Bruce Lee - Znovu zasahuje

Akční

Jižní Korea, 1976, 95 min

Doo-yong Lee
  • Stejšn

Brusle hraný imitátorem. Trailer k vidění třeba tady. A zde JEDINÁ scéna z celého filmu, která má s Bruslem něco společnýho!(14.9.2009)

• Epistemolog

Jde o nejznámější béčko céčkového šílence korejce Doo-yonga Lee. Úsměvný začatek s fiktivním hrobem Bruce a díky blesku následná reinkarnace umělce života, mne po pár pivech přinutil se s bodrým plácáním do kolen rozchechtat melodickým smíchem. Převažuje bizarní vata o pomstě s amatérskou kamerou, přitroublým střihem, plytkými dialogy s topornými neherci. Místy to vyzdvihuje divotvorný OST s nádechem funku. Prvních 30 minut bylo přijatelných a v paměti utkví scéna s taxikářem. V druhé mdlé půli je hudebně vykradnut skladatel Lalo Schifrin, ale některé bitky celkem ušly. Kosugi něco málo ukáže a Jang Lee Hwang se mihne kolem 60.minuty.(16.9.2012)

• krvavamera

Mrzí mě, že musím film hodnotit tak krutě, a to hlavně kvůli NAPROSTO GENIÁLNÍ SCÉNĚ POKUSU O ZNÁSILNĚNÍ! (to je bohužel asi tak všechno, co se dá z filmu doporučit). Hlavní hrdina neustále vydává zvuky jako porouchané kukačkové hodiny, to ve snaze připodobnit se Bruce Leemu. To se mu ale bohužel moc nedaří. Jeho kung-fu moc schopně nevypadá, a když už, tak provede nějakou takovou prasárnu, která je prostě technicky neproveditelná (upřímně nejenže by to nezmákl ani Bruce Lee (ani Chuck Norris), ale taková píčovina by je ve snu ani nenapadla). Jo a jako bonus: víte jak vzbudit mrtvé? Jedině akupunkturou! Bohužel na ty, kteří okamžitě po vašem příjezdu projedou kremační pecí , kterou mají hned ve škole bojových umění, to už nefunguje. Naprostá většina lapsů tady evidentně vzniká zpraseným střihem. Jo a asi mám novou oblíbenou herečku. Tahle borka hrála už v klipu u Stonů (Too much blood) a nedává nám ani na vteřinu zapomenout, že hraje. A umí se tvářit hodně zděšeně a nepatřičně lekat. Je prostě skvělá. Ne, vážně, její herectví je natolik ..mno, že dělá tenhle snímek jakž takž zábavným. Takže ho snad přežijete i dokoukat!(22.11.2010)

• nevermore

Odkaz na Bruce Leeho je tu 0,01%. Týpek vyskočí z hrobu, sice se jmenuje jinak, ale asi má nějakou spojitost s Brucem Leem. Následuje jedna vtipná scéna s taxikářem a pak už jen filmové peklo. Tak nebetyčnou, nezávižnou nudu nepamatuju. Je to asi tak, jak když je Vám úplně jedno, co se v tom filmu odehraje. Zvuk a obraz jsou v české DVD edici levných knih kvalitní jako výkony všech herců v tomto filmu dohromady. I když si myslím, že v originále to nebylo o nic lepší. A ještě jsem moc nepochopil, proč byla vždycky závěrečná kopačka do gangstera přehrána dvakrát. Snad aby bylo vidět, jak chatrné ty pohyby jsou, a jak ani zvuk nekoresponduje s obrazem. Děj = 0. Dialogy = 0+0 Ale hlavně že se to jmenuje Bruce Lee blablabla bla blabla..(21.10.2009)

• igi B.

Neuvěřitelná sračka, která navíc nemá s Brucem Lee prakticky nic společného! . . . Tohle není "béčko", to je >homovideo< s neuchopitelně debilním dějem, až bizarně topornými hereckými kreacemi, směšnými bitkami a blábolením místo dialogů. Ideální opus pro pošahané kulturní masochisty a skalní fandíky čehosi, co se v tomto případě dá nazvat jedině >kung-fuck< až za hrob... Ze >studijních důvodů< jsem byl i ochoten se tímhle >dílem< protrápit, ale abych byl upřimný, po cca půlhodině jsem to vzdal... - - - P.S. Tak mě ještě napadl takovej hezkej českej název k téhle zhovadilosti: "Americký bambulgagy" ;o] - - - P.P.S. Ke kvalitě českého >vydání< na dvd více viz diskuze k filmu. - - - - - (Poprvé tahle filmová katastrofa pošetile nahlédnuta a nedoviděna katastrofického dne 11.9.2009 na dvd, hodnocení a komentář zde jako první - 11.9.2009)(11.9.2009)

• - Akční režii měl na starost Steve Mak. (Epistemolog)