Epizody(26)

Každý rok se rodina Ushiromiya schází na rodinné konferenci na ostrově Rokkenjima. Ushiromiya Kinzo, vůdce a nejstarší z rodiny je na pokrají života a smrti a tak se jeho synové a dcery domlouvají o dědictví. Kinzo má čtyři děti: Krause, Evu, Rudolfa a Rosu, a ti mají své svoje partnery a s nimi děti. Kinzo 4. října 1986 „prodá" svoji rodinu zlé čarodějnici Beatrice, aby alespoň jednou viděl její úsměv. V ten den začnou brutální vraždy rodiny Ushiromiya, které se neustále opakují. Začíná ruleta. Zachrání Kinzův vnuk Battler osud svojí rodiny a porazí v boji logiky Beatrice v meta-světě hráčů? (liborek3)

Recenze uživatele mandelbrot k tomuto seriálu (1)

Umineko no naku koro ni (2009)

Hrátky s meta světy a různými možnými průběhy událostí jsou sice celkem fajn, ale přijde mi, že seriál tak úplně neví čím vlastně chce být. Nachrlí na nás velké množství postav, děje z různých časových období a spoustu nadpřirozených jevů, výsledkem čehož je jakýsi neurčitý tvar u kterého nevíte, zda se jedná o detektivku, mysteriózní horor nebo rodinné drama (to mi přijde asi jako nejlepší zařazení). Další problém vidím v postavách, je jich hodně, takže na jejich prokreslení není moc času a když už se o nich dozvíme něco více, často to není nic, kvůli čemu by vzbudili naše sympatie. Když pak někdo zemře (což se děje v průměru asi každých pět minut) nevyvolá to takřka žádnou emocionální reakci (a u tohoto žánrového mixu mám prostě problém dívat se na ně jen jako na figurky na šachovnici). Nepochybuji, že druhá série vše vysvětlí uspokojujícím způsobem, ale v půlce zanechávají mořské kočky spíše rozpačitý dojem. ()