Arsy-Versy (studentský film) (festivalový název)

Arsy-Versy

Krátkometrážní / Dokumentární

Slovensko, 2009, 23 min

Miro Remo

Miro Remo

Jaro Vaľko

Malý skvost študentskej krátkometrážnej dokumentaristiky. Remo sa cez originálne zábery s vycibreným štýlom úspešne vyjadruje k množstvu tém a otázok, čo je na takom malom priestore takmer neuveriteľné. Je sociálny, je mystický, je vtipný. Samozrejme k tomu potreboval protagonistu natoľko sympatického a jedinečného, ako je Ľuboš, ktorý svoj život začal dokumentovať už dávno predtým, než to uskutočnil jeho synovec Miro. Pasáž o spomínaní na amatérsky remake Planéty opíc s motýľmi miesto opíc a starým wartburgom miesto vesmírnej lode, ktorý Ľuboš natočil „Husákovi natruc“, je tou najkrajšou poctou kinematografii, akú som v poslednom čase videl. (9/10)(9.3.2014)

• Kelly2502

Sorry, ale toto bola chujovina. Poznám mnoho ľudí, ktorí majú po 40ke a stále žijú so svojou mamou a nie je to nič o čom by som chcel vidieť dokument, pretože je to s prepáčením nanajvýš trápne. Ako, nech si každý žije život ako chce a nech mu do toho nikto nekecá. Ak to niekoho baví takto žiť tak nech tak žije...len ja nevidím dôvod prečo o tom pozerať dokument. Skôr ma to nasralo ako potešilo. Nemá to žiadnu pointu ani nič čo by ma zaujalo. Jediné, za čo by som pochválil je kamera a strih. Tie boli naozaj na vysokej úrovni a hravé, premyslené. Na študentský film VŞMU by som povedal až dokonalé. Ale, že by ma to prinútilo 20 minút trpieť a počúvať tie dristy...sorry, ale nie. Dokumenty mám rád...ale tento filmík stráca akýkoľvek význam zo slova Dokument. Nechápem hodnotenia.(31.1.2017)

Najlepší slovenský dokument za rok 2009:-))) Videl som ho v rámci študentských filmov VŠMU. Film už získal 16 cien a chystá sa ešte na kopec zaujímavých festivalov po celom svete. STV 2 ho bude onedlho vysielať. Pozrieť si ho môžte aj na stránke Azylu, kde je dokonca rozhovor s režisérom. Určite odporúčam:-) http://festival.azyl.sk/2009/en/?id=play_sutazne&sekcia=nesutazne&f=arsy_versy&s=b&title=Arsy%20Versy%20-%20Miro%20Remo(3.3.2010)

• Autogram

Zvláštny dokument o zvláštnom človeku, ale zaujímavým ho robí len hudba, ktorá je tak trochu ukradnutá zo slávnejšieho filmu. Inak len odysea o nepochopení a priznám sa, že som nepochopil ani ja a 20 minút mi na to nestačilo. Viac minút by som ani nevydržal, hoci by sa aj všetci zavesili za nohy alebo obrátili kameru naopak.(19.8.2014)

Dozvěděli jsme se, že je pan Luboš ohromně potrhlá osoba. Jeho maminka má nervy ze železa a špatnou paměť. My bysme ale uvítali více odpovědí než otázek. Třeba proč zrovna netopýři? Měl někdy pan Luboš otce nebo spadl z vesmíru? Proč nestudoval na netopýrologa? Proč nepracuje a kde bere peníze na svůj koníček? Co na to říká Batman? Jak dlouho to autor se svým příbuzným nacvičoval? Někomu stačí, že je to zábavná netopýří odyssea, ale mně nikoli. Sic 20 minut, ale přišlo mi, že se to záhadně motá v kruhu. Na závěr vypíchnu dvě povedené scény, které se zapsaly do mé paměti - rozhovor o fotoaparátech; konec těžké šichty v cementárně a na kole projíždějící pan Luboš Koníček. Pak proč ho lidi nechápou. ;-)(1.4.2010)

• - Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie, povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. (tommy187)

• - Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor. (tommy187)

• - Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom a zobral ho na festival, na ktorom bol headlinerom. (tommy187)