Reklama

Reklama

Michael Jackson Live in Bucharest: The Dangerous Tour

(koncert)
všechny plakáty
Hudební
Rumunsko, 1992, 122 min

Koncert, který se uskutečnil 1. 10. 1992 na vyprodaném Lia Manoliu stadionu v rumunské Bukurešti za účasti 70 000 fanoušků. Koncert se odehrál v první části turné ke stejnojmennému albu.

Seznam skladeb:
1. Jam
2. Wanna Be Startin' Somethin'
3. Human Nature
4. Smooth Criminal
5. I Just Can't Stop Loving You with Siedah Garrett
6. She's Out of My Life
7. I Want You Back, The Love You Save
8. I'll Be There
9. Thriller
10. Billie Jean
11. Workin' Day and Night
12. Beat It
13. Will You Be There
14. Black or White
15. Heal the World
16. Man in the Mirror (Spidey3)

(více)

Recenze (23)

Hermanka 

všechny recenze uživatele

Jako dětský divák jsem žasla nad tím: jak se Michael dostal na to pódium?, jak provedl kouzelnický trik? Obdivovala jsem taneční kreace, ztvárnění a skvělou hudbu, která celý koncert poháněla dál a dál, až do odletu Michaela nad hlavami diváků. Rok se s rokem sešel. Když už nějaký pátek patřím mezi "dospěláky", zjišťuju že dítě dokáže žasnout nad ledasčím, ale spousta toho má později na sobě zub času. Málo co potom připadá zpětně tak dechberoucí, úžasné. Ikdyž už vím, že Michael nikam neletěl, řadový koncert Dangerous tour v Bukurešti nic za ta léta neztratil. Koncert se odehrává na druhém sólovém turné ještě v době, kdy neměl starosti, které ho později na tour v roce 93 zachytily. Pod vlivem okolností byl nucen turné ukončit. Záznam na DVD při písni She´s out my live, je prostřižen dívkou z jiného koncertu. Výdělek z Dangerous world tour byl věnován na charitativní účely. Koncert mu pomohl zrežírovat Kenny Ortega. O choreografii se postaral se svým tanečníkem Smithem. ()

Trustme 

všechny recenze uživatele

Tohle turné bylo opravdu nebezpečné pro některé fanoušky, zejména nepřipravené rumunské. Tenhle záznam jasně dokazuje jak byl Michael Jackson fanaticky zbožňován. Tímhle je právě tento koncertní film úchvatný. Jeho nejlepší turné v plné síle s nejlepšími skladbami a až nadpozemsky (Měsíčně?) působícím tancem. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Z pohledu hudebního fanouška, který se rád baví, jde bokem všechno vedlejší, tento záznam koncertu, je mega, bomba, totální show. Pokud zohledníme i fakt, že se udál v roce 1992 v Bukurešti, musel to být pro sedmdesát tisíc diváku strhující, dost možná i životní zážitek, který (přes mírně pomalejší rozjezd) dokáže pobavit i dnešního diváka u blbé telky. A nemusí to být ani Michaelův skalní fanda. Tady je ve vrcholné formě, jede bomby, v čem zrovna fičel těžko říct, každopádně je jeho výkon z jiné galaxie. Rádo se na něj plive a ne, nepatřím k jeho nekritickým obdivovatelům, ale příčí se mi, jakým způsobem ho osobní, ne zcela úplně vyjasněné prohřešky (?) smetly, po jeho smrti, z hudebního nebe. Podle mého, dokázal ohromit muzikanty napříč veškerým hudebním spektrem a to se prostě počítá. ...král je mrtev, ať žije král! ()

Germanotta 

všechny recenze uživatele

Michael spravil show a postaral sa o najkrajší zážitok v živote pre 3 milionov fanúšikov. Michael je showman ako sa patrí, do poslednej bodky prepracovaná Show. Neskutočne sa mi páčilo ako dal do tanca všetko, ako prežíval svoje pesničky najmä Man in the mirror. Myslím si že tam minimálne polovica žien prežila 5 orgazmov, 300 ludí omdlelo ked Michael odhalil hrud a neprekvapilo by ma keby tam niekto aj zomrel na následok prílišného nadšenia. Doteraz nechápem ako odletel stým raketovým batohom. Neskutošne nadčasový koncert, Michael je jednoducho génius. ()

RoCho 

všechny recenze uživatele

Na tomhle turné mě vždycky fascinoval ten úvodní nástup na pódium. Prásk! Brutální výskok z podlahy a k tomu pyrotechnické efekty, které se ostatně objevovali v celém průběhu koncertu. Kamery často zabírají šílící davy fanoušku, kteří omdlívají už při prvních minutách kdy spatřili Michaela na pódiu. Po dvou minutách nečinného stání Michael odhodí brýle a začne svoji mega show. Po úspěchu turné BAD Michael opět předvádí své kvality v tanečních pohybech a zpěvu, ale hlavně doplňuje koncert novými písněmi z alba Dangerous. ()

Zajímavosti (3)

  • Dangerous Tour navštívilo celkem 3,5 milionu fanoušků na 69 koncertech. (Kulmon)
  • V rámci turné navštívil Michael dětské nemocnice v Bukurešti, kde předal dětem vagon dárků. To dělal na každém turné, ale nikdy se tím moc nechlubil. (Roman.Ticka)
  • Živě vysílaný koncert byl nejvíce sledovaným pořadem v historii televize HBO. Ta za něj zaplatila částku 20 milionů dolarů, což byla tehdy rekordní suma. (Roman.Ticka)

Reklama

Reklama