poster

Adidas versus Puma (TV seriál)

 • Německo

  Duelle:Adidas gegen Puma

Dokumentární

Německo, 2007, 43+55 min

 • genetique
  ****

  Nestranný dokument, ktorého (aspoň zdanlivú) nestrannosť si vysoko cením, hlavne z pohľadu historického a komerčného. Po zhliadnutí faktov, ktoré boli zamerané najmä na morálne hodnoty oboch firiem, ich rodinných začiatkov a prekážok, asi ťažko divák prejde ku konkurenčnej značke na základe sympatií, no je dobre vedieť, ako to celé bolo. 85%.(26.4.2009)

 • Caszidy
  ****

  Dokument s doprovodnými "hranými" scénami z takřka biblického příběhu bratrské rivality. Vřele doporučuji, neboť obsahuje plno zajímavých faktů a postřehů ze zákulisí dvou velkých oděvních značek. Je fakt, že dnes už Adidas více soupeří s Nike(kromě atletických kolbišť, kde se Puma vrátila na výsluní díky smlouvě s Usainem Boltem a jamajskou reprezentací), ale stejně se vyplatí podívat se na tenhle zajímavý svět jiným způsobem. JINAK POZOR! ZE ZDEJŠÍCH KOMENTÁŘŮ JE POZNAT, ŽE NĚKTEŘÍ HODNOTÍ ZCELA JINÝ DOKUMENT, A TO TENTO: http://www.csfd.cz/film/297596-co-nevite-o-teniskach/(3.8.2012)

 • Djkoma
  ****

  Každý zná značky Adidas i Puma, ale málo kdo ví, jaká je mezi nimi spojitost a jak těžké byly jejich začátky. Po tomto dokument se vše mění, protože velmi dobře ukazuje nejen nálady a pohnutky, které vedly k založení a rozvoji obou firem, ale také samotné morální hodnoty obou firem, které měly a mají velký dopad i na jejich současné místo na trhu. nezaujatý divák (když už tak Nike:)) bude pravděpodobně z dokumentu cítit menší "nadržování" firmě Puma, ale to je cítit spíše jen z morálních hodnot, které tato firma dodržovala a nešla jak se říká "přes mrtvoly" jako konkurenční, dnes silně komerční, Adidas.Každý ať si udělá názor vlastní, ale tenhle dokument určitě předkládá velmi zajímavý pohled a představuje i mnoho okolností, které jinak divák nebo fanoušek nezjistí.(19.4.2009)

 • Marrty3
  ***

  Spojitost mezi Adidas a Puma jsem dosud neznal. Na to je tento dokument výborný. Ale vysvětlení a zaobírání na toto téma trvalo asi tak 10 minut. Z čehož tedy trochu nechápu, proč se tento dokument jmenuje "Adidas versus Puma". Jako velký milovník a trošičku úchyl na boty jsem musel tento snímek zhlédnout. Rozhodně je to zajímavé a chytlavé téma. Dobře podané, rozhovory se sběrateli, běžci, sportovci a běžnými uživateli bot tu byli logicky nedílnou součástí. Stejně si myslím, že by to mohlo by podáno o něco lepší formou. A rozhodně by měl být méně cítit ten americký patriotismus. Přesto Nike Rules !(31.5.2012)

 • sskrblik
  ****

  Kvalitní, časově nenáročný a hlavně svým zaměřením přitažlivý film. K mému překvapení to není jen o Adidskách a Pumě, ale i o jiných "keckách". Pro mě osobně přínosné a odnesl jsem si některé poučné informace. Obsahově jsem spokojen a příjemně jsem se bavil. Možná se jen trochu víc dalo zabrousit do historie Adidasu a Pumy, nebo do výroby. Rád bych se podíval s odstupem pěti let na nejnovější trendy a technologie. Z jednoho prostého důvodu - to, co má člověk možnost vidět v obchodě je jen zlomek toho, co nabízí tento dokument.(29.5.2012)