Správy RTVS

(TV pořad)
Publicistický
Slovensko, 1993

Hlavné večerné spravodajstvo verejnoprávnej Slovenskej televízie. (STV)

K.I.N.G.

V žádném společenském systému, ani v demokracii, se nedá věřit masmédiím. Vždy za nimi stojí nějaká banda zmetků, která by pro peníze dokázala nalhat cokoliv, jen aby zaujala a byla konkurenceschopná a je jedno, jestli jde o bulvár, nebo o tzv. "seriozní zpravodajství". Necenzurované a nepokřivené informace dneska není snadné získat. Vše se nese v duchu politických trendů ve společnosti a ten, kdo má největší měšec a nejdelší pařáty, může si diktovat, jaké zprávy povanou éterem. Mě navíc ani tolik nezajímá, co se děje u našich východních sousedů, vždyt' přece máme svých vlastních starostí dost. Ale podobně bych se mohl rozepsat i u českých zpravodajských relací. ()

MM_Ramone odpad!

Slovenská Televízia (RTVS) mi každý mesiac vytiahne z peňazenky zopár €uro. Ja, a aj všetci občania Slovenska, ktorí vlastnia elektrickú prípojku, musíme povinne platiť koncesionárske poplatky. Kto zamešká zopár platieb, tomu sa vyhrážajú exekútorom. Takže platím ako taký blbec a pritom takmer vôbec nesledujem ich vysielanie. Občas si skusím pozreť aspoň hlavné večerné spravodajstvo a čo mi oni naservírujú? Politickú propagandu doktora Fica a jeho strany, ktorá jediná zaručene pozná ten správny Smer. Smer ku socializmu, cenzúre, diktatúre a totalite. Mediálny odpad! ()

Marek1991

Omnoho podnetnejšie a normálnejšie správy ako kopa komerčných odpadov, avšak ani tieto nejavia slobodu a často sú pod vplyvom záujmových skupín, politikov, komercie a boja podúrovňovou výrobou o jednoduchého a nepremýšľajúceho diváka. Držia sa istých štandardov a postrádajú originálnosť a keď sa niečo mení, opičia sa akurát po komerčných televíziách. Niekedy nie sú nestranné, ale podliehajú prozápadnému mainstreamovému svetu. Je to akási zmes toho zlého zo socializmu a toho zlého z kapitalizmu, potom vyznievajú fádne aj keď majú obstojných moderátorov, asi tých najlepších v správach na Slovensku vôbec. Ľubomír Huďo, redaktor zahraničného spravodajstva verejnoprávnej televízie však problémy pri tvorbe dobre vystihol, odporúčam si nájsť, či zistiť jeho reakcie a pohľady. Ako vraví v piesni jeden slovenský raper, hudobník: "Hento na STV o siedmej voláte správy? Ja ti poviem správy. Dobre mi trávi..." To vystihuje postoj ľudí, ktorí už radšej pre tie negatíva ani správy nesledujú. ()

Fretakata

Nechavam bokom obsah, informacie viem hodnotit. S vyberom informacii je to horsie, ale to je choroba vsetkych medii. Pani Šiklova ma svatu pravdu: Nie je to take okate ako za komunistov, ale aj dnes media vedia o com pisat, o com vobec nie, o com sa zmienit a nechat tak... ze vraj demokracia.. Ale strasne mi vadi hruba neprofesionalita: meno respondenta BEZ sluzobneho oznacenia. Ved je to trapne. Ako rozoznat, ci ide o hovorcu, uradnika, analytika, stazovatela, obet, pachatela a podobne. Kto si rad domysla veci, ktore je normalne vediet? Alebo: vyjadrenie politika, slub, vytiahnute z archivu, ale - BEZ datumu, kedy to povedal. Toto je totalne babractvo ! Nema to obdobu v ziadnych spravach. Nie su schopni ani len dodrzat formu. Ach, ako radostne sa platia koncesionarske poplatky! Keby sa dalo nechat si zablokovat STVR a neplatit koncesiu - okamzite sa hlasim. ()

classic odpad!

Pane bože,ochráň tých hlúpych ľudí,ktorí venujú svoj drahocenný čas týmto drbnutým informáciam s tak extrémne dôležitými moderátormi,kde jedna časť z dvojice je žena,ktoré bývajú namachlené ako kráľovná Nefertiti,alebo poznám jedného moderátora na RTVS menom Stankay,ktorý hádže také grimasy a ksichty,že ho mám chuť kopnúť do tej jeho namyslenej sprostej hlavy! Skrátka všetko tu je tak extrémne dôležité,ako keď vyseriem hovno do hajzlu,alebo títo tzv.moderátori sú dôležití ako psie hovno v tráve!!! ()