poster

Všechny Boží děti umí tančit

 • USA

  All God's Children Can Dance

Drama

USA, 2007, 85 min

Režie:

Robert Logevall

Předloha:

Haruki Murakami (kniha)

Kamera:

Giorgio Scali

Producenti:

Sidney Kimmel, Steve Golin

Scénografie:

Laura Fox
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • honajz
  *

  Přiznávám se, že poprvé jsem hledal na internetu, o čem že to byl film, který jsem právě zhlédl. Asi o tom, jak looser z Koreje hledá tatínka. V korejské čtvrti v Los Angeles žije mladík jménem Kenjo. Tohle jsem si musel vyčíst, protože na to nepřijdete, vypadá to, že jste v Koreji, nic nenasvědčuje Americe. Kenjo spí, miluje se s nějakou babou, o které nic nevíme, ale o níž tvrdí, že ona miluje jiného, chodí po městě, jezdí podzemkou, filozofuje, ve svém filozofování používá sprostá slova, a hledá tatínka. Asi. Čím je motivován, nebo proč jej hledá, se nedozvíme. Hlavně že se miluje a filozofuje a vše je laděné filtrem do žlutých barev. Nesympatické postavy a dialogy už od začátku nezaručují chuť film vůbec dokoukat do konce a skládat pomyslnou skládačku, u níž pravděpodobně ani sám tvůrce netušil, co vlastně skládá. Pokud chcete vidět nějaký film o vztahu otců a synů, běžte na Burtonovu Velkou rybu. Je milionkrát hravější a i když se i zde prolínají časové roviny, o hodně diváčtější, navíc řekne daleko víc "filozofična".(29.5.2009)

 • vendysek
  ***

  Daleko více než jiné Murakamiho story si tato žádá duši, která chce být uvnitř, chce řešit, prožívat a chápat. Film sice ubírá literárnímu dílu kouzlo a významový přesah, už jen atmosférické prázdno snímku je ale znakem chvályhodného uchopení. V konečném důsledku je, pravda, o něčem jiném. A to je dobře. Jak by mohla americká adaptace se záměrně vyprázdněnou narativní složkou vypovídat o japonské útrpné proměně a hledání, jak by mohla pochopit účel důkladného popisu míst při cestě za možným otcem?(30.10.2010)

 • Louie
  *

  Taková jakože intelektuální masturbace....(18.5.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace