Zámena manželiek (TV pořad)

Reality-TV

Slovensko, 2004

Je to v skutku geniálne. Možno to zo mňa robí bezcharakterného a zákerného človeka no skvele som sa bavil. Nikde nenájdete tak podrobne a kvalitne zdokumentovanú úroveň inteligencie a správania sa bežných občanov slovenskej a českej republiky. Je to síce degradujúce a potierajúce ľudskú dôstojnosť, no má to pozitívny vplyv na diváka, ono to totiž vyvoláva v človeku pocit miernej nadradenosti a to príjemne hreje. 75%(5.2.2013)

• Marek1991

Neviem, či je to nekresťanské, veď ide iba o výmenu manželiek za cieľom urobenia nejakej šou a nikto nečaká, že sa budú podvádzať, len sa majú starať o inú domácnosť. Ale tie intrigy, faloš, umelé hádky, vyhľadávanie toho najhoršieho, tak to moje hodnotenie ani inak vyzerať nemôže. To, čo má byť zábavné, je naopak nezábavné, iba to zdvíha tep, otravuje a človek si pri tom vôbec neoddýchne.(16.4.2012)

• MM_Ramone

Jednoduchý nápad, ktorý bude zaručene fungovať. Rodinná reality show v ktorej ide o to, že dve rozdielne manželstvá sa navzájom premiešajú. Nastane "Zámena manželiek". Takže sa môže stať, že dobre situovaná, zhíčkaná panička sa zrazu ocitne niekde v cigánskej osade alebo na zahnojenej farme. Radikálna zmena prostredia a povahovo cudzí ľudia. To je situácia, kedy sa uvolnia emócie a zaiskria konflikty. A presne to chcú znudení, televízni diváci vidieť. Takýto odpad!(25.1.2012)

• B.C.B.P.

Reality show – s prihliadnutím na vetché pozitívum, ktoré naznačím – doping brakom. Domáca televízna produkcia je aušus, ktorý naberá extrémny objem. Nájdem jediný obstojný produkt bez toho, aby som pátral v archíve? Kultúrna dekadencia a hlavy v smútku. Sledujeme reálnych ľudí, ich konanie a životy podmienené umelým prostredím. NAPRIEK TOMU, vidím dvojsečnú zbraň a citlivú hranicu medzi škodou a úžitkom. Týmto apelom sa môžeme vyvarovať ľudským chybám, nie diváckym. Dosiahne pre tieto (ai.) rádové a exhibicionistické rodiny výhra nemateriálny význam? S týmto súvisí moje hodnotenie (= výzva!): 1.* – berme si ponaučenie!, 2.* – berme si ponaučenie!(29.8.2012)

• MichelSmith

Nemám rád hysterky čo po dvoch týždňoch zistia,že ich život stojí za hovno a v hlavnom vysielacom čase mlátia svojho mentálne manželstvom otupeného nevnímajúceho muža,ktorý sa medzičasom stihol prihlásiť zapríčinením nevesty odmietacújej svokri do farmár hladá ženu,kde si nakoniec vo finále bude vyberať medzi výdajachtivou sebeegosubjektívne zdržanlivou objektívnou štetkou a práve potenciálnou budúcou bývalou manželkou,ktorá si uvedomila že dom neni napísaný na ňu a o deti manžel nejaví záujem,z čoho vyplýva sice výživné ale aj potreba výchovy...(21.11.2014)