Človíček (neoficiální název)

Dánsko, 2006, 13 min

Esben Tønnesen

Rasmus Heise

Carsten Søsted

"Holky jsou hodně vnímavé. Udělají cokoliv, když jim předvedete trochu bezbrannosti." Ale taky nejsou dokonalé, protože se jim nesmí říkat pravda, nesnášejí pokropení vodou a za model traktoru se nesvléknou. Mladý badatel Mathias to vzal zkrátka pěkně od základu, ale to ještě netušil, co dokáže ta nejzákeřnější zbraň na světě - dívčí úsměv. Já se přitom bavil a taky tiše záviděl tomu, který rafinované finty Venušiných následnic začal rozplétat asi tak o deset let dříve než já.(14.12.2015)

Milý krátký snímek o ženách a mužích z pohledu dětí... někdy jsou fakt oni více pozornější, než dospělí... Co jsou muži ochotní udělat kvůli ženám, a k čemu jsou ony schopné je přimět... ;) (viz http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/clovicek )(2.11.2010)

"Holkám se musí lhát, jinak se naštvou", protože nemají smysl pro humor, mají divná těla, neudělají nikdy nic zadarmo, ale jsou hodně vnímavé. Malý Mathias pro svou takřka vědeckou práci předčasně odhalil mnoho rozdílů mezi Marsem a Venuší, ale přesto role badatele a bílých myší nejsou rozdány zcela jednoznačně. Tak tom mám rád.(23.7.2010)

Žáci ve třídě dostanou od (mj. velmi přitažlivé) učitelky úkol napsat slohovou práci na jakékoliv téma, které je napadne. Modrooký bloňdák má jasno - "Jaké holky opravdu jsou". Mathias, jenž díky své lišácké povaze a za použití nejrůznějších triků, dostává možnost poznání nejtajnějších zákoutí a míst, která skrývají opravdovou ženskost, jak po stránce duševní, tak fyzické, vůbec netuší, že jedné ze svých spolužaček není tak úplně lhostejný... Okouzlující, milý a citlivý film, s velmi dobře zvolenou hudbou a bazénem, řadím mezi mé nejoblíbenější kraťasy.(8.8.2009)

Takovej malej blonďák, ulíčníček, záletníček :o). Prej : Nemůžu najít maminku, jojo chlapec si to pěkně na tý dámský plovárně zařídil :o). Už si přesně nevzpomínám jaké sem měl zájmy v osmi letech, ale mám takovej pocit, že to rozhodně o holkách nebylo. Jinak mám takovej pocit, že porozumět ženám je čím dál tím těžší, možná že v těch osmi letech by to byla brnkačka :o). Na závěr bych sem píchnul příslovíčko : Kam čert nemůže, nastrčí ženskou :o)) Dámy jistě prominou :o)(18.6.2010)