poster

Confucius (festivalový název)

 • Čína

  Kong Zi

 • Čína

  孔子

 • Slovensko

  Konfucius

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Confucius

Drama

Čína, 2010, 121 min

Režie:

Mei Hu

Scénář:

Mei Hu

Kamera:

Peter Pau

Hudba:

Jiping Zhao

Producenti:

Mei Hu

Střih:

Chi-Leung Kong

Scénografie:

Chaoxiang Lin, Huaiqing Mao
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Takové strašně narativní, a i když byly vybrány hezké lokace, celkově to působilo spíš jako rozhlasová hra. Kde má člověk problém se orientovat nejen ve vztazích a kdo je kdo, i když se mu to co chvíli říká (možná právě díky tomu paradoxně je v tom největší chaos), ale sem tam se tam odehrávají scény absolutně bez návaznosti nebo nějaké bližší spojitosti, a při té stopáži jsem z toho měl v hlavě jenom totální bugr. A o Konfuciovi vlastně nevím víc, než že měl ženu a dceru.(1.7.2010)

 • Say
  ***

  [+]: Poklidné převyprávění Konfuciova života. Nevím nakolik historicky přesné, nicméně pro obyčejného Evropana poučné. Včetně mnoha jeho dodnes uznávaných mouder. [+]: Střízlivé kostýmy i kulisy. [+]: Kamera s neuvěřitelným citem pro kompozici. O tom si můžou třeba Američané jenom zdát. [:]: Yun-Fat Chow se na roli Konfucia hodí, jen jeho úsměv zdůrazněný vousy mi místy vadil. [-]: Některé scény mohly být z filmu klidně vystřiženy. Délka by pak byla přijatelnější. [♫]: ** Většinou nevhodně přehnaná, nijak zajímavá orchestrálka, Konfuciova hra na stolní citeru ku-čeng na mě ale zapůsobila. [=]: Negativní pocity chápu, ale rozhodně nelze o snímku říct , že je špatný. Prostý Evropan očekává od Čínského snímku s Yun-Fat Chowem akci v podobě bojových umění a válek, té se tady ale nedočká. Divák by se měl zamyslet už nad samotným názvem filmu a uvědomit si, co pro něj snímek vlastně nabídne. [#]: „Když člověk nemůže změnit svět, pak by alespoň měl zkusit změnit sám sebe."(22.7.2010)

 • Lyžař
  *****

  Dokonalý snímek. Takovéhle hodnocení mám možná jen proto, že snímek znám tam a zase zpátky. Dělal jsem k němu titulky, a tak jsem si prohlédl každý snímek filmu hned několikrát. Dobrota a hlavně dodnes pravdivé myšlenky mě zaujaly šíleně moc. No a skoro vše ve snímku je pravda. Jsem jenom rád, že se více lidí o takovém velikánovi dozví více než jen letopočty narození a úmrtí.(3.8.2010)

 • kinderman
  ***

  Při sledování Konfucia mě několikrát napadlo, že kdyby Vávrovo Putování Jana Amose snímal Peter Pau, mohla mít "Honzíkova cesta" aspoň hezké obrázky. No a jinak "v politice se nesmí nic uspěchat" (jak pravil výjimečně rozzlobený Chow Yun Fat), takže na nějaké zásadní změny si Číňané budou muset ještě počkat...(10.9.2011)

 • Josefin
  ***

  Nemyslím si, že tenhle epický příběh, byl určen k tomu, aby naplnil kasy evropských a amerických kin, spíš těch ve východní Asii. Neobsahuje to na co jsme zvyklí, je to prostý průřez z 6 stol. př. n. l. za života mudrce všech věků čínského filozofa Confucia. Jenže je to epika, proto tohle zpracování působí trochu nudně a okleštěně. Hodně zachraňuje Yun - Fat Chow, který hraje působivě a maskéři na něm odváděli výbornou práci. Je určen, spíš pro užší okruh diváku, kteří vědí něco o konfucianismu. Mě se na to dívalo příjemně.(17.7.2010)