Pohádka o zlobě, odvaze a všemocné síle lásky... Vstoupit dvakrát do temné jeskyně víly Asterie (Z. Adamovská) se ještě nikomu nepodařilo. Každý, koho sem přivedla náhoda nebo zvědavost, zkameněl. Teprve statečný Tomáš (O. Vetchý) dokázal přesvědčit vílu o tom, že svojí zlobou trápí především sebe. Nakonec to ani nebylo tak těžké. Stačilo v Asterii probudit cit lásky. (Česká televize)

a-ja

Jedna z těch studiových pohádek, které jsem milovala... Ony totiž místo přepálené stopáže, nákladné výpravy a fotogenických exteriérů měly myšlenku a hloubku... A navíc tu hráli jedni z našich nejkrásnějších chlapů - z Ilji Racka a Borise Rösnera charisma jen stříkalo... ()

milos.bradik

Dobře zahrané, ale ten propletenec vztahů trochu připomíná Cimrmanovu hru a čekal jsem jestli nakonec nebude vichr z hor. Jinak se mi to docela líbilo. Jen mi přišlo, že i když Rösnerovi tady bylo jen 40 let a byl pouze o devět let starší než Andrlová, tak tady vypadá spíš jako její otec a proti Rackovi, kterému bylo přes šedesát, to nevypadá zas až na takový velký rozdíl. Takže za mne 50 %. ()

lubino89

Na televíznu rozprávku, celkom dobré a malo to vtip. Vizuál Adamovskej v podobe víly je trošku sklamanie. Skvelá recenzia Jezinky Jezinky. :D ()