Chico da Silva (Ivo Canelas) a Jesus Fuentes (Enrique Arce) jsou parťáci snad od nepaměti. V dobrém i zlém a hlavně ve všech možných levárnách. Od doby, co zdrhli před spravedlností z USA do Portugalska, koumali celé dva roky nad nějakým dokonalým zločinem, až jeden fígl, jak elegantně obrat kasu během býčích zápasů, přeci jen vyšpekulovali. Plán měli rozfázovaný na vteřiny, sehnali si dokonalé převleky… a stejně nakonec získali kulové, jsou rádi, že aspoň zdrhli a Chico dokonce přišel o ucho. Když si později obrazně řečeno foukali v baru bolístky a Chico naprosto neobrazně pečoval o švy na opět přišitém boltci, nabídla se jim nová příležitost – vyloupit vilu jedné vetché aristokratky, kde visí obraz Vincenta van Gogha. Tutovka! Co by se taky mohlo stát u stařenky, která bude po požití prášků na spaní v limbu? (chamonix)

chamonix

zdarma on-line zde: https://filmtoro.app/film/arte-de-roubar-2008-521455u/    +++   Je to  mišung Mariachi a Sbal prachy a vypadni, je to akční, je to vtipné ... a přece mne to tak nějak portugalsky uspávalo. ()