poster

Andělé na kolejích (amatérský film)

Drama

Česko, 2010, 61 min

Režie:

Ondřej Hejna

Kamera:

Jan Vlnas
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blofeld
  *****

  Na filmu Andělé na kolejích by se jistě dala najít řada chyb - jeho kouzlo spočívá v tom, že je nebudete chtít hledat. Vyzařuje z něj neobyčejné nadšení všech tvůrců, účinkujících a spolupracovníků, které se setkalo s na ametérské podmínky až omračujícím zvládnutím řemesla a výpravností. Své cynické já nechejte doma a běžte se do kina nechat dojmout příběhem dvou bratrů za protektorátu. Vážně.(7.5.2010)

 • patrikus
  ****

  Rošťáci !!! Skvělá podívaná. Škoda, že tvůrci neměli lepší kameru, technologicky je to totiž velmi dobře zpracované a to i literárně a hudebně. Některé dialogy a projevy neherců trošku kolísaly, ovšem celkový dojem to naštěstí nekazilo. Klobouk dolů před Hejnou, který umí obrazově tak krásně vyprávět. Zbytečné řeči nebyly vůbec třeba. A nechyběl, ani humor. Celkově jsem tímto projektem zcela okouzlen !! Dobrá práce, Ondro !!! Tohle je mnohem, mnohem více, než amatérský film :-)(6.2.2014)

 • Volodimir2
  ***

  Vojnový príbeh z obdobia Protektorátu, spoločne s retrospektívou z obdobia nástupu Hitlera k moci cez silnejúci tlak na oblasť Sudet, ktoré pre neznalcov boli aj v Kráľovo hradskej oblasti. Nakoľko mapa Poľska sa po vojne posúvala hodne na západ. Vojna je ale len kulisou, v skutočnosti sa vo filme objavujú aj odbojári (reprezentovaní postavou učiteľa) ale aj zradcami. Reálne je však film o láske dvoch bratov z ktorých jeden bol mentálne a zdravotne postihnutý. Mal som čiastočné problémy s retrospektívnymi skokmi, ktoré nám tie udalosti nerozviedli a ohraničovali sa len detskými vojnami a nezaoberali sa samotnou dobou. Neviem či sú na mieste tie chválospevy od komentujúcich divákov, ale aj tak klobúk dole pred vekom tvorcov, nadšením a aj pred predvedeným finálnym produktom. Záverom využijem oficiálny podtitul filmu, že je to ľudský príbeh z neľudskej doby, škoda, že je vyslovene fiktívny a tvorcovia si nedali väčšiu námahu zo zháňaním reálnym historickým príbehom, ktorých v tej dobe sa odohrávala obrovské množstvo.(27.10.2019)

 • TomasKotlant
  **

  Film je sice po technické stránce na úrovni profesionálního filmu, ale není to pouze nejsilnější stránka, ale i nejslabší, neboť se z filmu díky tomu vytrácí kouzlo amatérského filmu. Povrchní scénář s naivní a předvídatelnou zápletkou spolu s drobnou historickou nevěryhodností dokáží zážitek znechutit natolik, že je téměř jedno, jakou má film technickou stránku. *** Ve zkratce: Film působící mezi ostatními amatérskými filmy jako anděl s obrovskými křídly, která jsou však dosti děravá.(5.9.2010)

 • mazadlo
  *****

  Jestli někdo dokázal že amatérský film v Čechách se může velice snadno ( ne tak snadno - je zatím úsilí , nadšení a píle a samozřejmě dřina ) stát nezávislým a oslovit tak širokou škálu diváků tak je to právě film Andělé na kolejích. Nejenže prakticky bortí hranice mezi neprofesionálním a profesionálním filmem ale navíc ještě vypráví příběh tak silně jako to dělali staré české filmy. A právě to je na tomto snímku to nejkrásnější - ukázka toho že český film ještě nevymřel a že stále existují lidé kteří ho umějí dělat tak jako dřív. Velká poklona a obrovský dík patří nejen Hejnovi ale všem kdo se na tomto filmu podíleli. Těším se na jakýkoliv další film od této skupiny.(25.5.2011)

 • - Film se natáčel v okolí Hradce Králové, konkrétně v lesích kolem rybníku Byřička. Chalupa z filmu se pak nachází v Nebeské Rybné. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Amatérští filmaři si vlastními silami vyrábí i velkou část techniky! Např. filmové rameno (jeřáb), DOF adaptér pro filmové vyznění obrazu, náhledové monitory pro kontrolu natočeného materiálu, filmové koleje, světla atd… Všechnu tuto techniku půjčují dalším nadšeným tvůrcům, aby tím pomohli vzniku i jiných projektů. [Zdroj: MovingPictures] (POMO)

 • - Na úpravě nádraží se podíleli i filmoví herci. (Zdroj: ČSFD.cz)