Zámena manželiek

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2004

Reality šou o zámene manželiek v dvoch rodinách. Tie sa majú starať určenú dobu o inú domácnosť rodiny, o ktorej sa dozvedia vždy až na mieste. Manželky si navzájom nechajú nejaké finančné prostriedky a v liste oboznámia druhú o situácii v rodine, o ktorú sa budú starať. Po skončení si oba manželské páry zoči-voči vysvetľujú, aká bola situácia a čo sa dialo. (Marek1991)

Brano

"To ja neznám toto takých, že nekúri, nepije, no tak ta to co je potom? To je nejaký siamský buk." Nepozerávam to, ale nezabudnuteľnej časti s Jožkom a Zlobrom, ktorú som videl v archíve dávam 3* ()

RigorMortis odpad!

Kvalitou síce odpad par excellence, v skutočnosti zaujímavý sociálny experiment. Účastníci obvykle (white) trash, ktorý najpravdepodobnejšie k účasti motivovala finančná odmena a päť minút slávy. O to zaujímavejšie napríklad pôsobil kontrast medzi účastníkmi jedného z dielov - dobre situovaná rómska rodina s otcom podnikateľom a white trash s niekoľkými deťmi, totálne strhanou manželkou a neschopným manželom, o ktorého sa ešte musela starať jeho vlastná žena. Takisto časť s manželom gitaristom, "zlobrom" a tupým levočským hovadom, ktoré sa na kameru priznalo k alkoholizmu a týraniu vlastnej ženy. Pri sledovaní tohto formátu si uvedomím, že hoci môj život nie je úplne ideálny, mám sa vlastne celkom dobre a žijem si ako prasa v žite. ()

B.C.B.P.

Reality show – s prihliadnutím na vetché pozitívum, ktoré naznačím – doping brakom. Domáca televízna produkcia je aušus, ktorý naberá extrémny objem. Nájdem jediný obstojný produkt bez toho, aby som pátral v archíve? Kultúrna dekadencia a hlavy v smútku. Sledujeme reálnych ľudí, ich konanie a životy podmienené umelým prostredím. NAPRIEK TOMU, vidím dvojsečnú zbraň a citlivú hranicu medzi škodou a úžitkom. Týmto apelom sa môžeme vyvarovať ľudským chybám, nie diváckym. Dosiahne pre tieto (ai.) rádové a exhibicionistické rodiny výhra nemateriálny význam? S týmto súvisí moje hodnotenie (= výzva!): 1.* – berme si ponaučenie!, 2.* – berme si ponaučenie! ()

Angelo987 odpad!

Len skoda, ze tam nakoniec nesiel ,,kral sumavy" Ladislav Melisko, to by som si pozrel aspon jednu cast :) radsej to nebudem ani nejako moc hlboko rozoberat, lebo uz hlbsie sa klesnut ani neda... ()

Xardaxis odpad!

Oproti české verzi je to teda slabota. Za 6 dní i s cestou je to parádní brigáda, ani se nedivím, že tam leze tolik lidí bez práce. A že ze sebe udělají blbce.. Za Soudkyni Barbaru dostanou zaplaceno daleko míň a lidi tomu věří stejně, tak to už je jedno, do jaké show se vleze. Každopádně 6 dní je fakt málo a vizuální stránka je teda taky stále jako z roku 2004, to se fakt nedá hodnotit jinak.. ()

KapitanKuraz odpad!

Najviac sa mi páčia ako na seba celú reláciu navzájom kydajú a na konci dielu sa tvária ako je všetko super. Rád by som videl aktérov po odvysielaní ich dielu, ešte lepšie počas vysielania, to by bolo žúžo. ()

Litty odpad!

Ľudí, ktorí sú schopní sa do tejto primitívnosti prihlásiť, musím považovať iba za kokotov. Ak je však niekto schopný toto dobrovoľne pravidelne sledovať, stáva sa kokotom ešte väčším. Nožík vo vrecku sa dobrovoľne otvára hlavne pri počúvaní primitívneho komentátora s rečami ako autistický analfabet, a zmyslom pre humor ako Mojžišov ľavý semenník. 10% ()

D1705

Program, ktorý si sem-tam pozriem. Program, ktorý opäť poukazuje na rozdielne vrstvy tohto štátu. Tu ide opäť len o peniaze, ale pozerateľné to rozhodne je. ()

d-nao odpad!

Zoberiem spodinu, povaľačov a podobnú luzu a vsadím ich do prepychu. Ako 1X to bolo vtipné, ale po 100x sa pozerať na to isté? ()