Reklama

Reklama

Adidas versus Puma

(seriál)
  • Německo Duelle:Adidas gegen Puma
Německo, 2007, 43+55 min

Obsahy(1)

Legendární příběh rozkolu dvou synů slavné obuvnické firmy Dasslerů. Německá dokumentární rekonstrukce.
Pozoruhodný a dramatický osud dvou slavných a znepřátelených bratří Dasslerových poznamenala hodně 2. světová válka. Vzájemné podezřívání ze spolupráce s nacisty vedlo k definitivnímu rozchodu a vzniku dvou firem. Svět, a to především ten sportovní, se tak dočkal další slavné obuvnické značky, ale také nekonečné obchodní války. Německá dokumentární rekonstrukce je zajímavým pohledem do vztahů uvnitř německé podnikatelské rodiny v souvislostech historického evropského vývoje a přináší i řadu unikátních archivů a informací ze zákulisí špičkové kopané. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Kvalitní, časově nenáročný a hlavně svým zaměřením přitažlivý film. K mému překvapení to není jen o Adidskách a Pumě, ale i o jiných "keckách". Pro mě osobně přínosné a odnesl jsem si některé poučné informace. Obsahově jsem spokojen a příjemně jsem se bavil. Možná se jen trochu víc dalo zabrousit do historie Adidasu a Pumy, nebo do výroby. Rád bych se podíval s odstupem pěti let na nejnovější trendy a technologie. Z jednoho prostého důvodu - to, co má člověk možnost vidět v obchodě je jen zlomek toho, co nabízí tento dokument. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Dokument s doprovodnými "hranými" scénami z takřka biblického příběhu bratrské rivality. Vřele doporučuji, neboť obsahuje plno zajímavých faktů a postřehů ze zákulisí dvou velkých oděvních značek. Je fakt, že dnes už Adidas více soupeří s Nike(kromě atletických kolbišť, kde se Puma vrátila na výsluní díky smlouvě s Usainem Boltem a jamajskou reprezentací), ale stejně se vyplatí podívat se na tenhle zajímavý svět jiným způsobem. JINAK POZOR! ZE ZDEJŠÍCH KOMENTÁŘŮ JE POZNAT, ŽE NĚKTEŘÍ HODNOTÍ ZCELA JINÝ DOKUMENT, A TO TENTO: http://www.csfd.cz/film/297596-co-nevite-o-teniskach/ ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Nestranný dokument, ktorého (aspoň zdanlivú) nestrannosť si vysoko cením, hlavne z pohľadu historického a komerčného. Po zhliadnutí faktov, ktoré boli zamerané najmä na morálne hodnoty oboch firiem, ich rodinných začiatkov a prekážok, asi ťažko divák prejde ku konkurenčnej značke na základe sympatií, no je dobre vedieť, ako to celé bolo. 85%. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Každý zná značky Adidas i Puma, ale málo kdo ví, jaká je mezi nimi spojitost a jak těžké byly jejich začátky. Po tomto dokument se vše mění, protože velmi dobře ukazuje nejen nálady a pohnutky, které vedly k založení a rozvoji obou firem, ale také samotné morální hodnoty obou firem, které měly a mají velký dopad i na jejich současné místo na trhu. nezaujatý divák (když už tak Nike:)) bude pravděpodobně z dokumentu cítit menší "nadržování" firmě Puma, ale to je cítit spíše jen z morálních hodnot, které tato firma dodržovala a nešla jak se říká "přes mrtvoly" jako konkurenční, dnes silně komerční, Adidas.Každý ať si udělá názor vlastní, ale tenhle dokument určitě předkládá velmi zajímavý pohled a představuje i mnoho okolností, které jinak divák nebo fanoušek nezjistí. ()

LencaN 

všechny recenze uživatele

Velice slušný dokument o vzniku dvou konkurenčních značek sportovní obuvi a příběhu dvou bratrů Drasslerů. Hezky natočené, herecké pasáže doplněné o autentické záběry a fotky a do toho mluví ještě zástupci dnešních firem či potomci Adolfa a Rudolfa Drasslerových. Navíc to bylo příjemně vyprávěné, žádné zbytečnosti, ale vše přesně tak, aby divák bych schopen pochopit pohnutky každého z nich. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama