Africké kočky: Království odvahy

• USA African Cats: Kingdom of Courage (více)

Sledujte s námi život králů africké savany: Mary, dcera zraněné lvice, která se však nehodlá vzdát; Sity, statečná gepardí samice a matka pěti mláďat a lev Kali, kterého kdysi vyhnala pýcha a jenž se nyní vrací zpět se svými pěti syny. Na pozadí africké savany se stanete svědky srdceryvného soupeření mezi dvěma klany. Kromě toho uvidíte epickou cestu jedné statečné rodiny. Snímek Africké kočky: Království odvahy zachycuje skutečnou lásku, humor a odhodlání majestátních králů savany. Seznámíte se s Marou, dcerou zraněné lvice, která se však nehodlá vzdát; Sitou, statečnou gepardí samicí a matkou pěti mláďat a lvem Kali, kterého kdysi vyhnala pýcha a jenž se nyní rací zpět se svými pěti syny. (HBO Europe)

Hees

Prvá polovica tohoto dokumentárneho filmu je lepšia. Keby bol celý film tak kvalitný ako jeho prvá polovica dalo by sa hovoriť o lepšom hodnotení. Príbehy sú zaujímavé a kruté. Krutý je ale aj samotný život a nie len v prírode. ()

Amroth666

Na tenhle dokument jsem se hrozně těšil, těšení se vyplatilo. To mohu říci po mém prvním, né-li posledním shlédnutí. Úchvatné záběry na kočkovité šelmy, na jiná zvířata, na zbarvenou africkou přírodu, na protékající řeky, na okouzlující západ slunce. Tenhle dokument to přesně zobrazuje, navíc ukazuje na život kočkovitých šelem hodně do podrobna, na jejich vývin, způsob života a na jejich budoucnost, také na jejich souboje, které patří do jejich života. Hrozně se mi tenhle dokument líbil a mohu ho jen vychvalovat, protože se to vážně povedlo, takže z toho plyne 5 hvězd. ____ OST 5/5 ____ ()

C0r0ner

Nebýt to v žebříčku (v době shlédnutí), tak bych na tenhle film asi sotva narazil. Jo, dokument to sice byl pěkný, ale co si budeme povídat, mezi TOP 300 filmů prostě nepatří, od čehož se také odvíjí moje hodnocení. Na Attenborougha to ale nemá ani omylem, takže záležitost tak maximálně na jedno podívání. 65% ()

ic

Nevím proč, ale od Disneyho jsem čekal nějaký zajímavější příběh... ve výsledku je to dokument o kočičkách jako každý jiný... takových jsou stovky, stačí si zapnout Animal Plenet nebo NatGeo Wild a něco takového tam někde určitě bude. Je to sice dokument jemnější, ale né nějak drasticky, lvi pořád žerou zebry a žirafy, ty se však nezloběji, souhlasej s přírodou. ()

zette

Pokud se dnes chce nejaky dokument o zviratech ci prirode zavdecit, musi mit vybornou kameru. Ta Africkym kockam v zadnem pripade nechybi. Po obsahove strance se tem nejlepsim filmum ale nemuze rovnat, lepsi prumer. ()

Pajky3

V podstatě obyčejný dokument o mých oblíbených zvířatech, který to nejzajímavější odkrývá až v závěrečných titulcích, kdy zvířatům vtipně přiřadí pozice ve štábu. Disney z toho udělal takovej pohádkovej příběh o rodině gepardů a smečce lvů, nic na co by se nedalo koukat, ale zároveň nic, co by se nedalo vidět jinde. ()

laik_60

na takú kameru a tak prispôsobiť dokumenty akému - takému deju scenáru nemožno iné len 5 bodov ... super dokument !!!!! ()

Skuby47

Zajímavý časosběrný dokument zpracovaný formou napínavého povídání, ve kterém nelze než obdivovat práci kameramana a jeho kouzelné přírodní záběry. V příběhu se podobá lví společenství Fenka a Kaliho tomu lidskému svou dobyvačností, vzájemnou rivalitou, bojem o cizí teritorium, právem silnějšího. Také matky samoživitelky lvice Leila či gepardice Sita mají svůj předobraz v lidském světě. Je dobře, že takový dokument vznikl, aby se uchoval pro potomky obraz nedotčené přírody stále více ohrožované civilizací alespoň v této filmové podobě. ()

ghatos

Pěkně odvyprávěné. Pro děti super, starší si to taky užijou. Dávám 70%, přičemž chápu vyšší hodnocení. ()

Autogram

Aj prírodopisný dokument môže byť dramatický a napínavý, riešiť rodinné vzťahy a súboje zo žiarlivosti. Nechýbajú dojímavé momenty, láska a utrpenie. To všetko bez účasti akéhokoľvek človeka, ktorý je len na neviditeľnej strane kamery. Hlavných úloh sa s kráľovskou grandióznosťou zhostili levy a gepardy. –––– Ktorej mačke by sa nepáčilo ponaháňať psa? Šakal má tie ideálne miery. ()

Sdoom

No, o čistě dokumentární film se nejedná v žádném případě. Vzhledem k tomu, že to pochází z dílny Disneyho, tak je zde evidentní zaměření na diváckou přístupnost, tzn. žádné skutečně kruté záběry, umírání atd. O to více pak sledujeme mazlení a skotačení malých lvíčátek a geparďátek. Prostě taková pohádka o lvech a gepardech (však taky dostali všichni "aktéři" jména), ovšem opravdu nádherně natočená. Musím říct, že některé záběry byly opravdu dechberoucí a nebýt cílené autocenzury, mohlo to být téměř dokonalé v mnoha případech. Uteče to jako voda, i díky vypravěčí, kterým není nikdo jiný než Samuel L. Jackson. (HD, orig.) ()

Dixiee

Dokument s příběhem který zaujme. Jedním slovem nádhera. Závěrečné titulky jsou jen třešnička na dortu. ()

Prochy38

Moc hezky natočený dokument. Nádherné záběry - troufám si říct nadprůměrné. Trochu mi vadí ten Disneyho styl. Rodinný vliv je fakt hodně znát. Je to evidentně točeno pro mladé diváky, což snižuje celou kvalitu dokumentu. Upřímně. Jo, život smečky, nebo mláďat - nepřátelští lvi, nebezpeční krokodýli. Ale že ten gepard nebo lev zabil nějaké zebře mládě, o tom řeč není! A v tomto stylu o tom sakra řeč být měla! Protože tomu se říká koloběh života a zákon přírody! Tak proč mám být smutný za mrtvá gepardí mláďata, nebo vyhnaného lvího samce! Ne, takto to nemá být. Ale bylo, a to mi vadilo fakt hodně! Proto nemohu dát více než 3*. ()

Schuldiner

Kdo má rád kočičky, přijde si opravdu na své! Jen mě mrzí, že je to pojato trochu infantilně. Ale ty obrázky, záběry, příroda...prostě úžasné!! Nádhera! Vždycky jsem obdivoval tyhle šelmy, predátory, lovce, tyhle zvířecí válečníky a dobyvatele.. ()

angloumene

Dokumentární žánr trochu pokulhává na tom, že je film co nejvíce přizpůsoben dětským divákům. Každopádně téměř pohádkový příběh, který nám autoři připravili neurazí a to obzvlášť, když je doplněný o výjimečně dobré kamerové záběry, které se zde objevují. ()

aLPaC

Dokumenty o zvířatech mám všeobecně velmi rád. Disney k tomu navíc dodal jakýsi bonus v podobě až filmového příběhu jednotlivých postav. Mláďata samozřejmě nesmí chybět a šťastné konce taky. Jinak by to ani nebyl Disney. Navíc pan Pavel Rímský je nejen vynikající dabér, ale i vypravěč. PS. Zajímalo by mě, jak zní originál se Samuelem Jacksonem. ()