Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Dílna (S01E02)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1979, 8 min

Mat má doma neskutečné množství knih, které se mu už nikam nevejdou, takže je má i na takových místech jako je mrazák nebo dřez na nádobí. V knize, která mu přijde poštou, nalezne plán na knihovnu. Jeho improvizovaná verze však při další várce četby od Pata zklame. Hoši se dají do práce, tentokrát ale profesionálně. Jenže k tomu potřebují profesionální nářadí a na to nemají peníze, nezbývá než prodat nějaké knihy... Prodávají, nakupují a když jsou hotovi, zjistí, že už vlastně žádné knihy nemají, no co, alespoň je kam dát tu spoustu nakoupeného nářadí. (J.Connor)

anyonecek

Pěkně vyrobená knihovnička. Udělat mašličku na drátu, to jen tak někdo asi neumí, ale Pat a Mat ti umí vše. Pila se zubamama jak z hororu a špatně zatlučené hřebíky, no prostě naši kutilové. ()

premeq

Dokonalost. Jedna velká dokonalost. Sice se zde vůbec nemluví, ale to není zapotřebí. Jejich jednoduché gesta, kterým rozumí i malé dítě, říkají vše, co v dannou chvíli potřebujete vědět. Ale, jak říká seriál, DOMA TO NEZKOUŠEJTE!!!! :-) ()

vooddoo

Naprosto geniální díl. Nemám místo na knížky, tak je prodám, abych si mohla udělat knihovnu. A pak zjistím, že mám sice knihovnu, žádné knihy, za to spoustu nářádí. :-D Tohle znám z vlastní zkušenosti, taky se mi knížky válejí všude možně. I když v mrazáku zatím ne. Ale možná časem to příjde. Rozhodně jeden z těch nejlepších dílů! ()