Reklama

Reklama

Plasty kolem nás

(TV film)
  • Kanada Addicted to Plastic (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Kanada, 2008, 85 min

Umělé hmoty jsou nedílnou součástí historie 20. století. A budou nás jistě ještě hodně dlouho doprovázet. Dá se z nich vyrobit mnoho užitečných věcí - od srdečních chlopní po předměty zcela prozaické denní potřeby. Problém je v tom, že plastové výrobky mají téměř neomezenou životnost, a když doslouží, nastává onen známý problém "kam s ním". Část plastů se spálí nebo využije pro další výrobu, některé skončí na skládkách, ale kvůli lidské nedbalosti a lhostejnosti jich mnoho zatěžuje životní prostředí. Na souši i na vodě. Alarmující je zjistění, že "plastové ostrovy" zamořují i světové oceány. Pole plovoucích plastových odpadů zaujímají v současnosti rozlohu o velikosti Evropy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Takže takto, keď už nevieme čo s plastovími odpatkami, tak ich začneme jesť. Dokument Oceán plastů je podla mňa lepsí, ale aj tento ma isty prínos. ()

blitzer 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument, který přináší různé pohledy na plasty: plasty jako odpad (problém), recyklace plastů (částečné řešení problému dnes), ekologické substituty dnešních ropných plastů (příležitosti do budoucna). Líbilo se mi, že nešlo jenom o brečení nad tím, jak si zasviňujeme planetu (tak jak tady ukázkově předevedl Hapretor), ale byly zde představeny i mnohé inovativní projekty, které se snaží daný problém řešit, ať už ve stádiu vědy a výzkumu nebo přímo ve výrobním procesu soukromých firem (např. výroba plastových pražců, výroba substrátu pro zemědělské účely, výroba bioplastů, které jsou v přírodě rozložitelné a další). ()

Reklama

Carrie_3 

všechny recenze uživatele

Problém zamořování planety Země je pravděpodobně známý všem bez výjimky. Plasty se rovněž řadí mezi hlavní znečišťovatele a jejich objem neustále nerůstá. Je to logické, roste-li jejich poptávka, roste rovněž i jejich produkce - bez ohledu na to, jaké následky s sebou přináší. Dokument se nezaměřuje čistě jen na problém plastů jako takových, ale zabývá se i různými možnostmi jejich recyklace a jejich ekologickými náhražkami. Osobně bych dokument hodnotila jako slabší 4*. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem se dozvědět spíš o výrobě plastů. Jak to funguje, co a jak se dělá. Nějakou ukázku zpracování, výroby,...atd. Více informací ohledně této "suroviny" používané na celém světe, která také celý svět kurví. - Lidé vůbec kurví celý svět. O tom není pochyb. ... až tady všechno dorubem, pudem o dům (planetu) dál. - ale viděl jsem spíš něco jako agitku, jak různé společnosti jsou iniciativní a kreativní a schopné a např. Sony, jak je úžasná, jak se přizpůsobují poptávce a přitom šetří prostředí, a tady ten soukromník je taky úplně úžasný a vyrábí pontony, a tady ten pražce, a ten zas umí tohle a ten zas tohle. A všichni dohromady udělají moc! ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Bolo zaujímavé sa dozvedieť niečo viac o tejto téme, nejaké návrhy, vynálezy, niečo viac o tejto téme, ale myslím, že neskoršie filmy ako Oceán plastov, či Plastová planéta netrochárili a ukázali problém v pravom zmysle slova. Toto mi pripadalo ako taký ľahostajný krátky dokument o situácii. Prakticky ani z výroby, ani z prostredia, kde čo škodí, som sa toho veľa nedozvedel. Pripadalo mi to veľmi jednoducho spravené, neúplné, no najmä povrchné. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama