsem to odkoukal do konce. To ten rozhovor s Jáklem byl tedy zajímavější...

plakát

KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský (2020) (TV film) 

Docela zajímavý dokument, škoda že chybí dokumenty z nichž by bylo dobře vidět, kolik lidí poslal na šibenici. Pak by dojem o oběti režimu, který požírá své děti, byl smazán a Slánský by vypadal jen jako zločinec a prospěchář. Což byl.

plakát

Mannerheimova linie (2007) 

Další z řady ruských propagandistických dokumentů bez skoro žádné informační hodnoty. Naopak. Snaha drobnými fauly znevěrohodnit Mannerheimra, zavádění pozornosti k blbostem a míchání lži a pravdy, to je klasická ruská metoda. Je to úplná sračka a pochybuji, že tohle běželo ve Finsku, protože by producent přišel nejenom o zuby. Těším se, až tohle točit bude trestné. Jestli chcete o M něco vědět, jděte jinam. Uvidíte, jaký byl M formát, který se nebál Stalina ani Hitlera.

plakát

Poslední aristokratka (2019) 

Takové podivně amatérské a nevěrohodné, vlastně jsem chvílemi podřimoval, bavil se se ženou a pak to skončilo a já šel klidně spát. Ještě že se mě nikdo nezeptal o čem to bylo...