Arsy-Versy (studentský film) (festivalový název)

Arsy-Versy

Krátkometrážní / Dokumentární

Slovensko, 2009, 23 min

Miro Remo

Miro Remo

Jaro Vaľko

Najlepší slovenský dokument za rok 2009:-))) Videl som ho v rámci študentských filmov VŠMU. Film už získal 16 cien a chystá sa ešte na kopec zaujímavých festivalov po celom svete. STV 2 ho bude onedlho vysielať. Pozrieť si ho môžte aj na stránke Azylu, kde je dokonca rozhovor s režisérom. Určite odporúčam:-) http://festival.azyl.sk/2009/en/?id=play_sutazne&sekcia=nesutazne&f=arsy_versy&s=b&title=Arsy%20Versy%20-%20Miro%20Remo(3.3.2010)

Tažko sa mi hodnotí film, keď Luboša poznám, a v dedinke sám žijem... ale jednoznačne je to veľmi dobre natočený dokument, o netradičnosti a o nepochopení. Nádherné zábery, jemný humor, pompézna hudba (ktorá napriek tomu, že je otrepaná, sem zapadá) tvoria krásny dokument o jednom bežnom-nebežnom človekovi a jeho matke. Miro, držím ti palce a nech sa darí naďalej...(25.9.2010)

Hlavní postava Luboše je jistě zajímavá a stačí na natočení krátkometrážního dokumentu. Miro Remo si jej určitě vybral pečlivě a stejně tak nám představil život tohoto člověka, který je celý život tak trochu jiný - kromě toho, že se zajímá o netopýry je zároveň poměrně dobrý fotograf s uměleckými sklony.(3.5.2011)

• Autogram

Zvláštny dokument o zvláštnom človeku, ale zaujímavým ho robí len hudba, ktorá je tak trochu ukradnutá zo slávnejšieho filmu. Inak len odysea o nepochopení a priznám sa, že som nepochopil ani ja a 20 minút mi na to nestačilo. Viac minút by som ani nevydržal, hoci by sa aj všetci zavesili za nohy alebo obrátili kameru naopak.(19.8.2014)

• Kelly2502

Sorry, ale toto bola chujovina. Poznám mnoho ľudí, ktorí majú po 40ke a stále žijú so svojou mamou a nie je to nič o čom by som chcel vidieť dokument, pretože je to s prepáčením nanajvýš trápne. Ako, nech si každý žije život ako chce a nech mu do toho nikto nekecá. Ak to niekoho baví takto žiť tak nech tak žije...len ja nevidím dôvod prečo o tom pozerať dokument. Skôr ma to nasralo ako potešilo. Nemá to žiadnu pointu ani nič čo by ma zaujalo. Jediné, za čo by som pochválil je kamera a strih. Tie boli naozaj na vysokej úrovni a hravé, premyslené. Na študentský film VŞMU by som povedal až dokonalé. Ale, že by ma to prinútilo 20 minút trpieť a počúvať tie dristy...sorry, ale nie. Dokumenty mám rád...ale tento filmík stráca akýkoľvek význam zo slova Dokument. Nechápem hodnotenia.(31.1.2017)

• - Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor. (tommy187)

• - Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom a zobral ho na festival, na ktorom bol headlinerom. (tommy187)

• - Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie, povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. (tommy187)