Správy RTVS

(TV pořad)
Publicistický
Slovensko, 1993

Hlavné večerné spravodajstvo verejnoprávnej Slovenskej televízie. (STV)

Marek1991

Omnoho podnetnejšie a normálnejšie správy ako kopa komerčných odpadov, avšak ani tieto nejavia slobodu a často sú pod vplyvom záujmových skupín, politikov, komercie a boja podúrovňovou výrobou o jednoduchého a nepremýšľajúceho diváka. Držia sa istých štandardov a postrádajú originálnosť a keď sa niečo mení, opičia sa akurát po komerčných televíziách. Niekedy nie sú nestranné, ale podliehajú prozápadnému mainstreamovému svetu. Je to akási zmes toho zlého zo socializmu a toho zlého z kapitalizmu, potom vyznievajú fádne aj keď majú obstojných moderátorov, asi tých najlepších v správach na Slovensku vôbec. Ľubomír Huďo, redaktor zahraničného spravodajstva verejnoprávnej televízie však problémy pri tvorbe dobre vystihol, odporúčam si nájsť, či zistiť jeho reakcie a pohľady. Ako vraví v piesni jeden slovenský raper, hudobník: "Hento na STV o siedmej voláte správy? Ja ti poviem správy. Dobre mi trávi..." To vystihuje postoj ľudí, ktorí už radšej pre tie negatíva ani správy nesledujú. ()

K.I.N.G.

V žádném společenském systému, ani v demokracii, se nedá věřit masmédiím. Vždy za nimi stojí nějaká banda zmetků, která by pro peníze dokázala nalhat cokoliv, jen aby zaujala a byla konkurenceschopná a je jedno, jestli jde o bulvár, nebo o tzv. "seriozní zpravodajství". Necenzurované a nepokřivené informace dneska není snadné získat. Vše se nese v duchu politických trendů ve společnosti a ten, kdo má největší měšec a nejdelší pařáty, může si diktovat, jaké zprávy povanou éterem. Mě navíc ani tolik nezajímá, co se děje u našich východních sousedů, vždyt' přece máme svých vlastních starostí dost. Ale podobně bych se mohl rozepsat i u českých zpravodajských relací. ()

Fretakata

Nechavam bokom obsah, informacie viem hodnotit. S vyberom informacii je to horsie, ale to je choroba vsetkych medii. Pani Šiklova ma svatu pravdu: Nie je to take okate ako za komunistov, ale aj dnes media vedia o com pisat, o com vobec nie, o com sa zmienit a nechat tak... ze vraj demokracia.. Ale strasne mi vadi hruba neprofesionalita: meno respondenta BEZ sluzobneho oznacenia. Ved je to trapne. Ako rozoznat, ci ide o hovorcu, uradnika, analytika, stazovatela, obet, pachatela a podobne. Kto si rad domysla veci, ktore je normalne vediet? Alebo: vyjadrenie politika, slub, vytiahnute z archivu, ale - BEZ datumu, kedy to povedal. Toto je totalne babractvo ! Nema to obdobu v ziadnych spravach. Nie su schopni ani len dodrzat formu. Ach, ako radostne sa platia koncesionarske poplatky! Keby sa dalo nechat si zablokovat STVR a neplatit koncesiu - okamzite sa hlasim. ()

MM_Ramone odpad!

Slovenská Televízia (RTVS) mi každý mesiac vytiahne z peňazenky zopár €uro. Ja, a aj všetci občania Slovenska, ktorí vlastnia elektrickú prípojku, musíme povinne platiť koncesionárske poplatky. Kto zamešká zopár platieb, tomu sa vyhrážajú exekútorom. Takže platím ako taký blbec a pritom takmer vôbec nesledujem ich vysielanie. Občas si skusím pozreť aspoň hlavné večerné spravodajstvo a čo mi oni naservírujú? Politickú propagandu doktora Fica a jeho strany, ktorá jediná zaručene pozná ten správny Smer. Smer ku socializmu, cenzúre, diktatúre a totalite. Mediálny odpad! ()

classic odpad!

Pane bože,ochráň tých hlúpych ľudí,ktorí venujú svoj drahocenný čas týmto drbnutým informáciam s tak extrémne dôležitými moderátormi,kde jedna časť z dvojice je žena,ktoré bývajú namachlené ako kráľovná Nefertiti,alebo poznám jedného moderátora na RTVS menom Stankay,ktorý hádže také grimasy a ksichty,že ho mám chuť kopnúť do tej jeho namyslenej sprostej hlavy! Skrátka všetko tu je tak extrémne dôležité,ako keď vyseriem hovno do hajzlu,alebo títo tzv.moderátori sú dôležití ako psie hovno v tráve!!! ()