poster

Cencoroll

 • Japonsko

  センコロール

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Krátkometrážní

Japonsko, 2009, 25 min

Režie:

Acuja Uki

Scénář:

Acuja Uki
 • JFL
  ***

  Typické anime prvky jako vztahy středoškoláků, destrukce a ovládání gigantických robotů (v tomto případě monster) dostávají nápaditou podobu skrze převrácení genderových stereotypů - dívka se z počátku sice zdá typicky pasivní a zmítaná událostmi, které aktivně ovládají mužští antagonisté, ale záhy se situace promění. Emancipační finále pak přichází s naprostým obratem rolí. Z technického hlediska je "Cencoroll" vynikající, pokud se tedy vezme v potaz, že ho takřka celý dělal jeden člověk.(2.1.2010)

 • Zíza
  **

  Opravdu se mi tu zalíbily jen dvě hlavní postavy, jinak příběh stál za starou bačkoru a dost mi v některých chvílích chyběl hudební podkalad. Animace, no, jediné, co si z ní budu pamatovat, budou ty perfektně udělaný hodiny na zdi, jinak na mě nezapůsobila. Co si z toho odnesu? Absolutně nic.(20.6.2010)

 • daGGos
  ***

  Cenco je rozhodně charismatický fešák se skvělou schopností, jenže 20 minut je prostě příliš málo času na to, aby se tohle anime vzmohlo na něco více, než jen pár (pravda moc hezky udělaných) bitek mezi příšerkami. O samotném světě, hrdinech a příšerkách se dozvíme kulové, takže mi nezbývá nic jiného, než udělit *** za dobré provedení a doufat v rozsáhlejší pokračování, které by rozvinulo jinak vcelku zajímavý námět...(30.4.2011)

 • Subjektiv
  **

  Slaboučká historka o tom, že středoškoláci mohou mít k ruce transformovatelné monstrum, které bojuje s jinými transformovatelnými monstry pod vlivem středoškoláků. Proč se tak děje není zřejmé - nevíme co z toho mají monstra, nevíme, co z toho mají středoškoláci. Vůbec víme prd, na konci téměř totéž, co na počátku. Zbytečnost s postavami "nula" za slabé **.(1.11.2009)

 • Reanimated
  ****

  Nechápu ty oslavné ódy linoucí se z ANN. Žánrové bariéry se sice prolínají, ale o nějaký markantní posun zde nejde. Je ale pravda, že na one man show, je to velmi povedený kraťas. Při jeho sledování se navíc občas dostavil ten zvláštní pocit, který si pamatuji z dob, kdy jsem s anime začínal. To lehké vzrušení z objevovování exotického neznáma. Nakonec trochu zamrzí fakt, že Cencoroll není pilot plnohodnotné série...(11.11.2009)