poster

Michael Jackson Live in Bucharest: The Dangerous Tour (koncert)

Hudební / Dokumentární

Rumunsko, 1992, 122 min

Režie:

Andrew Morahan
 • Germanotta
  *****

  Michael spravil show a postaral sa o najkrajší zážitok v živote pre 3 milionov fanúšikov. Michael je showman ako sa patrí, do poslednej bodky prepracovaná Show. Neskutočne sa mi páčilo ako dal do tanca všetko, ako prežíval svoje pesničky najmä Man in the mirror. Myslím si že tam minimálne polovica žien prežila 5 orgazmov, 300 ludí omdlelo ked Michael odhalil hrud a neprekvapilo by ma keby tam niekto aj zomrel na následok prílišného nadšenia. Doteraz nechápem ako odletel stým raketovým batohom. Neskutošne nadčasový koncert, Michael je jednoducho génius.(1.8.2011)

 • Noviik
  *****

  Nejsem fanoušek Michaela Jacksona, ale uznávám, že byl neskutečně talentovaný a dokázal neuvěřitelné věci. Jedná se o jediné vystoupení, které jsem viděl a bylo to fakt neskutečné. Vyniklo zde, jak byl fanaticky milován (nezávidím záchranářům na nejen tomto koncertu), jak uměl propracovat show a u Heal the world mi šel mráz po zádech. Čest Tvé památce, Michaele!(26.4.2017)

 • Hermanka
  *****

  Jako dětský divák jsem žasla nad tím: jak se Michael dostal na to pódium?, jak provedl kouzelnický trik? Obdivovala jsem taneční kreace, ztvárnění a skvělou hudbu, která celý koncert poháněla dál a dál, až do odletu Michaela nad hlavami diváků. Rok se s rokem sešel. Když už nějaký pátek patřím mezi "dospěláky", zjišťuju že dítě dokáže žasnout nad ledasčím, ale spousta toho má později na sobě zub času. Málo co potom připadá zpětně tak dechberoucí, úžasné. Ikdyž už vím, že Michael nikam neletěl, řadový koncert Dangerous tour v Bukurešti nic za ta léta neztratil. Koncert se odehrává na druhém sólovém turné ještě v době, kdy neměl starosti, které ho později na tour v roce 93 zachytily. Pod vlivem okolností byl nucen turné ukončit. Záznam na DVD při písni She´s out my live, je prostřižen dívkou z jiného koncertu. Výdělek z Dangerous world tour byl věnován na charitativní účely. Koncert mu pomohl zrežírovat Kenny Ortega. O choreografii se postaral se svým tanečníkem Smithem.(27.8.2011)

 • Trustme
  *****

  Tohle turné bylo opravdu nebezpečné pro některé fanoušky, zejména nepřipravené rumunské. Tenhle záznam jasně dokazuje jak byl Michael Jackson fanaticky zbožňován. Tímhle je právě tento koncertní film úchvatný. Jeho nejlepší turné v plné síle s nejlepšími skladbami a až nadpozemsky (Měsíčně?) působícím tancem.(23.12.2009)

 • Loki81
  *****

  Jednoznacne jedna z nejnadupanejsich live zalezitosti co jsem kdy videl. Dvouhodinovy adrenalinovy narez lemovany nekonecnym poctem polomrtvych kolabujicich hysterickych fanynek/fanousku. Naprosto mistrovska a maximalne precizne odvedena prace... Skoda jen formatu 4:3 a pouheho sterea. Rating 100%??? Opravdu nejde nodnotit jinak a to nejsem zadny Jacksonuv fanda... Majkl FOREVER!!!(8.7.2009)

 • - Živě vysílaný koncert byl nejvíce sledovaným pořadem v historii televize HBO. Ta za něj zaplatila částku 20 milionů dolarů, což byla tehdy rekordní suma. (Roman.Ticka)

 • - V rámci turné navštívil Michael dětské nemocnice v Bukurešti, kde předal dětem vagon dárků. To dělal na každém turné, ale nikdy se tím moc nechlubil. (Roman.Ticka)

 • - Dangerous Tour navštívilo celkem 3,5 milionu fanoušků na 69 koncertech. (Kulmon)