poster

Fakta v případu pana Hollowa (festivalový název)

 • Kanada

  Facts in the Case of Mister Hollow, The

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní

Kanada, 2008, 6 min

Režie:

Rodrigo Gudiño

Hrají:

Julian Richings
 • kagemush
  *****

  A já furt proč jsem si tak rád doma prohlížel babičiny stará fotoalba.---Skvělý kraťas s takovou hudbou,že by obstála i bez filmu jakože bububu.Už to jak je již při úvodních titulcích navozena atmosféra a při závěrečných vás to hezky nechá dohnít,by stálo za moje nadšení a co teprve zbytek.Vřele doporučuji jako předkrm před nějakým dobrým horrorem.(6.7.2011)

 • gudaulin
  *****

  Jedna stará vybledlá fotografie dokáže při bližším pečlivém průzkumu přinést nejedno překvapení a poté, kdy se kamera blíží víc a víc, odhaluje detaily, které vypráví temný příběh o zločinech, lásce a obětování. Je zajímavé, že důležitost filmového detailu potvrzuje paradoxně animovaný kraťas. Film je působivým zpracováním jediného nápadu, se kterým si na ploše 6 minut bohatě vystačí. Celkový dojem: 90 %.(11.11.2013)

 • kaylin
  *****

  Skoro až neuvěřitelná hra s detailem a tím, co to vlastně znamená se dívat na fotografii a na její jednotlivé detaily. Na první pohled se může zdát, že je to vlastně zachycení hezké momentky, ale právě ty detaily, ty tomu dávají naprosto jiný rozměr. Tady vidíte, co všechno vám může uniknout, když se díváte ne obraz jako celek, ale nikoli jako na celek složený z jednotlivých součástí.(21.9.2014)

 • Aluska88
  ****

  Zase jeden zcela vysoce originální a osobitý krátkometrážní snímek. K navození té správně tajemné a ponuré atmosféry zde není vůbec zapotřebí klasický "děj." Postačí zdánlivě "obyčejná" fotografie z dávných, prachem zapadlých let a velmi zručná filmařská technologie "zoomování." Spočívající ve zkoumání a prohledávání různých nevýrazných a obyčejných objektů a prvků, které se tak skutečně zdají z prvotního pohledu být. Jen však do okamžiku, než se kamera začne přibližovat blíže a ponořovat se hlouběji do temného lesa, který postupně začne v detailech odkrývat děsivá tajemství... Celkovou atmosféru dokonale utváří skvostná hudba jakéhosi chlapíka jménem Johnny Hollow:)(9.9.2011)

 • SOLOM.
  ****

  K natočení velice zajímavého shortu zde stačí jedna stará fotografie a smysl pro detail pána kameramana + solidní tvůrčí myšlenka. Postupně začneme odhalovat všechna tajemství, která jsou skrytá v jednotlivých detailech. Samozřejmě musím pochválit i zvolený hudební doprovod, kterým jsem se nechal těch šest minut doslova unášet.(13.5.2011)

 • - Titulní postava pana Hollowa je pojmenován podle autora hudby Johnnyho Hollowa. (Tom_Lachtan)