Nad hlavou hvězdy, srp a kladivo (TV film)

Dokumentární

Česko, 2009, 57 min

Kamil Holub

Jiří Schwarz (vyp.), Jaroslava Obermaierová (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

• triatlet

Poetické vzpomínání mě rozvláčnými pohledy na oblohu nudilo. Občasné hlášky typu "Nervozitou jsem si prokousal pionýrský šátek." mě sice pobavily, ale celkově vzpomínky na myšku Hryzalku nebo vesmírného čtyřnožce Lajku působily jen jako neurovnaný výčet. Zajímavý nápad, zpracování polovičaté. Takový socialistický polotovar...(28.9.2009)

Zajímavý pohled očima dětí na éru socialismu ve Strašnicích. Je pěkné vidět jak se vše změnilo a co tehdy děti zajímalo a co šlo mimo ně.(20.9.2009)

Na CÍsařovského dokumenty jsem fanda, tenhle nenese rukopis jeho magičnosti ale je zajímavý, kromě výběru komentáře pí.Obermajerové...probůh proč ??!! 70 %(12.10.2009)

• Hrdia

Dokument své kouzlo měl, chvílemi jsem si i představoval dětství a měnící se periférii Prahy v období 50. let, ovšem postupně mě začalo nudit poetické přemítání nad atmosférou doby. Závěr a urbanistické proměny Strašnic celkové hodnocení nakonec zlepšily a dávám dvě hvězdy. Věřím, že pokud bych byl vrstevníkem pamětníků, nebo obyvatelem Strašnic hodnocení by bylo daleko vyšší.(4.6.2013)