Africké kočky: Království odvahy

• USA African Cats: Kingdom of Courage (více)

Sledujte s námi život králů africké savany: Mary, dcera zraněné lvice, která se však nehodlá vzdát; Sity, statečná gepardí samice a matka pěti mláďat a lev Kali, kterého kdysi vyhnala pýcha a jenž se nyní vrací zpět se svými pěti syny. Na pozadí africké savany se stanete svědky srdceryvného soupeření mezi dvěma klany. Kromě toho uvidíte epickou cestu jedné statečné rodiny. Snímek Africké kočky: Království odvahy zachycuje skutečnou lásku, humor a odhodlání majestátních králů savany. Seznámíte se s Marou, dcerou zraněné lvice, která se však nehodlá vzdát; Sitou, statečnou gepardí samicí a matkou pěti mláďat a lvem Kali, kterého kdysi vyhnala pýcha a jenž se nyní rací zpět se svými pěti syny. (HBO Europe)

Phorbo

Pohádkový příběh, který se tu dere ze záběrů, hudby a samotného pojmenování lvů tu je na každým kroku. Proti Last Lions, kde je vidět opravdu všechno a na férovku je todle jen hezká pohádka v reálném životě. Kam se Disney hrabe na BBC a ostatní. Myslel jsem si, že i Jackson bude dobrý vypravěč, ale na klasiky jako je John Hurt a Jeremy Irons (právě u The Last Lions) rozhodně nemá. Možná se tam přímo nehodí. Z 90 minutového nic moc dokumentu mohla být sestříhaná zajímavější verze která by měla hodinu... 3* za relativně přijatelný námět a kameru. ()

Thehellion

Já si v podstatě nemyslim, že je to úplně na pět hvězd, i když je to výborné o tom žádná..ale občas mi příjde, že tam jsou některé věci trochu vyumělkované, ale nemusí to tak být samozřejmě..každopádně je to originálně pojaté a je to krásné.............. ()

dj.kouba

Velice pěkně natočený a uchopený dokument o dvou rodinách velkých koček, které se v mnohdy nehostinné přírodě pouze snaží přežít. Poutavý příběh a krásy Afriky doplňuje navíc nádherná hudba a skvěle vyprávějící Samuel L. Jackson. ()

Evander

Dokument plný krásných záběrů africké divočiny, dokonce i takových, které jsem ještě neviděl. Bohužel celkový dojem z něho zbytečně sráží přehnaná snaha o dramatičnost. 82% ()

mi-ib

Tak tohle je bomba! Už dlouho mě žádný film tak nepotěšil jako tenhle. Skvělé a kvalitní záběry jsou dnes u dokumentů již standardem, takže potřebujete dokument něčím ozvláštnit. Tady je to příběh, který ukazuje nemilosrdné zákony přírody, ale dokáže i pobavit! A hlavně ani jednou tam není ani zmíňka o tom, jak do rovnováhy přírody zasahuje člověk. Nejde o žádnou ekologickou agitku, jako tomu u dnešních dokumentů o přírodě běžně bývá. Disney nenatočil typicky dětskou záležitost typu "Lví král". Ale rozhodně tento snímek může být pro děti přínosem do života. Je poučný i inspirující, dojemný i zábavný, i napínavý. Doporučuji zhlédnout i celé titulky! Na konci se dovíte, jak to dopadlo s želvou. :-) ()

danny_21

Hodně kvalitně natočený dokument o rodinném životě malé ( geopardí ) a velké ( lvé ) kočičí smečky v HD. Krásné záběry lovících koček, mimořádná odvaha matek a příjemná hudba si zaslouží 4 hvězdy - příroda je krásná a někdy i krutě spravedlivá - 75 %. ()

Sign

Takových dokumentů by se mělo točit více aby si i ti co si to neuvědomují všimli krásy přirody. ()

mazic

herecky průměrné, téma nudné a komentář na úrovni českých filmů - takže velmi podprůměrný. zbytek dodal junior jára cimrmana. ()

Khalia

Naprostá pecka. Záběry epické, příběh geniálně zachycený bez jakéhokoliv přímého lidského zasahování. A tak to má být! ()

Euchrid

Docel výživná porce záběrů lvího a gepardího vyrůstání by mohla být lepší kdyby nebyla tak moc zaměřena na škvrňata. Ve srovnání s nějakým opravdovým dokumentem to není ono a nejvíc ten pocit umocňuje komentář Samuela L. Jacksona, jehož vypravěč musí neustále číst repliky typu, neúžasnější, nejnebezpečnější, nejsilnější a tolik nej až to vypadá jak nějaká reklama a navíc intonuje jako by četl pohádku před spaním vykuleným capartům. Jenom si představit o kolik by to Attenboroughovo popisné a nadšené vyprávění mohlo vylepšit...Ale nuda to i tak většinou není. ()

TEKAS

Tohle bylo něco tak fantastického... Úžasná hudba a dech beroucí příběh. Jsem na to žehlení skoro neviděla. ()

PRobin

pěkný dokument s decghberoucími záběry africké divočiny. Bohužel je to nudný polidšťující komentář, který to celé tahá dolu. ()

Barghest

Páni, to bylo napínavější než kdejakej film. Podle mého je příroda ten nejlepší scénáista. Mláďátka byla opravdu rozkošná a z naštvaných lvů šel strach. Jeden krásný záběr střídal druhý. A Samuel L. Jackson má příjemný hlas. ()

Nessos

Exkluzivní výlet do života dvou afrických kočičích rodin. Potěší a dojme, to vše pod taktovkou Samuela J. Jacksona.. ()

pekas

Hezké. K syrovým dokumentům to má na hony daleko, ale je to takové barevné, pro celou rodinu. Navíc já jsem kočičí typ. 70%. ()

Sennhie

Pokud jste se, podobně jako já, domnívali, že u dokumentárního filmu vás už nic překvapit nemůže, tak to budete mile překvapeni. U některých záběrů mi běhal mráz po zádech, chvílemi jsem nedýchal a moje brada byla celou dobu na podlaze. Nikdy jsem nevěřil, že bych mohl vidět tři lvy, natož pět pohromadě, jak si kráčí vědomě africkou planinou. Neskutečný. Majestátní. Strhující. Těším se na další tvorbu od Disney Nature. ()